HET liga – jak bylo a jak bude 16.

Na posledním místě tabulky s pouhými 10 body se po podzimu usadila Vysočiny Jihlava. Oddíl, který se do nejvyšší soutěže stabilně dostal v ročníku 2011/12. Nejlepší umístnění se datuje do roků 2013/14, kdy obsadili jihlavští osmé místo. Jinak se každý rok pohybují ve spodních patrech tabulky a často i bojují o udržení.

vysocina jihlava zdroj fcvysocina.cz
Zdroj: fcvysocina.cz

FK Vysočina Jihlava

V brance se o zápasy podělili brankáři Rakovan a Hanuš. Oba velice dobří brankáři, ale nejvyššímu počtu obdržených branek v lize nezabránili. Hanuš nyní odchází do Jablonce a za něho přichází další zkušený gólman Valeš. Třetím brankářem je Soukup. Zatím sbírá dobré výsledky v juniorce.

Obranu diriguje stoper Krejčí, který se i dvěma góly zapsal mezi střelce, na dalších postech se střídají posila ze Sparty Kryštůfek. Dále pak krajní hráči Tlustý a Keresteš, ten přišel tým posílit z Mladé Boleslavy. Několik zápasů odehráli i Rosa a Mišůn, pouze střídal mladý Pecháček.

V záloze se nejvíce dařilo Fulnekovi a mladému Záviškovi, kteří vstřelili po dvou gólech. Pravidelně nastupovali zkušení Vaculík a Zoubele, stejně jako Bosňan Popović. Do zápasů se dostávali také mladí Urblík, Štěpánek a Novotný. Slušně se ukázal Daníček, který přišel z FNL.

Hlavní útočnou silou byl litevský reprezentant Ikaunieks, autor pěti gólů a nejlepší střelec mužstva. Pouze po jedné brance přidali další dva útočníci, již ostřílený hráč ligovými starty Dvořák a mladý Klíma. Vyhlášený střelec Rabušic, který působil v zahraničních ligách a naposledy v Liberci se ve svých zápasech, kdy nastoupil, trefit nestačil.

vysocina jihlava tym zdroj fcvysocina.cz
Zdroj: fcvysocina.cz

Chce to zpevnit a stabilizovat obranu, najít dirigenta a tahouna v záloze a proměňovat šance, kterých si Vysočina Jihlava v mnohých zápasech vypracuje dostatek. Nejvyšší počet obdržených branek, spolu s Ostravou a jeden z nejhůře střílejících celků, to je velký důvod k zamyšlení.

O tom jistě uvažují i vedení a trenéři v čele s hlavním Ivanem Kopeckým.

Na sice malý, ale stále se modernizující stadion chodí poměrné velké návštěvy fanoušků a kulisa zápasů bývá pro domácí hráče vždy vzpruhou.

Tým má velkou podporu města a celého kraje Vysočina. Výhled vedení je hrát v příštích ročnících v pásmu 6-10. místa. Tak ať jsou výkony týmu co nejlepší a může být potěšen i městský a fotbalový maskot ježour.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Kauza Kúdela? Pouhá snaha odvrátit výsledek! Cílem bylo vytvoření tlaku na UEFA, říká skotský běžec

Kauza ohledně Ondřeje Kúdely a údajného rasismu je již známa i široké veřejnosti, která se o fotbal jako takový nezajímá. Nyní se k této kauze připojil skotský běžec Eddie Stewart, který žije od roku 1992 v České republice.

Přestupový trh v Extralize: Davida Kašeho lanaří Sparta, Sobotka by mohl zůstat. Zlín posiluje, Kometa tratí 

Kdeco nám už teď naznačuje, že přestupové období před začátkem další sezóny bude letos mimořádně plodné. Jen co Sparta vyletěla z bojů o Masarykův pohár, už se v jejich organizaci mluví o velkých změnách.

Je to oficiální. Všech šest klubů Premier League opouští Superligu

Ve dnech minulých visela nad fotbalovou Evropou obrovská mračna. Vypadá to však, že se žádná ukrutná bouře konat nebude, všech šest týmů Premier League potvrdilo svou neúčast v nově vzniklé Superlize.