Reklama

Hokej v Česku na rozcestí. Co říkají na Královu kauzu Hadamczik, Antoš, Hašek nebo Martinec?

Český hokej má v těchto dnech zase jedno obrovské téma. Bohužel, ani tentokrát to ale není žádná hokejová paráda z ledové plochy. Tentokrát tuzemské prostředí otřásla kauza prezidenta českého hokeje Tomáše Krále, jenž byl redaktorem Deníku Sport nařčen z někdejší spolupráce s StB.

Sám Tomáš Král tohle nařčení kategoricky odmítá, rád by z vlastní vůle na tohle téma zavedl na svazu diskusi: Tomáš Král na nejbližším zasedání výkonného výboru ČSLH jeho členy s obsahem kauzy i svým stanoviskem seznámí. Sám to do programu jednání zařadí,” prohlásil jen pár hodin po zveřejnění případu tiskový mluvčí českého hokeje Zdeněk Zikmund.

Současně se v médiích objevily výpovědi dalších členů, kteří mají s českým hokejem spojitost, ať už z manažerské nebo historické pozice.

Antoš: Jestli jde o pravdivé informace, asi by měl odstoupit

Jeden z prvních, kdo v mediálním prostoru na celou kauzu reagoval, byl jeden z hokejových expertů ČT Sport: „Určitě mě to překvapilo. Historii pana Krále jsem nikdy tolik nesledoval, ale něco takového jsem opravdu nečekal,” řekl iDnesu Milan Antoš.

Ten je televizním prostředí proslulý především svými kritickými názory, nebojí se říct věci na rovinu. Přesto i v tomto ohledu si najde na současném šéfovi českého hokeje pozitiva: „Na druhou stranu musím uznat, že dokázal zabezpečit chod svazu a získat pro něj dost financí, čehož nebyl nikdo další schopen. V tomto ohledu odvedl dobrou práci.

I tak jeho další působení ve funkci nevidí pozitivně: „Pokud v minulosti dělal věci, které nejsou v jednadvacátém století přípustné, měl by si z toho sám vyvodit nějaký závěr a postavit se k tomu.”

Jak na celou dotaci nahlížejí další osobnosti českého hokeje? 

Alois Hadamczik: Je to hodně silné kafe. Není to příjemná situace, českému hokeji něco takového rozhodně nepřidá. Netušil jsem to, ale o každém se něco vykládá. Mohu říct jen to, že pan Král je vzdělaný člověk, který se ke mně i k hráčům vždy choval slušně.

Vladimír Martinec: Nevím, jak to okomentovat. Každý by si měl sáhnout do vlastního svědomí a mít svůj rozum. Názor mám, ale nebudu se do toho motat. Ať si to vyřídí ti, kterých se to týká. I jinde jsou takoví, kteří jsou podezřelí, a nic se neděje.”

Dominik Hašek: Pokud je to pravda, bylo by správné, aby odstoupil. Už je to sice dlouhá doba, ale pokud je všechno pravda, tak to vrhá stín na celý český hokej. Asi je třeba na to koukat ze dvou stran. Jednak z té sportovní, kde se nedaří, hokej úspěchy bohužel nemá. Tam si nemůžeme nic malovat narůžovo.”

Milan Tichý: Překvapilo mě to. Tomáše jsem znal z Plzně. Nevěděl jsem o jeho minulosti. Pořád si myslím, že je chytrý člověk. Žádný hlupák. Jednou mě jako advokát zastupoval, jeho kancelář odvedla bezvadnou práci. Podle mě je ubohý argument, že neměl protikandidáta, a tak bude pokračovat. Měl skončit. Už dávno. Náš hokej býval výkladní skříní. Teď ho nikdo nebere vážně.

Jaromír Jágr: Prosím vás, já naposled četl noviny v roce 1998. Já vůbec nic nevím, noviny nečtu. A abych pravdu řekl, tak tyhle věci mě ani nezajímají. Že někdo něco napíše. Já už jsem si zvykl.”

Milan Nový: „Takových zpráv koluje spoustu. Nevím, jestli vycházejí proto, že chce někdo někomu třeba ublížit. Pana Krále znám dlouhou dobu. Když jsme s ostatními legendami českého hokeje něco potřebovali, vždycky nám vyšel vstříc.”

Zdroj: iDnes

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. To, že je to dle legend světec a Jarka nečte noviny… Neznamená, že to nebyla svině. A na každou se h2o vaří. Pokud je to pravda tak ubližovat a ničil životy….

  2. Je to pro mě novinka, že Jára uměl přečíst noviny. Tenhle hrobník českého hokeje má ale hodně hroší kůži. Sotva mu člověk zachránil život, tak vlezl do zádele prvnímu bolševikovi co mu slíbil postavit stadion.

  3. Charakter Jágra se opět ukázal ! Po paktování s Babišem za super prachy pro Kladenský klub – po “darování” 84 mil.kč na rekonstrukci Kladenského stadionu od kámoše Hniličky z peněz Národní sportovní agentury ( státních peněz ) to završí tím to výrokem o Královy !!! Jardo byl jsi super extra třída jako hokejista ale morálně jseš žumpa a měli by na tebe fanoušci pískat všude kde se z protekčnim Kladnem ukážeš !!!

  4. Pomohl jsem vychovat poslední mistry světa z roku 2010. To ale byla doba kdy i ligoví mládežníci měli na svých kontech desítky mezinárodních zápasů. Švédy, amíky, Finy, Rusy a další. Po výhře komunistů v roce 2013 jsme se obrátili i v hokeji civilizovanému světu zády. Dnes už tady brázdí české ledy pouze číňani a přijde doba, kdy nás budou učit hokej severokorejci.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené