Spojte se s námi


Bojové sporty

Glover Teixeira vs. Jamahal Hill: Preview a tipy na sázení

Na turnaji UFC 283 se dočkáme hlavního zápasu Glover Teixeira vs. Jamahal Hill. Porvou se tak o uvolněný titul polotěžké váhy a zřejmě i první obhajobu proti Jiřímu Procházkovi. Co od souboje čekat a na co si vsadit?

Publikováno

dne

Na turnaji UFC 283 se dočkáme hlavního zápasu Glover Teixeira vs. Jamahal Hill. Porvou se tak o uvolněný titul polotěžké váhy a zřejmě i první obhajobu proti Jiřímu Procházkovi. Co od souboje čekat a na co si vsadit?

Polotěžká váhy je bez šampiona poté, co Jiří Procházka kvůli zranění odevzdal titul. Nezměnil na tom nic ani titulový zápas Magomeda Ankalaeva s Janem Blachowiczem, který skončil remízou.

O měsíc později však jdou do boje o titul Glover Teixeira a Jamahal Hill, přičemž právě Teixeira byl před Procházkou posledním držitelem titulu, než jej o něj moravský bojovník připravil. Mělo dojít na odvetu, Procházka se ale zranil a Teixeira by se k ní výhrou opět propracoval.

Hill byl médii i experty vnímán jako slabý soupeř, který si titulovou šanci zrovna dvakrát nezaslouží, nicméně navzdory tomu jej bookmakeři mírně favorizují. To samozřejmě svádí k jasné touze vsadit své peníze na Teixeiru.

Na výhru Brazilce je vypsán vysoký kurz 1.88 a můžeme si vysvětlit, proč by byl hřích tuto šanci nevyužít. V první řadě je Teixeira mnohem zkušenější a ještě více komplexnější bojovník než Hill.

Hill je kvalitní v postoji, má KO granát, ale totéž má Procházka, s jehož bombami si Teixeira dokázal poradit. Naopak sám dostal Procházku do problémů v postoji a Hill se tak má na co těšit.

Mimo to je Teixeira vynikající wrestler a je schopný i v jiu-jitsu. Ostatně Procházka byl v jeho dlouhé kariéře prvním mužem, který ho nečekaně ukončil na submisi. Když nebude chtít Brazilec proti Američanovi v postoji riskovat, v klidu si zápas stáhne na zem a bude jej kontrolovat.

Teixeira je navíc dlouho v přípravě, Hill nikoliv. Samozřejmě se může řešit případné přetrénování u Brazilce, ale na to je až příliš zkušený. Navíc trénuje s ranařem Alexem Pereirou, který mu rozhodně v přípravě na Hilla mohl ohromně pomoci.

Jediná šance, jak by mohl Hill Teixeiru porazit, je KO. Jinak vše hraje v jeho neprospěch a naopak ve prospěch Teixeiry, který navíc ukázal, že vydrží všech pět kol ve skvělé kondici.

Byl by tedy hřích kurz na výhru Teixeiry nevyužít. Zajímavou sázkou však může být i jeho výhra na submisi, případně sázka na to, že uvidíme více než 1.5 kol zápasu.

Zdroj: UFC

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.