Spojte se s námi


Fortuna liga

Hejda zařazen do ideální jedenáctky EL

Publikováno

dne

Plzni se podařilo v EL postoupit přes Partizan Bělehrad a hned několik hráčů předvedlo v odvetném zápase, který Plzeň vyhrála 2:0, velmi dobré výkony. Jedním z nich je i obránce Lukáš Hejda. Ten se dnes objevil i v ideální jedenáctce EL.

Po boku Bastose z Lazia se v ideální jedenáctce odvetných utkání 2. kola Evropské ligy. Stejně jako on, se dříve v podobných výběrech objevil jeho spoluhráč Jan Kopic. Lukáši Hejdovi se podařilo stále řídit defenzivní činnost Plzně a špičkově se postaral zejména o útočníka Tawambu, který byl díky němu na hřišti prakticky neviditelný.

Hejda je odchovancem Ostravy, kde se do hlavního týmu nestihl vypracovat a v roce 2007 přestoupil do Sparty. Zde dlouho působil za velký talent, ale větší šanci nikdy nedostal. Následovala tak hostování v Jablonci či Příbrami. V roce 2012 následoval přestup do Viktorie Plzeň a spousta fanoušků Sparty si rvala vlasy. Tito fanoušci měli nakonec pravdu. Hejda v Plzni naplnil svůj potenciál a stal se velmi důležitým hráčem.

Aktuálně sedmadvacetiletý stoper Hejda celkem v české nejvyšší soutěži odehrál 148 zápasů, ve kterých nastřílel 14 branek, což je na obránce velmi dobré číslo. V dresu Plzně se na hřišti objevil celkem ve 148 zápasech.

Jeden zápas má také v reprezentačním dresu – debutoval v roce 2014 a od té doby stále patří do širšího výběru.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.