Griezmann vyzývá k zlepšení při tvorbě šancí, ter Stegen tušil, kam Reus kopne penaltu

Bezbrankovou remízu vytěženou na Vestfálském stadionu okomentovali tři barcelonisté, včetně asi největšího hrdiny večera, kterým se stal gólman Marc-André ter Stegen, jenž suverénně prohlásil, že si je jeho kvalit vědoma spousta lidí.

Embed from Getty Images

Antoine Griezmann

Ter Stegen chytl penaltu a předvedl několik dalších důležitých zákroků. Nedali jsme žádný gól a to potřebujeme zlepšit. Musíme tvrdě zamakat. Získali jsme bod, to není špatný výsledek.

Ve venkovních zápasech se hraje odlišně. Je v nich více tlaku a soupeři hrají s větším sebevědomím. Hodně nás stojí tvorba šancí a střelba branek. To všechno je zapotřebí zlepšit.

Je to teprve můj druhý měsíc v klubu. Musím si zvyknout a sledovat pohyby ostatních, stejně jako oni ten můj. Je zapotřebí být spolu na hřišti a zapracovat na tom.

Marc-André ter Stegen

Embed from Getty Images

Myslím si, že hráči Borussie měli několik dobrých příležitostí ke skórování. My jsme dnes (vyjádření proběhlo včera, pozn. přek.) nebyli dobře organizování a soupeři si uměli poradit. Je těžké vyhnout se brankářským situacím, když čelíte tak dobrému týmu. Jsem rád, že jsme nakonec odsud získali bod.

Je těžké předpovídat, co Reus udělá, protože vždy mění smět. Měl jsem pocit, že bude střílet tím směrem a jsem rád, že jsem dokázal jeho střelu zastavit.

Lidé vědí, čeho jsem schopen a co dokáži udělat. Vždy chci být v té nejlepší formě.

Dnes jsme odehráli poměrně dobrý zápas s několika věcmi, které musíme zlepšit. Soustředím se na to, co se nám dnes povedlo. Odcházíme s bodem, což je férové pro oba celky.

Clément Lenglet

Embed from Getty Images

Ano, jsme spokojení s tímto výsledkem. S Borussií se vždy těžko vyhrává na jejím hřišti, což šlo vidět v minulých ročnících Ligy mistrů. Nakonec se nám podařilo získat bod, kterého nebylo snadné dosáhnout. Bojovali jsme a trpěli a ten bod je důležitý.

Marc představuje velkou fotbalovou kvalitu a několikrát nás zachránil. Jsme mu za to vděční a rádi, že odehrál tak dobrý zápas. Snažili jsme se všichni bránit společně a občas jsme měli nějaké potíže, nicméně na konci dne je absence inkasované branky na tomto hřišti vždy pozitivní.

Měli jsme dvě šance z prvního dějství. Luis Suárez měl také příležitost, když využil své fyzické síly, ale ta akce nebyla úspěšná. V poslední minutě zaznamenal svou šanci i Leo. Je těžké hrát na tomto trávníku a hráči Borussie si vedli velmi dobře. Musíte sledovat jejich brejky, při nichž jsou velice nebezpeční.

Ach ano, Messiho návrat je pro tým velmi dobrou zprávou. Jsme z toho opravdu šťastní. Vrátil se do hry a už necítí žádnou bolest. Odehrál zhruba 30 minut a každým dnem bude moci více. Hodně nám pomůže.

Za mě bylo to rozhodnutí (ter Stegenova vystoupení před penaltou, pozn. přek.) správné. Pokud nic neřekl sudí, pak bylo vše v pořádku. (úsměv)“

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Náčelník odstoupil! Jak očistit český fotbal? Změnit prostředí, dosadit důvěryhodné tváře

Český fotbal se už několik zmítá ve velmi nelichotivé situaci. Do pátku se zdálo, že se jedná o situaci bezvýchodnou, teď to ale vypadá, že vyšlo světlo na konci tunelu. I přes uvalení vazby a důkladné prošetřování však stále nemusí být vyhráno. Roman Berbr stejně nikdy nebyl nejvyšším představitelem českého fotbalu. Vyhovovala mu situace ze zákulisí, kde "potají" tahal za své loutky, jak potřeboval. To se ale musí úplně změnit.

Berbrova cesta k moci – díl 1. Odkaz kariérního komunisty

Nechal si říkat Náčelník, Taťka, klaněli se mu lidé mnohem vzdělanější, chytřejší, kteří ve fotbale dosáhli na vysoké mety a proslavili ho po celém světě. Čím si Roman Berbr, osoba nepříliš vyspělého intelektu, sociálních vazeb, která neměla skutečné kamarády, takové výsadní postavení vydobyla?

Pro PSG nadešel čas pomsty, Manchester United zavítá do Paříže: Preview a tipy na sázení

Po velkých problémech během září se PSG konečně dalo dohromady a již roztočilo svá kola na plné obrátky. Teď už by je koronavirus zaskočit neměl, přišel tedy čas se konečně pomstít za ostudnou porážku s Manchesterem United v Lize mistrů.