Spojte se s námi


Evropská liga

Hráli jsme pod své možnosti. S výkonem rozhodčího nejsme spokojeni, říká trenér Galatasaraye

Sparta ve čtvrtek večer před vyprodanou Letnou porazila Galatasaray Istanbul, což znamená postup do osmifinále Evropské ligy. Trenér soupeře nebyl po zápase spokojen s předvedenou hrou, ale ani s výkonem rozhodčích.

Publikováno

dne

Sparta ve čtvrtek večer před vyprodanou Letnou porazila Galatasaray Istanbul, což znamená postup do osmifinále Evropské ligy. Trenér soupeře nebyl po zápase spokojen s předvedenou hrou, ale ani s výkonem rozhodčích.

Úvodní zápas v Turecku dopadl lépe pro Galatasaray, který i s obrovskou dávkou štěstí zvítězil 3:2. O rozhodující gól se totiž až v nastavení druhého poločasu postaral útočník Muaro Icardi, pár minut před ním ovšem mohl skórovat Tomáš Wiesner.

I tak si Sparta připravila dobrou výchozí pozici pro odvetné utkání. Stačila totiž jakákoliv výhra o gól a utkání by šlo do prodloužení. Až do 68. minuty, kdy viděl červenou kartu obránce Ayhan, byl zápas naprosto otevřený.

Od té doby ale Sparta naprosto přebrala otěže utkání do svých rukou. Díky gólům Tuciho a Haraslína se mužstvo trenéra Briana Priskeho výrazně přiblížilo postupu, v nastavení druhé půle ještě zvyšoval na konečných 4:1 útočník Jan Kuchta.

Pozápasové hodnocení trenéra

„Soupeř čekal na svoje šance, a když se do nich dostal, proměnil je. Hráli jsme zcela pod své možnosti. Chci soupeři pogratulovat za bojovný výkon a za vítězství. Přeji jim hodně štěstí,“ uvedl po utkání kouč Okan Buruk.

„Hráčům ale věřím i nadále, umějí hrát lépe. Dnes jsme prožili špatný den. Zlomovým momentem bylo, že jsme šli do deseti. Po vyloučení našeho hráče jsme se do hry už nedostali,“ prozradil padesátiletý kouč hlavní příčinu prohry.

Jako hlavní arbitr řídil utkání Anthony Taylor s letitými zkušenostmi z anglické Premier League. „Nejsme spokojeni s výkonem rozhodčího. Rozhodně se nejednalo o kvalitní výkon. Již od svého příjezdu zřejmě nebyl rozhodčí ve formě,“ postěžoval si Buruk.

Zatímco Galatasaray čekají už jen zápasy na domácí scéně, Sparta se v pátek dozví soupeře pro osmifinále Evropské ligy. V něm se mimo jiné představí i Slavia.

Zdroj: Galatasaray SK, UEFA

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.