Haškovy kopačky na míru? Absurdní představa, říká bývalý šéf Sparty

Martin Hašek mladší v rozhovorech řekl, že první kaňkou v jeho vztahu s pražskou Spartou byly kopačky. Přesněji klub využíval značku, kterou on nikoliv. Tehdějšího šéfa Sparty následně měl poprosit o kopačky na míru, jelikož mu kopačky dané značky nevyhovovaly. To v dnešním rozhovoru popřel sám Kotalík, bývalý šéf Sparty.

Zdroj: www.sparta.cz

„Hrával jsem v pumách, Sparta ale měla smlouvu s firmou Nike, což jsem respektoval. Nabízené kopačky Nike mi nevyhovovaly, protože mají širokou patu, nemohl jsem v nich hrát. Pan Kotalík mi tehdy řekl, že mi je firma Nike ušije na míru, že to není problém.

Když jsem se ale později ptal klubového vedoucího, kdy ty nové kopačky dostanu, zjistil jsem, že pan Kotalík s dodavatelem výstroje ani nemluvil, natož aby něco zařídil,“ řekl Hašek.

Adam Kotalík, tehdejší šéf Sparty, ale slova hráče popírá. „Mohu jednoznačně vyloučit, že bychom mu slíbili kopačky na míru. To je úplný nesmysl a v českých podmínkách až absurdní představa, které ovšem může řada lidí mimo fotbal uvěřit,“ řekl.

Kde je pravda? Na to si už každý musí udělat svůj obrázek. Z vyjádření bývalých spoluhráčů to ovšem nevypadá, že by byli na jeho straně. Co se ovšem týká kopaček na míru, pan Kotalík nemluví úplnou pravdu.

Ovšem je také možné, že pouze nevědomky. Lukáš Vácha, záložník sparťanské rezervy, se totiž kopačkami na míru může chlubit. Samotný hráč má ovšem smlouvu s Nike, a tak se mohl dohodnout přímo a nikoliv přes klub.

Zdroj citací: iSport.cz

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Kopačky na míru od klubu?To slyším poprvé.Že je někteří hráči měli je pravda,ale ti si je objednali sami a také sami zaplatili.Jak se dostal ke svým zvláštním kopačkám třeba Horvát v Plzni?Tomu je také neobjednal a neplatil klub,ale on sám.A byl to jinačí hráč,než Hašek!

  • Kdyby klub uznal za vhodné, tak by mu je mohl i proplatit. Na tom se ale měl dohodnout s Mírou Barankem, aby mu objednal nestandardní typ, ne běhat za Kotalíkem, který tomu nerozumí (a dle mého nadělal ve Spartě víc škody než užitku).

 2. To je vtipné Hašek toho v tom rozhovoru řekl poměrně dost ale všichni řeší kopačky na míru dokone už se o tom píší i články. :DDDDD

  • No, ale já těch článků četl několik a jediná jeho nespokojenost byla s kopačkama (tedy, než začal trucovat jako malé dítě od vánoc 2019). Kopačky stojí za tím, že chce odejít, takže je to stěžejní téma!

 3. Mockrát jsem tu psal,že bude rád za Maďarsko,Polsko,mně to celé připadá prapodivné,ufňukané.Bez tatínka nic,o kopačkách ani nemluvě.Celé mi to připadá,jako když žák páté třídy dostane z diktátu z češtiny pětku.A doma řekne že neměl správnou propisku.Stále si myslím,pokud z toho chce vyjít se ctí a bez úhony,měl by se ve Spartě omluvit,zakousnout se a výkony z béčka si vybojovat místo v áčku.Jinak se poveze.

 4. Pane Jirko,já čet i články, kde se vyjadřuje i k neuskutečněnému přestupu do Izraele,se svým otem.Podle nich za vše může Sparta.Omyl,Sparta mu dovolila přestup a za hráče by dostala zaplaceno.Ale sjednání si platu je věcí hráče a jeho agenta,nikoliv Sparty,jaké si vyjedná podmínky.Nepodepsal, tak měl opět pokračovat ve Spartě.Ovšem Martin se domníval,že má na bundesligu,nebo premierlig.Změnil ageta a ten stále hledá,zbytečně.Hráče bez her.praxe těžko někdo bude chtít, to je jako hráč po mrtvici.Proto i já jsem rád,že taktak obuji staré kopačky a jdu si s kamarády čutnou chodící fotbal.Svaluje vše na ostatní,toť vše.Podívejte jak Mesi otočil,dovedete si představit,kdyby ho klub nechal stát do konce smlouvy.A Hašek není Mesi,na tom se schodnem.Za mne byla liga jiná,se vším všudy,ale alespoň jsme byli patrioti.

 5. Já mu rozumím, uznejte sami, hráli byste za směšných 250 tisíc měsíčně a ještě v kopačkách, co jste si sami nemohli naprofilovat!

  A teď vážně, doufám že si už pořádně nekopne! Já neplnit svoje povinnosti, tak si v oboru už neškrtnu. Mám smlouvu, makám! Konec debaty!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Old Trafford aneb Silný příběh Divadla snů, jenž je domovem Manchesteru United

Manchester United vítězí, další titul pro Manchester United, Rudí ďáblové jednoznačným způsobem ovládli derby... a mohli bychom pokračovat.

Tomáš Souček byl zvolen do nejlepší jedenáctky aktuální sezóny Premier League

Uživatelé portálu WhoScored zvolili nejlepší fotbalovou jedenáctku probíhající sezóny Premier League. A nechybí v ní ani český defenzivní záložník Tomáš Souček!

Svět zaskočen! Conor McGregor prohrál svůj zápas s Dustinem Poirierem

Ostře sledovaný duel, na který se fanoušci těšili už několik měsíců, je již minulostí. Zápas Poirier vs McGregor v rámci turnaje UFC 257 skončil pro mnohé nečekaně, a to právě výhrou Američana!