Spojte se s námi


Ostatní

Hráči Arsenalu téměř amputovali nohu, ukázaly hrozivé fotografie

Publikováno

dne

Středopolař Arsenalu Santi Cazorla promluvil o svém dlouhotrvajícím komplikovaném zranění achillovy šlachy, kvůli které se na trávníku neobjevil už více než rok.

Španělský reprezentant překvapil, když vyhlásil, že kvůli gangréně, kterou dostal po vážné infekci mu nohu téměř amputovali nohu.

Cazorla nehrál za Arsenal od října minulého roku. Od té doby podstoupil několik operací. Podrobil se zákroku kolena, ale i několika náročným operacím kotníku, s kterým měl problémy od přípravného zápasu Španělska proti Čile v roku 2013.

Nedávno vyšel očekávaný rozhovor, který středopolař poskytl španělskému deníku Marca, přičemž fotografie hrozivě vypadajícího pravého kotníku se objevila na titulní straně.

Cazorla uvedl, že v jednom momentě lékaři uvažovali reálnou možnost amputace infikované části nohy, aby předešli šíření životu nebezpečné infekce.

Angličtí doktoři si už nevěděli rady, až nakonec Santi Cazorla oslovil specialisty ve Španělsku.

„Angličtí doktoři mi řekli, že budu rád, když se projdu se svým synem po zahradě,“ vyhlásil Cazorla v rozhovoru pro Marca.

Španělský středopolař pokračuje v rehabilitaci ve svém domově v Salamance.

Podle anglických médií by se však na trávníku mohl objevit už na začátku příštího roku. Trenér Arsenalu Arséne Wenger reagoval, že po vánočních svátcích by rád přivítal svého svěřence v tréninkovém centru klubu.

„První informace jsou slibné, ale stále musíme mít na paměti, že nehrál rok a půl. Když to půjde dobře, po Vánocích by se mohl vrátit,“ řekl Wenger podle Daily Mail.

„Zatím nemám jistotu, ale mohlo by to být v lednu,“ dodáva Cazorla, který přestoupil do Arsenalu z Malagy v roce 2012 a dohromady absolvoval 129 zápasů v Premier League a dva krát vyhrál FA Cup.

Santiho Cazorlu si v Londýně a ve Španělsku hodně cení.

Reklama

Oblíbené