Spojte se s námi


Fotbalová reprezentace

Hope Solová obvinila bývalého prezidenta FIFA ze sexuálního obtěžování

Publikováno

dne

Americká fotbalová brankářka Hope Solová obvinila bývalého dlouholetého prezidenta Mezinárodní fotbalové federace (FIFA) Seppa Blattera ze sexuálního obtěžování.

V rozhovoru pro portugalské periodikum Expresso uvedla, že švýcarský funkcionář ji měl během vyhlašování Zlatého míče těsně před nástupem na pódium chytit za zadek.

Solová už předtím vyjádřila podporu všem ženám, které v rámci hnutí metoo prozradili veřejnosti svoje zkušenosti se sexuálním obtěžováním. Teď přidala i vlastní příběh. Před čtyřmi lety v Zürichu měla odevzdat na pódiu společně s Blatterem cenu pro nejlepšího fotbalistu roku, svojí reprezentační spoluhráčce Abby Wambachové. „A Blatter mi šáhl na zadek,“ řekla 36-letá brankářka.

Dvojnásobná olympijská vítězka a mistryně světa držela v sobě tento zážitek dlouhý čas. Během vyhlašování neměla čas na incident reagovat, musela totiž vyjít na podium, kde se ocitla před zraky celého fotbalového světa.

„V té chvíli jsem byla v šoku a úplně zmatená. Musela jsem se dát rychle dohromady a odevzdat svoji parťačce z národního týmu největší ocenění její kariéry. Takže jsem se soustředila jenom na Abby,“ vysvětlila bývalá reprezentantka Solová.

Blatter reagoval na její vyhlášení odmítavě: „Toto obvinění je směšné,“ odkázal prostřednictvím svého mluvčího. Hope Solová však trvá na svém. Podobné drobné akty sexuálního nátlaku jsou podle ní v ženském fotbale stále častější záležitostí.

„Fotbalistky často končí se svými trenéry, chodí s nimi, vezmou se. To by trenéři neměli dělat, zvlášť mladým hráčkám. A nejde jenom o trenéry, ale i o týmové lékaře či tiskové mluvčí. To jsem všechno viděla, je to nekontrolovatelné,“ dodala.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.