HET liga – po 25. kole

Plzeň v čele zvýšila náskok, na dalších místech směřujících k pohárové Evropě se stále bude bojovat a úsilí vyvíjí dalších pět mužstev. Na konci tabulky se krčí Brno, již s pětibodovou ztrátou na 14. místo, na sestupu je stále i Ostrava.

plzen zdroj fcviktoria.cz
Zdroj: fcviktoria.cz

V pátek se hrálo jediné utkání.

Sparta Praha – Jablonec 2-0

Sparta tentokrát odehrála oba poločasy tak, aby náskok z prvního neztratila a naopak přidala ještě branku. První dal z přesného trestného kopu Stanciu, jehož kopací technika je na vysoké úrovni. Druhou v 62. minutě, po závaru v malém vápně hostů, Václav Kadlec, po přiklepnutí rukou od Šurala. Prvních třicet minut byli lepší hosté. Měli i šance, ale nevyužili. I poté se hrál vyrovnaný zápas s mírnou převahou Jablonce. Po přestávce měla více ze hry, překvapivě, Sparta si však výhru vzít nenechala.

V sobotu se hrála většina zápasů.

Olomouc – Ostrava 1-0

Utkání s dobrou úrovní soupeřů, kteří společně postoupili před touto sezonou do ligy. Navrch měli skoro celý první poločas domácí, skórovat však nedokázali. Na konci prvního, a během druhého poločasu, začali být aktivnější hosté, také bez gólového prosazení. A tak rozhodl jediný gól, který dal v 71. minutě Plšek, po oklamání obránců i brankáře. V posledních minutách byli ještě vyloučení za domácí Kalvach a za hosty Procházka.

Slovácko – Dukla Praha 2-0

Po celý zápas byli domácí lepší a mohli vyhrát mnohem vyšším rozdílem. Dukla, jako už několikrát, zklamala a prakticky si nepřipravila žádnou šanci, její aktivita byla nulová. Obě branky vstřelil uzdravený Havlík, první ve 39. minutě hezkou střelou z více než dvaceti metrů a druhou ve 45. minutě z penalty za sražení Navrátila. Nejlepším hráčem Dukly byl brankář Rada.

Bohemians – Jihlava 1-1

Celý první poločas byly Bohemians útočnější, Jihlava ale dobře bránila a domácí žádnou šanci nedali. Podobně se odvíjel i poločas druhý, kdy se ale podařil domácím dát gól po pěkně střela Maška, v 60. minutě. Přišli další nevyužité šance domácích a v 79. minutě vyšla střela hostujícímu Marovi a bylo vyrovnáno. Bohemians byla jasně lepší, ale další bod směřuje na Vysočinu.

Mladá Boleslav – Zlín 0-1

Další hazard domácích s výkonem a ztráta bodů na vlastním hřišti. Hrál se jen velmi průměrný fotbal, s vyrovnaným prvním poločasem, bez skórování. Ve druhé půli byli hosté lepší a dali i jedinou branku, v 67. minutě Vukadinovič, který měl dost času zamířit a byl úspěšný. Domácím se na svém hřišti nedaří a to potvrdil i tento zápas.

Brno – Plzeň 1-3

Pro Zbrojovku už začíná být situace na konci tabulky velmi vážná. Překvapení a zisk s vedoucí Plzní se nekonal. Naopak Viktorie si, po remíze Slavie, upevnila první místo s náskokem 7 bodů. Domácí nevyhráli posedmé za sebou. O výhru hostů se postaral Čermák, který dal všechny tři góly. Ve 26. minutě po úniku Kopice, znovu po akci Kopice ve 32. minutě a ve druhém poločase, ve 48. minutě po tyčce, koho jiného než Kopice, dokončil svůj hattrick. Domácí jen korigovali v 81. minutě, po úniku Ashirem.

V neděli se dohrávala dvě utkání.

Karviná – Teplice 1-1

První poločas byl v režii karvinských, gól však dali až v poslední minutě z penalty Budinským, za strčení do Wágnera. Tepličtí v první půli hráli velmi špatně. Hned po přestávce hosté však vyrovnali a pak se hrál vyrovnaný zápas. Branku dal po nákopu do vápna, a své šikovnosti, Žitný. V 70. minutě byl hostům vyloučen Vaněček, domácí převzali iniciativu, gól už ale nedali. Je to pro ně určitě ztráta.

Liberec – Slavia Praha 0-0

Očekávaný zápas z několika důvodů, návrat trenéra Trpišovského do svého působiště, také mnoha hráčů a boj o pohárové posty. Hrál se dobrý, bojovný zápas s se spoustou žlutých karet (14) a červené pro Pulkraba v 77. minutě, nakonec však bez branek. Slavia tak ztratila další body na Plzeň a Liberec si moc nepolepšil v tabulce směrem k pohárům.

Ve středu nás čeká druhé semifinále MOL Cupu, které může také napovědět, kdo a jaké poháry bude hrát. A o víkendu se již připravuje další kolo, ve kterém půjde mnoha mužstvům o hodně, jak na konci tabulky, tak na čelních místech.