Spojte se s námi


Fortuna liga

HET liga a její 14. kolo po víkendové pauze

Publikováno

dne

Po reprezentační přestávce, kdy sehrál český tým dvě vítězná utkání v Kataru, s Islandem a domácími fotbalisty, pokračuje HET liga úplným 14. kolem.

V pátek 17.11. hostí v odpoledních hodinách Sparta celek Vysočiny Jihlava a nic než vítězství se neočekává. V dobré formě hrající Šural, možná již uzdravený Václav Kadlec či připravený Rosický, by měli být zárukou dobré hry i gólů v síti hostů.

Pozor ale na podcenění. Jihlavští sehráli na hřištích soupeřů několik velmi vyrovnaných utkání. Body však přičtou tentokrát do tabulky domácím.

Sobota bude dějištěm pěti ligových zápasů.

Brno hostí Teplice a musí zabrat. Zbrojovka je na posledním místě tabulky s pouhými 8 body a také jen s 8 vstřelenými brankami.

Útočná vazba domácích Koné a Škoda je v plné síle a měla by se konečně viditelně prosadit i s přispěním střelecky disponovaného Pilíka a dalších.

Teplice jsou však zkušený tým s řadou ostřílených hráčů, hlavně v záloze a budou si chtít odvézt alespoň bod. Moravané však tentokrát splní pozici domácích a vyhrají.

V Olomouci přivítají pohárový Zlín a mohl by to být zajímavý, útočný fotbal. Sigma je na takovou hru naladěna a Fastav by se měl útočně přizpůsobit.

Domácí jsou bez hráčských absencí, pouze reprezentanti mohou být lehce unaveni. Přesto by měli zůstat body na Hané po těsné výhře. Možná je i remíza.

Slovan Liberec host Baník Ostrava. Pod Ještědem se dost těžko smiřují s odchodem sportovního ředitele Nezmara do Slávie. Drží zatím čtvrté místo v tabulce a tam by se jistě i rádi udrželi.

Baník, ač podává většinou dobré, bojovné výkony, se krčí ve spodních patrech tabulky, bude ze severu jen těžko dolovat body. Milan Baroš hraje sice v dobré formě, ale to bude málo. Odjede bez bodů.

#Baník 0️⃣1️⃣ #boleslav

Příspěvek sdílený FC Baník Ostrava Official (@fcbanikostrava),

Malé pražské derby bývalo v minulosti mnohem větším hitem. Stále je to však prestižní utkání, ve kterém by měli mít navrch „sešívaní“.

Zdá se, že Slávia bude hlavním pronásledovatelem, zatím jasně vedoucí Viktorie Plzeň. Spekulace o odvolání trenéra Šilhavého snad již vyšuměly a Slávia podá kvalitní výkon se 3 body. Dukla stále tápe, hledá vhodnou sestavu a 11. místo v tabulce je pro ni málo. Tady si však nepřilepší.

Na Slovácko se chystá, suverénní Viktoria Plzeň, bez prohry plynoucí ligovým podzimem. Uzdravil se Hubník, již tak dobrá obrana, alespoň na české scéně, ještě vyztuží.

Slovácko má druhý nejhorší útok v lize. Bude to mít v tomto zápase složité, ale diváci domácí většinou vyhecují v kvalitní výkon. Plzeň je tahákem a tak bude hrát ostrý, kontaktní fotbal. Body ale odjedou na západ.

Dvě zbylá utkání se hrají v neděli.

Karviná bude doma bojovat s dobře hrajícími fotbalisty Jablonce, ale je to pro domácí již stravitelnější soupeř na získání tolik potřebných bodů, na domácím hřišti.

Karvinští jsou v plné zbroji, bez chybějících hráčů a měli by plně zabodovat. V několika zápasech jim k tomu chybělo jen kousek štěstí. Jablonec, v tabulce jen těsně za Spartou a blízko pohárovým stupňům, neprodá kůži zdarma. Zde se může zrodit remíza, která bude málo pro oba celky.

V nedělním podvečeru se střetnou Mladá Boleslav a Bohemians. Oba týmy hrají v posledních zápasech ve slušné formě, body přibývají a v tabulce drží klidný střed.

Trenér domácích Uhrin však myslí na mnohem vyšší místa, blížící se nebo přímo pohárovým. Bohemians je však velmi odolný celek, dodržující pevně taktiku danou trenérem Haškem, bude těžké překonat jejich organizovanou obranu a dát pozor na rychlé útoky. Body nakonec domácí získají.

Jak se bude na zápasy tvářit podzimní příroda a počasí se uvidí. Věřme, že opět dovolí sehrát všechna utkání na dobrých terénech a přidá se i kvalitní kulisa diváků. Vždyť už zbývají jen 3 kola do konce podzimní části.

Reklama

Oblíbené