Spojte se s námi


Fotbal

Klíčová výhoda pro Ivana Haška? Soupeř české reprezentace přišel o dvě opory. Jak to ovlivní náš třetí zápas na Euru?

Zpráva, která se klidně může stát pro nadcházející působení Česka na Euru zásadní. Turecká fotbalová reprezentace oznámila, že přišla o dvě důležité opory. Dokáže tento fakt Ivan Hašek nějak zužitkovat a ovlivní to náš třetí zápasu na Euru?

Publikováno

dne

Zpráva, která se klidně může stát pro nadcházející působení Česka na Euru zásadní. Turecká fotbalová reprezentace oznámila, že přišla o dvě důležité opory. Dokáže tento fakt Ivan Hašek nějak zužitkovat a ovlivní to náš třetí zápasu na Euru?

Z početné nominace Turecka, která i tak zatím čítá třiatřicet hráčů, vypadly dvě velké opory. Soupeř české reprezentace ve skupině F nadcházejícího evropského šampionátu se bude muset obejít bez obránce Caglara Söyüncü a útočníka Enese Ünala.

Pro kouče Vincenza Montellu, někdejšího skvělého útočníka AS Řím, se jedná o velkou komplikaci. Oba hráči patřili do základního kádru týmu, Söyüncü potom mezi stavební kameny obrany.

Osmadvacetiletý Söyüncü odehrál jarní část ročníku na hostování ve Fenerbahce Instanbul, kam ho zapůjčilo Atlético Madrid. Někdejší dlouholetý obránce Leicesteru za sebou nemá vydařenou sezonu, kterou si nespraví ani v národním týmu. Ze hry ho vyřadil stehenní sval.

Využije Hašek soupeřova oslabení?

Podobně je na tom i forvard z anglického Bournemouthu Enes Ünal. Autor dvou branek v nedávno skončeném ročníku Premier League se zranil až na tureckém kempu. Místo Eura se musí léčit se zlomeninou palce na noze.

Turci hrají už v úterý večer přátelský zápas v Bologni s italskou reprezentací. Tento a další přípravný duel s Polskem rozhodnou, které další hráče pošle Montella domů. Finální soupiska musí mít maximálně šestadvacet jmen.

Češi hrají na Euru s Tureckem 26. června od 21 hodin v Hamburku. Jedná se o poslední duel základních skupin, který může rozhodnout o postupujících. V té době už za sebou budou oba týmy mít zápasy s Portugalskem a Gruzií.

Jak moc budou oba zranění hráči Montellovi a svým spoluhráčům chybět, je otázkou. Mimimálně v případě obránce Fenerbahce se ale jedná o citelnou ztrátu. Dokáží ji Češi ve vzájemném střetnutí zužitkovat?

Zdroj: Turecká fotbalová reprezentace, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.