Spojte se s námi


Fortuna liga

Hubník o Minářovi: Je kámen úrazu Sigmy! Za mnou za dva roky ani jednou nepřišel, nezeptal se mě, jestli jsem spokojený

Dnes již osmatřicetiletý Roman Hubník byl stálicí v Sigmě Olomouc, se kterou v minulé sezoně skončil na osmé příčce. V té následující ovšem již její součástí nebude, rozhodl se totiž ukončit kariéru. Proč? Důvod hledejme ve vedení klubu.

Publikováno

dne

Dnes již osmatřicetiletý Roman Hubník byl stálicí v Sigmě Olomouc, se kterou v minulé sezoně skončil na osmé příčce. V té následující ovšem již její součástí nebude, rozhodl se totiž ukončit kariéru. Proč? Důvod hledejme ve vedení klubu.

Kariéra Romana Hubníka byla velmi bohatá. Odchovanec Sigmy Olomouc si zahrál v Rusku či Německu, oblékl dres Sparty i Plzně. Nakonec se ale vrátil zpět na Hanou.

Do Olomouce přišel před sezonou 2020/21 a byl stálicí v základní sestavě. nejinak tomu bylo v další sezoně, ovšem v té jej trápilo zranění, kvůli kterému část absentoval.

Jakmile se ale uzdravil, opět pravidelně nastupoval. V létě mu ale končila smlouva a když došlo na jednání s bossem Ladislavem Minářem, nedopadlo to zrovna tak, jak očekával.

„Deset dnů před koncem sezony si mě pan Minář zavolal s obráncem Michalem Vepřekem. Oznámil nám, že jsme staří, často zranění a nabídl nám smlouvu do béčka.

Vše podmíněné postupem rezervy do druhé ligy. A kdyby se něco stalo v áčku, že bych vypomohl. Jenže jak by tohle probíhalo? Přijel bych z Teplic a druhý den jel s béčkem do Třince?“ řekl v rozhovoru pro Sport.cz.

Následně dodal, že ze schůzky chtěl okamžitě odejít, kvůli spoluhráči ale setrval. Informace o přeřazení do rezervy se dostala i k veřejnosti, která měla za to, že by v ní působil v roli mentora. Hubník ale řekl, že s ním Minář o této možnosti ani nehovořil.

„V Plzni jsem mohl kdykoli přijít za panem Šádkem a daný problém řešit. S panem Minářem jsem nechtěl řešit nic. On za mnou za dva roky ani jednou nepřišel, nezeptal se mě, jestli jsem spokojený a tak. Většinou jsem ho viděl naštvaného.

Vpálil do kabiny, rozkopal věci, řval po nás. Nedovedu si představit, že bych za ním šel se soukromou věcí. Tohle kluci v kabině cítí, tohle je kámen úrazu Sigmy. Kdo by se z bývalých Sigmáků chtěl vrátit?“ dodal.

Ukončení kariéry tak bylo poměrně logickým vyústěním situace. Ovšem nebýt na své pozici pan Minář, mohli bychom bývalého reprezentanta ještě nějakou dobu na ligových trávnících vídat.

Zdroj: Sport.cz

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.