Spojte se s námi


Bundesliga

Hádka u finalistů Ligy mistrů! Někdo bude muset odejít. Legenda, nebo trenér?

Trenér proti klubové legendě. 35letý veterán a legenda klubu Borussie Dortmund Mats Hummels měl odejít po této sezóně z klubu. Ostřílený obránce by prý podepsal novou smlouvu pod jedinou podmínkou. Tou je vyhození trenéra Edina Terziće.

Publikováno

dne

Trenér proti klubové legendě. 35letý veterán a legenda klubu Borussie Dortmund Mats Hummels měl odejít po této sezóně z klubu. Ostřílený obránce by prý podepsal novou smlouvu pod jedinou podmínkou. Tou je vyhození trenéra Edina Terziće.

Borussia Dortmund za sebou má podařenou sezonu. Zejména v Lize mistrů si počínala skvěle, když došla až do finále, kde ale nestačila na Real Madrid. V Bundeslize ale skončil vestfálský celek až pátý. A že by ve vestfálském celku panovala nejlepší atmosféra, to se říci nedá.

Co se stalo?

Podle serveru Sky Sports je velkým problémem vztah mezi trenérem Edinem Terzičem a obráncem Matsem Hummelsem. Německý obránce dokonce veřejně zkritizoval svého trenéra v rozhovoru před finálovým duelem Ligy mistrů. Nelíbilo se mu hlavně to, jakým herním stylem se Borussia prezentovala v druhé polovině sezóny.

„Jsem toho názoru, že Borussia Dortmund by takto hrát neměla. Proti žádnému soupeři na světě. Cítil jsem se uražený na své cti. Tak submisivně a podřadně. Dva zápasy ve Stuttgartu a venkovní zápas v Leverkusenu? To bylo jen bránění s jedenácti muži v poli,“ vyjádřil se Mats Hummels pro německý Bild.

Jaké je řešení?

Podle všeho se pětatřicetiletý obránce bude loučit s fanoušky Borussie. Za Dortmund odehrál 508 zápasů, ve kterých dokázal nastřílet 38 branek. Kapitán Dortmundu odehrál zřejmě svůj poslední zápas na půdě BVB 18. 5. 2024, kdy se při výhře 4:0 loučil také Marco Reus.

Terzićova smlouva je pro změnu platná do léta 2025 a klub nebude chtít vyhazovat trenéra, který jej dostal do finále Ligy mistrů. Ostatně se tak stalo teprve potřetí v klubové historii.

Dortmund si již měl vyhlédnout náhradu za německou legendu. Borussia usiluje o příchod irského středního obránce Jakea O´Briena, který nastupuje za Lyon. Třiadvacetiletý obránce naskočil minulou sezónu do 32 zápasů.

Mats Hummels má na stole nabídky ze zámořské MLS, kam ho to ale zatím neláká. Italské týmy jako AS Řím, AC Milán a Juventus monitorují jeho situaci a chystají se mu nabídnout smlouvu. Určitě se také najdou lukrativní nabídky ze saúdskoarabské ligy.

Zdroje: X, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.