Spojte se s námi


Fotbal

Gólové hody na Letné přinesly postup Kodani až po penaltách! Sparta dvakrát vedla, ale klesá o soutěž níž

Sparta Praha si z prvního utkání třetího předkola odvezla na Letnou nadějnou remízu 0:0, které chtěla využít před vlastními fanoušky. Start jí ovšem vůbec nevyšel, když po pár sekundách obdržela branku, na kterou našla odpověď až 10 minut před koncem druhé půle. V prodloužení padli čtyři branky, po dvou na každé straně, a tak následovaly penalty.

Publikováno

dne

Sparta Praha si z prvního utkání třetího předkola odvezla na Letnou nadějnou remízu 0:0, které chtěla využít před vlastními fanoušky. Start jí ovšem vůbec nevyšel, když po pár sekundách obdržela branku, na kterou našla odpověď až 10 minut před koncem druhé půle. V prodloužení padli čtyři branky, po dvou na každé straně, a tak následovaly penalty.

Kodaň si pro Sparťany připravila studenou sprchu hned zpočátku hry

Sotva začalo utkání, tak všem fanouškům Sparty zatrnulo, neboť uběhlo pár sekund a Kodaň se dostala do vedení. Po rozehrání hry následoval dlouhý nákop vpřed, kde míč získal Jordan Larsson, jenž vystřelil a s mírnou tečí jeho pokus doputoval až do brány domácích.

Horší scénář si Sparťané snad nemohli ani představit. Přesto se nevzdali a snažili se o vyrovnání. To mohlo přijít po chvíli, kdy se k hlavičce procpal Ladislav Krejčí, ale gólman si s jeho razantní střelou poradil.

Kodaň se po vstřelené brance soustředila více na defenzivu, čehož se domácí snažili využít, ale jejich souhru doprovázela řada nepřesností. Chyb se však dopouštěli i hosté, čehož se pokusil využít Lukáš Haraslín, ale jeho razantní ránu brankář opět zlikvidoval.

Kodaňští fotbalisté se ovšem také dokázali dostat vpřed a pořádně zahrozit. Po pěkné kombinaci pálil z úrovně vápna Diogo Goncalves, ale jeho pokus byl zblokován. Následnou dorážku neproměnil Larsson.

Po zbytek poločasu měla ve větší moci míč Sparta, nicméně k vyrovnání žádná její akce nedošla, a tak první půle skončila lépe pro Kodaň, jež se ujala velmi brzy vedení.

Sparťanské snahy nakonec přinesly ovoce

Druhý poločas opět začali aktivněji hosté. Elias Achouri nebezpečně prodlužoval centr před bránu, kde si své území ovšem bez problému uhlídal Peter Vindahl.

Sparťané cítili, že proti svému soupeři mají šanci. Opět se snažili převzít otěže hry, což se podařilo. Po řadě kombinací přišly na řadu i rohové kopy. V 56. minutě si právě na jeden centr naskočil Ladislav Krejčí a hlavičkou s přispěním tyče dokázal vyrovnat. Rozhodčí ale po zhlédnutí videa branku odvolal z důvodu, že gólu předcházel faul.

To Spartu nezlomilo. Čtvrt hodiny před koncem měl obrovskou příležitost Victor Olatunji, který využil zaváhání jednoho z obránců a pelášil sám na kodaňskou bránu. Po zaseknutí ovšem nedokázal zvolit, zda má střílet či přihrávat na volného spoluhráče, a tak byl o míč obrán. Obrovská příležitost tak zůstala neproměněná.

Vzápětí měl pokus o návratu, kdy se míče zmocnil před vápnem soupeře. Střela mu ovšem nesedla, a tak místo radosti přišlo další velké zklamání, neboť jeho pokus proletěl kolem tyče.

Sparťanské snahy neustaly a 80. minutě se to vyplatilo. Na lajně skvěle udržel balon Veljko Birmančevič, který s ním doběhl až do vápna. Zde zasekl a poté vypálil, prudkou ránu si brankář srazil za vlastní záda a Letná vybuchla radostí.

Deset minut před koncem základní doby se český celek dočkal zaslouženého vyrovnání a za stavu 1:1 bylo tedy jasné, že se bude prodlužovat.

Po úžasném zakončení Laciho a smrtelném úderu Olatunjiho postupuje Sparta dále

V prodloužení Sparta pokračovala ve svém tandemu, kdy hrála aktivněji než její soupeř. Minutu před koncem prvního prodloužení se jí dostala možnost rozehrávat přímý kop z ideální pozice pro zakončení. K míči se postavil Qazim Laci, jenž toho využil dokonale. Jeho precizní rána zamířila přesně do šibenice, kam se brankář natahoval marně.

Radost nicméně dlouho nevydržela, protože se hosté vzápětí dočkali vyrovnání. Dlouhý aut po zaváhání rudé defenzivy propadl až k Victoru Claessonovi, který už měl snadnou práci a střelou k tyči určil stav skóre na 2:2.

Tento výsledek ovšem dlouho nevydržel, neboť hned v první minutě druhé půle prodloužení hlavičkoval Martin Minčev do tyče. Nejrychleji se ovšem ve skrumáži zorientoval Victor Olatunji a poslal míč do odkryté brány.

Ani tohle ovšem ani nestačilo. Kodaň opět využila mírného zaváhání Sparty, kdy při nabíhání obrana zapomněla na Claessona a ten už podruhé zajistil dánskému celku naději. Vindahl se na prudkou hlavičku natahoval marně.

Za stavu 3:3, kdy rovnou čtyři branky padly v prodloužení, bylo jasné, že o postupujícím do poslední fáze předkola Ligy mistrů rozhodnou až penalty. Tam bohužel byla Kodaň stoprocentní, zatímco Krejčí a Sorensen své pokusy neproměnily.

Kodaň tak postupuje dále a zahraje si o účast v milionářské soutěži s Rakowem, zatímco Sparta Praha klesá do čtvrtého předkola Evropské ligy.

Zdroj: UEFA

Reklama

Oblíbené