Spojte se s námi


Fortuna liga

Hancko otevřeně: Ve Spartě jsme neměli plán a nevěděli, jak chceme hrát

Jakožto hráč na hostování se vypracoval do pozice kapitána týmu. Stoper Dávid Hancko po třech letech na Letné loni v létě odešel do Feyenoordu, kde je nepostradatelnou součástí základní sestavy.

Publikováno

dne

Jakožto hráč na hostování se vypracoval do pozice kapitána týmu. Stoper Dávid Hancko po třech letech na Letné loni v létě odešel do Feyenoordu, kde je nepostradatelnou součástí základní sestavy.

Dávid Hancko ve Spartě působil od léta 2019 tři celé sezóny plus začátek té minulé. První dva roky v rámci hostování z italské Fiorentiny, v létě 2019 ho celek z Letné odkoupil natrvalo za 2,5 milionů euro.

Za tři roky na Letné dokázal uzmout pouze jednu trofej, MOL Cup ze sezóny 2020/21. Pak je mu připsán ještě letošní titul, protože v barvách Sparty zahájil sezónu. Přesto co se týče jeho tří ročníku, jeden pohár je na ambice Sparty hodně málo.

„Častokrát jsme neměli propracovaný systém, nebo jsme měli jeden plán. Když nevycházel, neuměli jsme reagovat,“ řekl Hancko v podcastu Livesport Daily.

Důvodem těchto problémů bylo z části i to, že si mohli hráči jen těžko zvyknout na konkrétní herní styl, když se trenéři v podstatě pořád měnili. Konkrétně Hancko zažil během tří sezón pět trenérů.

Na druhou stranu největší část angažmá strávil pod Pavlem Vrbou. Dokonce více než polovinu, 58 ze 102 zápasů. Hanckova slova by pak souhlasila s tím, co se o týmech Vrby v minulých letech říká, že nejsou takticky připravená.

Sparta navíc každoročně vyhlašovala jako cíl boj o titul, kterému se ale nikdy v éře Hancka nepřiblížila, pokud bereme v potaz závěrečná kola. Zůstávala tak obvykle pro smích, jelikož jí ani drahé posily nepřinášely úspěchy.

„Souhlas. Bylo to tak, že nám nevycházely rozhodující momenty na Slovácku, na Slavii, v Plzni, zaváhání zespodu,“ pokračoval bývalý kapitán Sparty.

Letenští měli vždy dobré pasáže, kdy se fanouškům vždy stálo, že jde tým již nahoru. Byly to ale vždy pouze slepené týdny, viz postup přes rapid v létě 2021 či výhra v derby nad Slavií pár týdnů poté.

„Dvakrát jsme hráli EL, měli super mužstvo, ale plán na sezónu, jakým stylem se chceme prezentovat, co chceme hrát a jak reagovat na soupeře, to nebylo až tak nastavené,“ dodal Hancko.

Zdroj: Livesport Daily

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.