HET liga – po 23. kole

23. kolo HET fotbalové ligy přineslo znovu několik překvapivých výsledků. Hazard plzeňských s náskokem na prvním místě pokračuje a na druhou Slavii mají náskok již jen 7 bodů. Hodně ukáže jejich zápas se Spartou v příštím kole. Buď se odrazí k lepším výkonům a jistotě nebo se náskok zmenší a může přijít velká nejistota.

Zdroj: fcviktoria.cz

Brno – Slavia Praha 0-1

Další dobrý výkon domácích na svém hřišti, ale znovu bez bodového zisku. Stále zůstávají na předposledním místě tabulky s nádechem sestupu. Jedinou branku Slavie dal v 71. minutě střídající Tecl a znovu dokázal, že by měl dostat více šancí ve hře. Utkání plné nepřesností se odehrálo většinou ve středu pole. Hosté byli nakonec šťastnějším týmem a udržují druhé místo v tabulce.

Sparta Praha – Dukla Praha 3-0

První poločas Spartě opět vyšel. Dala dva góly a základ pro vyhraný zápas byl učiněn. Již v 15. minutě byl stav 2-0, po brankách Šurala (3. min. hlavou zblízka) a Plavčiče (14. min. přesná střela k tyči). Ve druhém, jak obehrané noty, to již nebylo ono a Dukla se dostávala do gólových šancí. Naštěstí pro domácí neproměňovala. Spartě se podařilo v 80. min., z rohového kopu a dorážce, opět Šurala, ještě upravit náskok. Dukle se na Spartu nepodařilo uhrát, jako v několika minulých zápasech, ani bod a nedat ani branku.

Mladá Boleslav – Jablonec 1-1

První jarní ztráta hostů a další bod domácích po zlepšených výkonech, po špatném začátku jara. Domácí šli do vedení ve 28. minutě gólem Křapky po rohovém kopu. Také hosté vyrovnali po rohu a hlavičce Doležela, ale až v 87. minutě. Jinak se hrál  zápas plný nepřesných kombinací, druhý poločas ve znamení obranné hry domácích. S bodem budou asi nakonec spokojena obě mužstva. Jen nepříjemné oslabení Jablonce; vyloučený Trávník (2 žluté) bude příště chybět.

Zlín – Ostrava 0-2

Velmi očekávaný zápas vzhledem k minulému působení obou trenérů a také postavení celků na spodních patrech tabulky. Nakonec vyhrál Baník a to zaslouženě. Už v 6. minutě se ujal vedení po brance Jiráska, po centru Poznara. Zlín měl v první půli nějaké šance, nepodařilo se je však dotáhnout ke gólu. Ve druhém byl lepší Baník a dal druhý gól v 90. minutě po samostatné akci Granečný, když utekl až z vlastní půle. Zlín na domácím hřišti zklamal.

Olomouc – Jihlava 1-1

Jihlavští stále bez střelce a opory Ikauniekse, tedy o stupínek slabší, leč přesto vezou bod z Olomouce, po dobrém výkonu. Sigma znovu ztrácí na vlastním hřišti. Domácí ztráty bodů jí mohou v konečném účtování chybět. Olomoučtí vedli po brance Plška ze 42. minuty po střele Zahradníčka do tyče a dorážce. V 55. minutě byl hostům vyloučen Mara (2 žlutá), přesto stačili po chybě obrany vyrovnat v 67. minuty Dvořákem, po rohovém kopu.

Liberec – Teplice 1-2

Slovan doma přišel o všechny body a to se asi nečekalo. Ke všemu došla až v posledních deseti minutách. Do té doby vedli domácí brankou Potočného z 56. minuty. Po vedoucím gólu však začali myslet na udržení a na konec utkání. To se jim nevyplatilo. V 81. minutě vyrovnal po Vondráškově centru Žitný a po rohovém kopu, v 89. minutě, dokončil výsledek, a překvapivé body pro Teplice, hlavou Vaněček.

Karviná – Slovácko 0-0

Podprůměrné utkání jen s minimem šancí a střel na obou stranách skončilo bezgólovou remízou. V takovémto utkání mohou vzniknout body po jedné akci, střele či dorážce. Ani k tomu ale nedošlo. Možná budou nespokojeny oba celky nebo naopak. Více se však věřilo domácím.

Bohemians 1905 – Plzeň 5-2

Tolik branek asi Ďolíček dlouho neviděl. A že by klokani dali pět branek, to také ne. Sehráli však výborné utkání a nadělili Viktorii skoro půltucet. Ta zklamala na celé čáře a stále trvá, že jí jarní zápasy nevychází. Podzimní forma je pryč a je nutno ji aspoň částečně najít.

Již ve 12.minutě dal branku Šmíd, po autovém vhazování, druhou přidal po pasu Maška, Reiter ve 23. minutě a ve 36. minutě byl stav utkání 3-0, po trefě Maška a asistenci videa. O minutu později si dal vlastní gól Kocič, po nedorozumění s brankářem a o další dvě nato, po střele Bartka a dorážce Maška to bylo už 4-1.

A ještě jednou se v prvním poločase vlnila síť. Ve 41. minutě stačil Kopic snížit po přihrávce Hrošovského. Kdo čekal v druhé půli další branky, hlavně v síti domácích se nedočkal. Naopak přibyla ještě jedna v síti Plzně a debakl byl na světě. Tu poslední dal v 57. minutě jeden z nejlepších hráčů na hřišti, Tetteh, střelou z úhlu do šibenice. Příjemný večer pro domácí hráče i fanoušky na svém stadionu. Minimálně další zamyšlení pro Viktorii.

Na spodku tabulky se bude bojovat o udržení určitě až do posledních kol. Ve hře je ještě hodně celků. Jak to bude vypadat na čele mohou rozhodnout nejbližší kola. Napětí a zajímavost však HET lize nechybí. Těšme se proto na další kola, 24. kolo bude již tento víkend.