Spojte se s námi


Premier League

Guardiola: Mladí Angličané by měli chodit víc do zahraničí

Publikováno

dne

Pep Guardiola věří, že anglickým fotbalistům by prospělo, kdyby z domácí Premier League častěji chodili do Evropy. Rozhodně by z toho podle něj profitovala reprezentace Albionu, která čeká na velký úspěch od světového šampionátu v roce 1966. 

Guardiola to vidí jako jeden z důvodů, proč se národnímu týmu Albionu na velkých akcích nedaří. Jako příklad dává Španělsko, jehož hráči se vydali na zkušenou právě do Premier League.

„A když se pak vrátili do národního týmu, tak byli silnější. Prostě se zlepšili,“ řekl současný kouč Manchesteru City, se kterým suverénně kráčí za mistrovským titulem, pro BBC.

Španělskému fotbalu tahle věc hodně pomohla. Mohlo by to být podobné i v případě Anglie? Myslím si, že ano. Pro každého je pobyt v jiné zemi a poznání jiných zvyklostí velmi cennou zkušeností,“ poznamenal Guardiola.

Angličané však příliš mnoho hráčů za kanálem La Manche nemají. V Dortmundu se snaží prosadit křídelník Jadon Sancho. Z Evertonu hostuje v Lipsku Ademola Lookman a záložníka Reece Oxforda zapůjčil West Ham do Mönchengladbachu.

Určitým řešením by podle Guardioly mohlo být třeba zvýšení kvality soutěže rezervních týmů. „Můj názor osobní názor je, že Premier League 2 by měla být silnější. Dosáhnout toho je jedna z nejdůležitějších věcí. Bez toho to budou mít anglické reprezentační týmy těžké,“ řekl Guardiola

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.