Reklama

Guélor Kanga není Guélor Kanga? Bývalý hráč Sparty zřejmě není tím, za koho se vydává

Problém nejen pro Guélora Kangu, ale také pro reprezentaci Gabonu, za níž bývalý hráč Sparty nastupuje. Fotbalový svaz DR Kongo má prý důkazy o skutečné identitě fotbalisty Crvene Zvezdy Bělehrad.

Zdroj: AC Sparta Praha

Guélor Kanga, který je fotbalovým fanouškům známý zejména díky svému působení v pražské Spartě, zřejmě není Guélor Kanga.

V současnosti hráč celku Crvene Zvezdy Bělehrad odehrál již 46 utkání za reprezentaci Gabonu, koncem března nastoupil v kvalifikaci na Pohár afrických národů proti DR Kongo. Gabon utkání vyhrál 3:0.

A právě v Kongu má mít svůj skutečný původ. Tamní fotbalový svaz podal na Gabon žalobu a zemi, kterou Kanga reprezentuje, hrozí vyloučení ze soutěže.

Kanga, který má oficiálně 30 let, má být údajně o pět let starší. Narodit se měl v roce 1985 v Kongu a jeho skutečné jméno má být Kiaku-Kiaku Kianga.

Jak je to vlastně možné? Kanga měl změnit svou identitu včetně jména, když se stal občanem Gabonu. Jeho věk se pak odvíjí od data, které uvedl při svém křtu.

Své jméno pak Kanga převzal po nevlastním otci, který jej přijal.

Potvrdí se, že Kanga skutečně doposud hrál pod jinou identitou?

Zdroj: African Sport Today

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Zkrátka černoch. Sice teď někde vytáhne, že to je proti němu rasismus, ale tenhle exot je toho jednoznačně schopen – všude kde byl, byl samý průšvih. Ještě, že se ho Sparta zbavila – díky Tomáši. Sice Millwal tvrdí, že je to nejlepší hráč Sparty za posledních deset let, ale tak nějak si protiřečí, protože pro něj je každý hráč nad 30 předurčen k likvidaci, protože se chodí a hřiště pouze vyprdět. A takovéto kreatury by mýval natahal do Sparty – viz jeho příspěvek, aby skauti jeli někam do pralesů Afriky a tam hledali. Problém je, že místní fotbaloví inženýři, prohlásí, že hrají ještě za juniory, ale ono jim už je třeba 30 let.

    • Samozřejmě Kanga specialista,ale ti černí kluci ve Slavii jí táhnou co tím říkám vy jste bílý obyvatel KONGA?!

  2. A nebo jsou to všechno bludy. Kdo ví. Autor článku to přesto staví do pozice, že je to jasný. To je ta presumpce neviny? Asi jako u Kúdely…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené