Spojte se s námi


Fotbalová reprezentace

Hložek na EURO? Bylo by dobré ho vyzkoušet, radí trenér Dušan Uhrin

Publikováno

dne

Česká fotbalová reprezentace postoupila na mistrovství Evropy 2020 a ve společnosti se začíná spekulovat o tom, koho by měl kouč Šilhavý na závěrečný turnaj vzít. V rozhovoru pro ČT Sport se nejen o tom rozpovídal bývalý kouč Dušan Uhrin starší.

Zdroj: sparta.cz

Dušan Uhrin starší je bývalý trenér České fotbalové reprezentace, kterou koučoval v letech 1994 až 1997. Mimo jiné trénoval pražskou Spartu, AIK Stockholm, Dinamo Tbilisi či bratislavský Slovan, kde ukončil svou trenérskou kariéru.

Fotbal je pro něj ale stále neodmyslitelnou částí života. Nadále sleduje zápasy reprezentace. Jak je s týmem spokojen? „Trochu mi tam chybí silná osobnost, šéf – i když třeba Darida se mi teď v Bulharsku líbil hodně a táhnul to mužstvo, ale ostatní zaostávali. Je třeba víc hráčů, kteří budou psychicky na výši i v době, kdy je po úspěchu třeba se okamžitě připravit na další utkání, i když v něm třeba o nic moc nejde,“ řekl zkušený trenér.

Dle jeho slov je problém s nastavením hráčů, kteří vyhrají důležité utkání a v dalším svým výkonem zklamou. „Nastane taková eufourie, a přitom je třeba se připravit na každý zápas, jako to předvedla třeba Anglie, která suverénně zvládla ta poslední dvě utkání. Tohle je zatím velká slabina,“ dodal.

Trenér Šilhavý pomalu přemýšlí o tom, koho na EURO vezme. Trenér Uhrin má o jednom jménu jasno. „Já si myslím, že by bylo dobré vyzkoušet z jednadvacítky Hložka, který je dobrý v útočné činnosti, ale musí hrát zleva. Je sice hodně mladej, ale podává dobré výkony stále,“ řekl.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.