Spojte se s námi


Fortuna liga

Haraslín? Velmi ošklivé, snad ho nebudeme postrádat, říká Priske. Jak je na tom Sørensen?

Dva klíčoví hráči Sparty a nad oběma je před jedním z nejdůležitějších zápasů podzimu trochu otazník. Jak jsou na tom Lukáš Haraslín a Asger Sørensen před duelem s Arissem Limassol?

Publikováno

dne

Dva klíčoví hráči Sparty a nad oběma je před jedním z nejdůležitějších zápasů podzimu trochu otazník. Jak jsou na tom Lukáš Haraslín a Asger Sørensen před duelem s Arissem Limassol?

Ztráta Asgera Sørensena je pro Spartu velmi citlivá. Klíčový stoper má ve hře letenských velký vliv a bez něj je obrana o něco náchylnější. Aktuálně dánský obránce chybí od konce listopadu a jeho návrat je nejistý.

Ve čtvrtek by se přitom Spartě nesmírně hodil. Letenští totiž na Kypru hrají o evropskou budoucnost. Ve hře jsou totiž všechny scénáře, že letenští postoupí do jara Evropské ligy, že si zahrají Konferenční ligu i že vypadnou úplně.

A návrat Sørensena do základu by se šiknul. Vitík je sice více než kvalitní náhradou, ale v některých zákrocích se ještě prokáže jeho nezkušenost, jako když se nechal vyloučit proti Jablonci. Takováhle chyba proti Arissu by mohla Spartu extrémně mrzet. Jak na tom tedy dánský stoper je?

„Je to docela dobré. Poslední dny trénuje na hřišti. Absolvoval různá cvičení a běhá. Jeho uzdravení probíhá správným směrem. Jestli bude připraven ve čtvrtek a v neděli, uvidíme, bude to těsné. Opravdu těžko říct. Další dny ukážou víc. Po těch deseti dnech od zranění udělal progres,“ uvedl na tiskové konferenci Priske.

Zranění Haraslína?

V duelu s Jabloncem měl nejspíš červenou kartu vidět i David Štěpánek, který ostře dojel Lukáše Haraslína a slovenskému záložníkovi zůstaly na holeni šrámy od kolíků.

„Bylo to ošklivé, velmi ošklivé. Nejsem rozhodčí a nebudu mluvit o tom, jak se měl rozhodnout. Rozhodčí musí tyhle situace hodně zvažovat. Rozhodně to vypadalo jako velmi ošklivý zákrok. Bylo štěstí, že mohl pokračovat v zápase. Věřím, že ho teď kvůli tomu nebudeme postrádat. Otázka je, jak to bude další dny. Bude to pro něj bolestivé. Každopádně to nejsou obrázky, které chceme vidět,“ je si jistý kouč Sparty.

Haraslín se po ošetření vrátil na trávník a odehrál dalších 20 minut, až poté střídal. Na zápas však mohl mít různé prášky zmenšující bolest a zranění se tak naplno může projevit až po zápase. Všichni sparťanští fanoušci se tak budou modlit, aby Haraslínovi nebylo nic vážného.

Zdroj: AC Sparta Praha

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.