Spojte se s námi


Fortuna liga

HET liga – jak bylo a jak bude v kostce 3.

Publikováno

dne

Ve kvartetu pronásledovatelů za plzeňskou Viktorií je Sigma Olomouc. Asi největší, příjemné překvapení letošního ročníku HET ligy. Ztrácí, stejně jako Slavia Praha, 14 bodů.

Sigma Olomouc

Po nečekaném sestupu v předminulé sezóně se podařil postup hned v té následující, kdy Sigma vyhrála suverénně Fortuna národní ligu a postoupila zpět do nejvyšší soutěž. O jejím postupu bylo jasno již několik kol před koncem.

Trenéru Jílkovi se podařilo dát dohromady kvalitní tým, z větší části svých odchovanců, mužstvo které se jen lehce doplňovalo, ale stejná kostra zůstávala až na malé výjimky stejná. To se projevilo i na výkonech v letošní podzimní části HET ligy. Přesto je postavení Sigmy Olomouc na předních příčkách tabulky milým překvapením.

Bude nyní nutně udržet složení týmu v co nejvíce nezměněné sestavě. Zdá se, že odchod nejlepšího útočníka Chorého je již domluven do Viktorie Plzeň. Snad bude náhrada kvalitním útočníkem na oplátku, ale na hostování, Řezníčkem, dostatečnou náhradou a správným článkem do stabilního týmu.

Dobré vztahy mezi vedením týmu, trenérem i hráči by měla být kladným vodítkem pro kvalitně zvládnutou jarní část letošního ročníku HET ligy. Moderní stadion i spousta domácích fanoušků k tomu vybízejí.

A post shared by SK Sigma Olomouc (@sksigma_cz) on

Branku Sigmy Olomouc si ve většině utkání pronajal zkušený brankář Buchta. Přišel ze zahraničního angažmá a byl výraznou posilou týmu. Pozici jedničky plnil velice dobře a spolehlivě. V zádech má mladší brankáře Reichla a Spurného, kteří již ale nasbírali několik desítek startů a zkušeností v minulých sezonách za SK.

V obrané řadě se výrazně prosadil mladý stoper Jemelka, jehož starty lze nazvat perspektivní, kvalitní jistotou do budoucna. Stabilní výkony kapitána Vepřeka, druhého stopera Radakoviče či Škerleho, který však byl delší dobu zraněný, zdatně doplňují Hála, Štěrba či Polom. V pevnou a ve většině zápasů neprostupnou hráz pro útočníky soupeřů.

Největší silou olomouckých je středová řada. Několik jejich hráčů již nakouklo i do reprezentačních povinností a zúčastnilo se soustředění Jarolímova výběru.

Hráči Falta, Plšek či Houska by mohli být nastupující generací pro další léta reprezentace. Výborně je v práci zálohy Sigmy doplňují nově nalezený Kalvach, technicky vybavení Zahradníček či Buchvaldek, nebo Sladký, který může zaskakovat i v obranné vazbě. Dobře se ukazuje i mladý Texl, který se předvádí i jako střelec branek. Méně příležitostí v nabytém kádru a snaze držet tu správnou, pokud možno stejnou sestavu, dostávají jistě dobří hráči Romero, Obročník či Moulis. Ti mohou pomoci v záložní i útočné řadě.

V útoku se plně ukázala výkonnost Chorého. Jeho vysoká postava, hra hlavou, bojovnost, ale i technická vyspělost byly pro Olomouc stěžejním prvkem. Několik zápasů, kdy nuceně absentoval, z důvodu zranění, či nemoci, byly na hře týmu znát. Je otázkou, zda tomu tak nebude i po jeho odchodu. Střelbu branek, ale i asistenci při standartkách soupeřů v obranném prostoru mohou chybět.

Pro útok má mužstvo připravené Linharta, Manziu a Vašíčka, z nichž pouze posledně jmenovaný má větší zkušenosti. Není to však také stabilní první útočník. Ostatní dva zatím jen většinou střídali. S příchodem zkušeného a vždy bojovného Řezníčka, by měla hra dopředu mít kvalitu a snad i brankovou úrodu. V té jistě pomohou i gólově disponovaní středopolaři a obránci.

Sigma má za sebou velmi kvalitní rok při postupu do ligy a podzim v HET lize. Hraje hezký, líbivý fotbal, na který se ve většině případů dobře dívá. V současné době jasně nejlepší moravský celek, který má velkou základnu ve vlastních odchovancích a tím dokazuje, že i tak to jde. Bez zvučných posil a drahých nákupů. A před tím je třeba smeknout. Tak ať se daří i na jaře.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.