Spojte se s námi


Fortuna liga

HET liga před 15. kolem

Publikováno

dne

Dnes, v pátek 24.11.2017 začnou 3 zápasy 15. kolo HET ligy. Zápasy se budou hrát až do pondělí a čekají se zajímavé zápasy. Hlavní aspiranti na titul, Plzeň, Slávia, Sparta budou hrát na hřištích silných soupeřů a může dojít i k nějakému překvapení. Hraje se i o útěk z dolních pater tabulky.

Na Julisku přijedou, po nečekané prohře doma s Bohemians, hráči Mladé Boleslavy. Body potřebují obě mužstva, zatím se nacházejí na neplánovaných místech tabulky. Chtěli by jistě výše. Dá se očekávat vyrovnaný zápas, kde by mohla rozhodnout kvalitnější střední řada boleslavských, ale vypadá to spíše na remízový výsledek.

Zápas ze spodních pater tabulky se odehraje v Jihlavě. Přijede moravský rival Brno a zde je úspěch velmi důležitý. Jejich cíl bude odlepit se od dna tabulky, kde se pomalu usazuje pět mužstev a nezůstat mezi nimi. Zbrojovce k tomu musí pomoci hlavně góly, dosavadních 9 branek je dost tristních. Vysočina má v týmu lepší střelce a to rozhodne. Body zůstanou doma.

Bohemians a Liberec mužstva, která jsou největším překvapením HET ligy. Práce obou trenérů je znát a směr dán. Hráči je plní a výsledky se dostavují. Bude zajímavý střed, v mnohém podobný styl a hra, dobře fyzicky a technicky připravených týmů. Bohemians se dotýká již nejvyšších příček a Slovan se na nich chce udržet. Bude to boj o každý kus trávníku v Ďolíčku a vypadá to na remízu.

V jediném sobotním zápase přivítá Baník sousedy z Karviné. Další zápas ze spodní části tabulky a její opuštění s plným bodovým ziskem. Domácí si jistě nepředstavovali, že budou po 15. kolech na posledním místě. Jejich ambice jsou vyšší.

Karvinští v posledním kole vyhráli a na to budou chtít navázat. Do střelecké formy se dostává mladý Panák, u Baníku zavelí do boje zkušenost Milana Baroše. Ta bude slavit vítězství. Body zůstanou domácím.

Dva zápasy se budou hrát v neděli. Na Stínadla přijedou úspěšní fotbalisté z pohárové Evropy Viktoria Plzeň a bude chtít prodloužit své vítězné tažení ligou. Mužstvo je v pohodě a teplické nečeká fotbalová pohoda.

Tým domácích hraje však dobře, až na některá zbytečná zaváhání předvádí kvalitní fotbal a mohl by, při plně soustředěném výkonu a střelecké potenci, plzeňské překvapit a vzít jim první bod. Vyrovnaný zápas se jeví jako možný.

V Olomouci se těší na Spartu a na souboj o nejvyšší příčky. Sigma je, až na Škrleho, v plné síle a chtějí dokázat, že na současné místo v tabulce patří. I Sparta by měla být v plném počtu. Pouze Michal Kadlec a Juliš jsou na marodce. Hrát může již i Rosický a to je velká síla pro stmelení týmu letenských. Měl by se hrát kvalitní, útočný fotbal, s těsným výsledkem či dělením bodů.

A post shared by AC Sparta Praha (@acsparta_cz) on

Na pondělí zbývají dva zápasy, pohárových účastníků, kteří účinkovali na hřištích soupeřů v zahraničí.

V moravském zápase se střetnou Zlín a Slovácko. Týmy, kterým se bodově nedaří. Slovácko je předposlední a Zlín se krčí na 10. místě. Dobrý výkon s Tiraspolem, opět sice bez bodů, by měli přenést i do ligy a s fotbalisty Slovácka vyhrát. Těm dělá velký problém skórovat. Střelec Zajíc na vše nestačí a bude určitě chybět i mozek zálohy Navrátil. Ani Zlín nedisponuje velkými střelci, ale tento zápas zvládne a získá 3 body.

Poslední pondělní zápas bude v Jablonci, kam zavítá Slávia. Pražané uspěli v pohárovém zápase, zaskvěl se Hušbauer, dvěma hezkými góly a budou chtít uspět i na jabloneckém trávníku. Domácím nepustí do zápasu útočníka Tecla dohoda týmů, jistě by měl velkou motivaci. Tu by měli projevit i ostatní hráči Jablonce a pak by se mohl hrát zajímavý, vyrovnaný zápas a možná i výsledek. Přece jen se ale projeví síla kádru Slávie.

Poslední listopadové kolo je před námi, poté přijde již jen předehrávka 16. kola. Tabulka se pomalu dělí na slabší a silnější týmy, ale ještě není nikde psáno, že nedojde ke změnám, přesunům a překvapivým výsledkům.

Reklama

Oblíbené