Spojte se s námi


Fortuna liga

Hlavička Chorého? Kdyby měl Sørensen hlavu za ním, mohl mít zlomený nos, myslí si bývalý útočník

Nebyl by to velký ligový zápas Plzně, kdyby po jeho konci nerezonovalo jméno Tomáše Chorého. Tentokrát se v zápase na Spartě (1:2) neprosadil, nýbrž ošklivě zasáhl Asgera Sorensena. Respektive naštěstí ho skoro nezasáhl, to by byl totiž pro oba pravděpodobně konec v zápase.

Publikováno

dne

Nebyl by to velký ligový zápas Plzně, kdyby po jeho konci nerezonovalo jméno Tomáše Chorého. Tentokrát se v zápase na Spartě (1:2) neprosadil, nýbrž ošklivě zasáhl Asgera Sørensena. Respektive naštěstí ho skoro nezasáhl, to by byl totiž pro oba pravděpodobně konec v zápase.

Po vyhroceném derby pražských „S“ z minulého týdne panovaly trochu obavy, jak bude probíhat další velký šlágr mezi Spartou a Plzní. Oba týmy sice měly parádní formu, to ale platilo i ve Vršovicích a na hřišti to znát nebylo.

Obavy byly oprávněné z toho důvodu, že konfrontace Viktorie se Spartou na konci základní části minulé sezóny byla ještě více kouskovaná než derby. Rozhodla památná penalta Ladislava Krejčího z nastavení.

Tentokrát bylo utkání podstatně více fotbalové. První půle v rychlém tempu nabídla čtyři góly, a jelikož trefa Brazilce Cadua neplatila pro ruku, šlo se do kabin za vedení Letenských 2:1.

Ačkoli ve druhé půli se začala hra více kouskovat, drsné fauly k vidění v podstatě nebyly. Až do 74. minuty, kdy se ležíc na zemi po souboji s Tomášem Chorým držel za obličej Asger Sørensen.

„Za mě je toto za hranou, protože vím z pozice útočníka i stopera, jak se chováš. Toto hejbnutí hlavou do hlavy soupeře, kdyby Sørensen neměl hlavu vlevo, ale za, měl by třeba zlomený nos,“ řekl ve studiu O2 TV Sport Petr Mikolanda.

Chorého pravděpodobně naštval faul Sørensena, který také hlavní sudí odpískal. Hráči Sparty se následně seběhli u hlavního sudího, který ale verdikt nezměnil a Západočeši kopali standardní situaci.

„Tohle je prostě za hranou. Chápu frustraci, cokoli, ale tohle je zákeřnost,“ pokračoval bývalý ligový útočník.

Sørensen byl ze situace hodně naštvaný, o to více že ho Chorý před rokem hlavou v podobném souboji zasáhl do čela. Ani tentokrát VAR nezasáhl a urostlý útočník pokračoval ve hře.

„Myslím si, že tady mohla jít připomínka ke Komisi rozhodčích, jak nám situaci vysvětlí a jak jí vyhodnotili,“ doplnil Jakub Podaný.

Zdroj: O2 TV Sport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.