Spojte se s námi


Fortuna liga

Hložek se musí stále soustředit na svůj růst, říká psycholog Václav Petráš

Publikováno

dne

Sportovní psycholog Ocelářů Třinec a jeden z nejlepších svého oboru. Takto stručně se dá charakterizovat Václav Petráš, který se již přes deset let věnuje právě sportovní psychologii. Pro naši redakci se rozpovídal o psychické stránce Adama Hložka i o nátlaku na hráče.  

Zdroj: sparta.cz

Momentálně se spekuluje o přesunu Adama Hložka do Lipska. Sám hráč to potvrdil na sociálních sítích. Již víme, že Adam zvládne psychický nátlak české hvězdy. Co ale té světové? Nestoupne mu zájem Lipska do hlavy?

Každý na podobný scénář může zareagovat jinak. Rozhodně nejde o situaci, která je automaticky negativní. Pokud si z ní sportovec udělá důkaz toho, že to, jak na sobě pracuje, mu přináší něco pozitivního, tak mu to může dodat motivaci a sebevědomí pro jeho další vývoj. Klíčem však je nevzít to tak, že teď už je „hotovo“, ale stále se soustředit primárně na svůj růst.

Zažil jsem pár situací, kdy zájem o hráče způsobil to, že začal mít pocit, že už ho současná úroveň nemůže dostatečně posouvat (že už je „hotový hráč“), což se projevilo třeba na jeho špatném přístupu k tréninkům a spoluhráčům, a celkově i na zhoršených výkonech. Takováto reakce pak může další vývoj sportovce samozřejmě zpomalit.

Adam je momentálně tahounem Sparty. Má mnoho fanoušků, jak na sociálních sítích, tak na stadionu. Není to také špatným faktorem pro rozvoj jeho psychiky?

Je to opět značně individuální. Mít hodně fanoušků v období, kdy se daří, může být velmi pozitivní – klíčové je spíše to, jak sportovec zareaguje na to, až se z některých fanoušků v horším období stanou kritici.

Hráč by se ale měl určitě snažit o to, aby své sebevědomí čerpal sám ze sebe, nikoli z reakcí fanoušků a aby i v případě, že se setká s negativními hodnoceními své hry, zachoval chladnou hlavu, zbytečně neexperimentoval a dál věřil své přípravě a hře, na které pracoval. Pro zvládání těchto záležitostí je také důležité mít dobrou kontrolu nad svou koncentrací a nenechat případné úvahy o fanoušcích narušit ponoření do samotného zápasu či tréninku.

Velkým tématem u mladých hráčů jsou peníze. Větší obnos dokáže s jakýmkoliv sportovcem pořádně zatočit. Neměly by je do osmnácti let spravovat jejich rodiče?

Většinou tomu tak dle mých zkušeností je (že peníze nezletilého sportovce alespoň z větší části spravují jeho rodiče). Nejde tam ale udělat rovnítko mezi výší smlouvy a negativním psychickým dopadem – pokud je mladý sportovec učen rozumně hospodařit a soustředí se více na svou hru než na bonusy v kontraktu, nemusí ho ani velký finanční obnos jakkoli vykolejit.

Dostane se hráč do nějakého stresu, když podruhé nenastoupí do zápasu, i když byl dříve stavebním kamenem týmu? Jak byste popřípadně takovýto stav s hráčem řešil?

Hodně v takové situaci záleží na tom, jestli hráč ví, proč tomu tak je. Když s ním trenéři komunikují a dávají mu jasné pokyny, co od něj na tréninku chtějí vidět a všímají si toho, když to tento hráč plní, hodně mu tím mohou pomoci eliminovat zbytečný stres.

Často však s hráčem řešíme právě jeho nejistotu – neví, proč je najednou na lavičce, na tréninku nedostává detailnější zpětnou vazbu a z případného rozhovoru s trenérem je příliš nervózní. S takovýmto hráčem pak hledáme něco, čeho se může na trénincích chytit – individuální cíle.

Snaha zapracovat na nějaké slabině, zaměření na to být co nejlepším spoluhráčem, ať už jsem, či nejsem v sestavě… Celkově se snažit minimalizovat stres a úzkost tím, že sportovec převezme kontrolu nad věcmi, které může ovlivnit.

Jaký typ hráče z Hypokratovy teorie temperamentu se dle vás nejlépe hodí k fotbalu? A co podle typologie Carla Gustava Junga, kde se rozděluje introvert a extrovert?

Mezi skvělými fotbalisty (a potažmo sportovci) se najdou všemožné osobnosti, introverti i extroverti, flegmatici i cholerici. Není to rozhodující faktor – více záleží třeba na tom, jestli je daný sportovec ochoten se vyvíjet a změnit chování, které mu na hřišti či v tréninku neprospívá.

Jde o častý omyl, kdy si mladý sportovec řekne třeba „Neumím komunikovat se spoluhráči, protože jsem introvert a nejde s tím nic dělat, protože já jsem prostě takový.“ Ale tento přístup je chybný, protože komunikace je schopnost, kterou je potřeba trénovat, nikoli něco, s čím se někdo narodí a někdo ne (stejně jako jiné mentální dovednosti, jako třeba zvládání tlaku, koncentrace, apod.).

I na té nejvyšší úrovni lze najít skvělé kapitány a lídry, kteří přitom neradi dělají proslovy a mají spíše introvertní povahu. Ale naučili se třeba dobře naslouchat, jít příkladem a všímat si, když někdo potřebuje pomoci.

Tedy, do fotbalu se nejvíc hodí hráči, kteří mají otevřenou hlavu, jsou zvědaví, učí se vystupovat ze své komfortní zóny a před svými slabinami neutíkají, ale aktivně se je snaží převést na své silné stránky – bez ohledu na to, jestli svůj volný čas nejraději tráví o samotě, nebo s partou kamarádů.

Dá se nějak ovlivnit psychika sportovce pár minut před výkonem?

Určitě, finální příprava na výkon je klíčovou složkou toho, co se může každý sportovec naučit dělat, aby svou psychiku posunul výrazně dopředu. Pointa je podobná, jako u fyzické rozcvičky – hráč by se měl snažit vstoupit do zápasu pokaždé ve stejném, optimálním stavu, a to jak z toho fyzického hlediska, tak i z toho mentálního.

Pracujeme tak se sportovci na nejrůznějších způsobech, jak dostat před zápasem na optimální úroveň svou koncentraci, sebedůvěru či prožívanou nervozitu a jak začít zápas s takovým přístupem, který mu dá nejlepší šanci na to, aby prodal to, co má natrénováno.

Reklama

Fortuna liga

Uroš Radaković: Sparta? Nevím, proč jsem nedostal druhou šanci. Za Sigmu bych si chtěl ještě sezónu zahrát

Srbský stoper Uroš Radaković na sebe upozornil během angažmá v Sigmě Olomouc, díky kterému si vysloužil přestup do pražské Sparty. V rozhovoru pro Ruik zavzpomínal vytáhlý stoper na angažmá v Itálii, pražské Spartě či v Sigmě Olomouc.

Publikováno

dne

Srbský stoper Uroš Radaković na sebe upozornil během angažmá v Sigmě Olomouc, díky kterému si vysloužil přestup do pražské Sparty. V rozhovoru pro Ruik zavzpomínal vytáhlý stoper na angažmá v Itálii, pražské Spartě či v Sigmě Olomouc.

V osmnácti letech jste opustil Srbsko a vydal se zkusit štěstí do italské Boloni. Jak vzpomínáte na angažmá v Itálii? A co Vám dalo toto působení po fotbalové a životní stránce?

Mým snem a cílem bylo hrát za Crvenou Zvezdu Bělehrad, protože jsem odchovancem tohoto klubu. Ale po mistrovství Evropy U17 jsem měl pohovor s vedením klubu, který mne neviděl v prvním týmu. Navrhli mi, abych odešel na hostování do třetí ligy v Srbsku, což se mi vůbec nelíbilo. A ke všemu jsem měl na stole nabídku z Boloni. Nemohl jsem uvěřit tomu, že Crvena Zvezda mě nechce a Boloňa naopak ano. Po debatě s rodinou nebylo co řešit a odešel jsem do Itálie. 

Na první dojem bylo angažmá v Boloni neuvěřitelné. V týmu byli osobnosti jako Diamanti, Gilardino nebo trenér Stefano Pioli, který získal titul v loňské sezóně s AC Milán. Celkově, co se týká klubu a života, tak je to naprostý sen, tam hrát a žít, protože Boloňa je nádherné město. Po fotbalové stránce to byl samozřejmě velký krok, protože jsem nebyl zvyklý na tak náročné tréninky. Docela mi trvalo než jsem se dostal v tréninku na podobnou úroveň jako ostatní. 

Trénoval jsem s áčkem a zápasy jsem hrál za Primaveru. Ale v klubu si mě připravovali do budoucna pro první tým a dostal jsem i šanci v italském poháru proti Neapoli. Proti mě nastoupili hráči jako Hamšík, Cavani nebo Callejón a my jsme vyhráli 2:1. Potom jsem měl hrát proti Interu, ale bohužel jsem se zranil. Trenér mi potom řekl, že pokud budeme zachránění, tak posledních osm zápasů odehraju. Ale zase jsem se zranil a já ztratil šanci se ukázat. 

V další sezóně jsem měl nastoupit proti Cagliari, ale na tréninku jsem si zlomil nos, tak jsem nenastoupil. Řekl jsem si, že by bylo asi dobré změnit prostředí, protože jsem neměl v Boloni vůbec štěstí. Odešel jsem na hostování do Novary, kde jsem nastoupil v prvních třech zápasech a zase přišlo zranění. Dělali mi různá vyšetření a řekli mi, že budu mít pořád problémy se svaly.

A tak to i bylo. Ale jinak na Itálii vzpomínám jen v dobrém. I na fanoušky, kteří byli úžasní. Na každém tréninku čekalo 50-100 lidí na podpis nebo fotku. A bylo jim úplně jedno jestli hraješ nebo nehraješ. Naučil jsem se i jazyk, pracoval s kvalitními trenéry, posunul se po taktické stránce a celkově to hodnotím jako správným krok.

V létě 2015 jste odešel na hostování do Sigmy Olomouc, kam jste i trvale přestoupil. S největší pravděpodobností jste tam asi zatím prožil nejpovedenější období. Jak vzpomínáte na Sigmu?

V Boloni jsem měl ještě smlouvu na dva roky, ale já jsem chtěl změnit prostředí. O peníze vůbec nešlo, protože jsem v Itálii bral několikanásobně víc než v Sigmě, ale já jsem chtěl zachránit svou kariéru. Chtěl jsem pravidelně nastupovat a když se ozvala Sigma, o které jsem toho sice moc nevěděl, ale zjistil jsem si veškeré informace o klubu.

Tak jsem si řekl, že to půjdu zkusit, protože jsem cítil, že bych tam mohl dostat více příležitostí než v Itálii. K tomuto angažmá mi hodně pomohli Dalibor Lacina s Danielem Šmejkalem. V první sezóně jsme sice sestoupili, ale já se tam cítil velmi dobře a velmi rychle jsem se tam adaptoval. Sigma mi dala strašně moc a vážím si klubu včetně lidí, kteří tam pracují. Klub mi velmi přirostl k srdci a ještě bych si chtěl tam zahrát aspoň jednu sezónu. 

V Olomouci jste nastupoval pod trenérem Václavem Jílkem. Jak se Vám pod ním hrálo?

Příchod trenéra Jílka mě úplně změnil. Líbilo se mi jeho nastavení, a to jak uměl komunikovat s hráči. Takový přístup jsem přesně potřeboval. Když jsme byli třeba ve druhé lize, tak jsem měl nějakou nabídku na přestup, ale klub mě nepustil. Trochu se projevila moje horká krev (smích).

Byl jsem sám proti sobě a začal si říkat, co já budu dělat v druhé lize? Trenér Jílek společně s kondičním trenérem Vencou Smolou se snažili se mnou často komunikovat. A musím jim za to poděkovat, protože mi otevřeli oči a hodně mi pomohli.

Díky skvělým výkonům v Sigmě jste si vysloužil přestup do pražské Sparty. Jak vzpomínáte na Spartu? A proč jste tam nedostal druhou šanci?

Když jsem šel do Sparty, tak jsem věřil tomu, že mám na to abych se tam prosadil. Samozřejmě je to úplně něco jiného než Sigma, protože Sparta je největším klubem v České republice. Mně se ten první rok vůbec nelíbil, protože kabina byla rozdělená na skupinky a nebyla tam parta jako v Sigmě. Ani výsledky nebyly dobrý, a tak přišel velký tlak ze strany médií a fanoušků.

Ale nastupoval jsem v první sezóně pravidelně a samozřejmě nevyšel mi nějaký zápas, ale nemyslím si to, že bych si už nezasloužil druhou šanci. Někteří hráči jí dostali, ale já ne. Dodnes vlastně nevím ani proč. Je mi to líto, protože od prvního až do posledního dne, jsem dal klubu maximum. Takže mě mrzí, že jsme neudělali titul a nepostoupili do skupiny evropských pohárů, ale to se stává, to je prostě život.

Každopádně na Spartu vzpomínám rád a hlavně na fanoušky, kterým moc děkuji a rád vzpomínám na skandování mého jména po Subotici, když jsme hráli doma se Slováckem. Pokud chce být Sparta úspěšná, tak by měla začít výměnou ve vedení klubu, protože tam nejsou správní lidé, kteří by klub dovedli k nějakému úspěchu. Jsem moc rád, že jsem poznal i trenéra Hapala, kterému chci taky za vše poděkovat. Bohužel takový člověk jako on nemá šanci se ve Spartě prosadit, protože je to opravdu čistý člověk.

Sledujete výsledky Sigmy a Sparty? Co na ně říkáte?

Ano, sleduji oba kluby, protože mám v obou týmech kamarády. Jsem i s některými lidmi v kontaktu. Takže jsem moc rád, že se Sigmě daří a mám i radost z toho, že se Sparta zvedla ke konci podzimu. Oběma držím palce.

Ze Sparty jste celkově odešel třikrát a to konkrétně do Orenburgu, Astany a Wisly Krakov. Můžete nějak zhodnotit tato angažmá?

O hostování v Orenburgu jsem se dozvěděl ve vlaku, když jsem byl na cestě do Olomouce za kamarády. Volal mi jeden srbský agent a ptal se mě jak to se mnou vypadá. Tak jsem mu řekl, že můžu odejít ze Sparty na hostování, protože se mnou nepočítá. A on ať mu dám pár minut, že by něco pro mě měl. Zavolal mi zpět, ať se vrátím do Prahy a já v poslední den přestupového období podepsal hostování do Orenburgu.

A musím říct, že v té době to bylo asi to nejlepší. Ke všemu jsem vždycky chtěl hrát v ruské lize, protože se mi líbila ta soutěž. Rád na to angažmá vzpomínám, až na ten konec, kdy jsem měl covid a skončil jsem v nemocnici. To bylo asi nejtěžší období v kariéře, protože jsem byl v nemocnici na kyslíku, žena měla před porodem a já nemohl u ní být. A ke všemu mi ještě umřel tchán, takže na tohle období vzpomínám s těžkým srdcem. Ale je to za námi, jsme silnější a snažíme se dívat jen do budoucna.

Během toho, co jsem byl v nemocnici, tak jsem se dozvěděl o zájmu Astany, kde trénoval trenér Bílek. Jsem mu moc vděčný za příležitost, ale myslím si, že to nebyl správný krok. Měl jsem nabídky z Ruska, ale chtěl jsem jít za trenérem Bílkem, který mi věřil a klub hrál o titul nebo evropské poháry.

A to mě velice lákalo. Bohužel po tom covidu jsem nebyl vůbec formě a necítil jsem se dobře. I doktoři říkali, ať jsem opatrný na sebe. Ale v Astaně mi řekli, že můžu normálně hrát. Trenér Bílek šel za mnou a ptal se mě jak se cítím, jestli můžu hrát předkolo Ligy mistrů a já ho nechtěl zklamat. Bohužel ten zápas nevyšel podle představ asi jako celé angažmá v Kazachstánu, nebylo to lehké období.  

Po konci v Astaně jsem se vrátil do Sparty, kde jsem měl ještě na rok smlouvu. Trénoval tam trenér Kotal a já začal normálně trénovat. Ale nikdo se se mnou nebavil o budoucnosti. Nikdo mi neřekl, že se mnou nepočítá nebo nezeptali se mě, jak to dál vidím. Nebylo to prostě normální.

Tak jsem šel za trenérem Kotalem a řekl mu, že jsem připravený zůstat ve Spartě a porvu se o své místo. A on mi řekl, že o tom nevěděl, že mu lidi z klubu řekli, že chci odejít. Takže si o tom můžete udělat obrázek sami. Vlastně i po tom jsem měl rozhovor s trenérem Vrbou, který mi řekl, že se mnou nepočítá a já odešel do Wisly. První zápas ve Wisle gól a skončil jsem v nemocnici. Byla tam neskutečná podpora od fanoušků, kteří mi psali i do nemocnice. Je mi strašně líto, že klub sestoupil do druhé ligy, protože rozhodně patří mezi polskou elitu. 

Během působení ve Spartě působila jste zažil balkánskou partu do které patřil Plavšić, Vukadinović, Ristić nebo Civić. Proč jste se podle Vás nedokázali prosadit?

Jo, ve Spartě bylo hodně Balkánců. Byla to opravdu dobrá parta. A proč se neprosadili? To je otázka na vedení Sparty. Když se podíváte na některé hráče, kteří se neprosadili ve Spartě a teď hrají náročnější a kvalitnější soutěže než je česká liga.

Třeba Ristić šel do Montpellieru a teď hraje za Benficu. Civič? Ferencváros, kde hraje pravidelně. A není to o tom, že by byl ve Spartě velký tlak a oni to neunesli, tomu nevěřím. V těchto klubech bude třeba i vyšší tlak. Takže si myslím, že nebyl problém v těchto hráčích, ale někde jinde. 

Nyní působíte v tureckém Ankaragücü, jak jste zatím spokojený v novém angažmá?

Měl jsem nabídky ze Saúdské Arábie, Dubaje a Ruska, ale stále jsem vyčkával. A když jsem dostal nabídku z Ankary, tak jsem hned řekl, že jdu do toho, protože se jedná o velmi dobrou soutěž s kvalitními hráči. Fanoušci jsou totální fanatici a na stadionu je peklo, což mě dost motivuje.

Stadiony jsou tady plný a není to jako v Česku, kde třeba někde chodí pouze tři tisíce diváků. I pro život to tady je super místo. Jsem tady zatím maximálně spokojený a i lidi jsou tady strašně přátelští a ochotní. Dokážu si tady představit zakončení své kariéry, ale aspoň tu jednu sezónu v Sigmě bych si ještě chtěl zahrát.

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Sparta je suverénně první. Žádný klub v lize nevyhodil za chování fanoušků více peněz. Kdo musel platit jak vysoké pokuty?

Publikováno

dne

Financovat fotbalový klub není v našich podmínkách žádná sranda. Proto bolí každá částka, která jde namísto rozvoje klubu jinam. Třeba na zaplacení pokut za chování fanoušků. Za podzimní část Fortuna ligy nejvíce platila pražská Sparta. Které kluby kolik platily?

Fotbal v České republice je značně podfinancovaný. Obzvláště pak v porovnání třeba s polskou ligou, která je přitom v žebříčku podle koeficientu mnohem horší. Polská Ekstraklasa inkasuje neuvěřitelně vysokou sumu jen za vysílací práva.

O to těžší pak je pro jednotlivé kluby finančně přežít. Obzvláště nyní, když se svět stále vzpamatovává z pandemie koronaviru a ceny všeho možného stouply kvůli ruské invazi na Ukrajinu.

Že je naše nejvyšší fotbalová soutěž finančně extrémně nevyrovnaná, to není novinkou ani tajemstvím. O to více však méně bohaté kluby bolí každá částka, která musí jít jinam, než do rozvoje.

V tom mnohdy svým favoritům zrovna nepomáhají fanoušci, kteří se nezřídka chovají skutečně nevhodně a klub musí platit pokuty. Jedna věc je, že je Disciplinární komise přísná. Druhá věc však je, že rasismus či skutečně nebezpečná pyrotechnika na stadiony skutečně nepatří.

Nejvíce platila Sparta, Plzeň až osmá

Podzimní část Fortuna ligy už je díky mistrovství světa za námi a uzavřeno už je víceméně i veškeré projednávání přestupků ze strany fanoušků. Za jejich chování během zápasů už kluby znají všechny pokuty a tak se nabízí poohlédnutí, kdo kolik platil.

Poměrně nepřekvapivě ve výši zaplacených pokut dominují obě pražská „S“. Prvenství drží Sparta, která musela za chování svých příznivců platit 645 tisíc korun. Slavia musela na placení pokut vyhradit 490 tisíc korun.

Za zmínku stojí, že oba kluby platily peněžitý trest i za druholigové utkání rezerv. Sparta platila za derby B-týmů 20 tisíc, Slavia 15 tisíc.

Na bronzové příčce se umístil ostravský Baník. Slezský celek dostal během podzimu hned 8 pokut, které celkově vyšly na 440 tisíc. Bramborovou placku by mohla získat Zbrojovka Brno s 250 tisíci.

Překvapením je v žebříčku Zlín, jenž platil pátou největší částku (195 tisíc). Následují jej Slovácko (180 tisíc), Bohemians (155 tisíc) a Viktoria Plzeň (140 tisíc).

Po jedné pokutě platily Hradec Králové (60 tisíc), Sigma Olomouc, České Budějovice a Teplice (všichni 20 tisíc).

Úplně bez pokut za chování fanoušků vyvázly týmy Mladé Boleslavi, Slovanu Liberec, Jablonce a Pardubic.

Zdroj: FAČR, Disciplinární komise

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Největším favoritem na zisk Cristiana Ronalda je Chelsea, vsadit se dá ale i na Rokycany

Cristiano Ronaldo nedávno skončil v Manchesteru United a všechny nyní zajímá, jaký bude jeho další tým. Česká sázková kancelář Tipsport vypsala kurzy na možné přestupy portugalského útočníka, přičemž se na seznamu objevují týmy jako Chelsea, Inter Milán, Bayern Mnichov, Real Madrid, ale také Sparta Praha, Plzeň nebo Rokycany.

Publikováno

dne

Od

Cristiano Ronaldo nedávno skončil v Manchesteru United a všechny nyní zajímá, jaký bude jeho další tým. Česká sázková kancelář Tipsport vypsala kurzy na možné přestupy portugalského útočníka, přičemž se na seznamu objevují týmy jako Chelsea, Inter Milán, Bayern Mnichov, Real Madrid, ale také Sparta Praha, Plzeň nebo Rokycany.

Dnes už je Ronaldo čtvrtým dnem bez klubové příslušnosti, po odchodu z Manchesteru United po něm ale jistě noví zájemci půjdou a nebude jich málo. V médiích se nejvíce mluví o ohromných nabídkách ze Saúdské Arábie, ale i několik dalších týmů má portugalské megastar rozhodně co nabídnout.

Sázková kancelář Tipsport se dokonce rozhodla vypsat kurzy na to, kterého týmu bude Ronaldo 3. 2. 2023. V této sázce se samozřejmě nepočítá hostování. Kdo jsou tedy podle Tipsportu největší favorité na zisk 37letého Portugalce?

Kurzům zatím jednoznačně vévodí Chelsea, kurz na Blues je aktuálně 3,50. Těsně za londýnským týmem je Sporting Lisabon, kde Ronaldo začínal, s kurzem 4,50. Aktuálně to vypadá na souboj o portugalskou hvězdu právě mezi těmito týmy.

Další dvě místa v tabulce nepatří konkrétním týmům, ale ligám, kde by Ronaldo mohl hrát. Třetí místo si drží Saúdská Arábie, kterou následuje MLS. Pro CR7 však nabídky z východu nejsou nic nového, však už za něj jednou nabízel Al-Hilal 210 milionů liber, nabídku však následně stáhl.

Do kurzu 30 se ještě vešlo několik týmů. Postupně to jsou Newcastle, Real Madrid, Bayern Mnichov, Inter Milán, PSG, Juventus a Manchester City. Kurz na Arsenal se vyšplhal dokonce až na 35. Po Gunners už přichází možnost si vsadit na české týmy.

Sázky na Ronaldův přestup do Česka

Pokud věříte tomu, že Cristiano zamíří v příštím roce do Slavie Praha, a on tam opravdu přestoupí, tak si přijdete na tisícinásobek vsazené částky. U Sparty je to dokonce dvojnásobek.

Kurzy na Slavii a Spartu stále nejsou nejvyšší, v kurzové tabulce se objevuje ještě Viktoria Plzeň a FK Rokycany. Tým, který hraje okresní přebor, dokonce napsal na Twitter: „K možnému příchodu Cristiana Ronalda do FC Rokycany se zatím nebudeme vyjadřovat„.

Kolik peněz byste vyhráli při sázce 100 Kč na přestup Ronalda do Rokycan, kdyby tam Portugalec opravdu přestoupil? Pokud by se to skutečně stalo, tak získáte 500 000 Kč.

Zdroj: Tipsport

Pokračovat ve čtení

Oblíbené