Spojte se s námi


Bundesliga

Dojde k velkému návratu? Bayern lanaří trenéra, kterého dříve vyhodil. Nagelsmann údajně už jedná o nové smlouvě

Současný kouč Bayernu Mnichov Thomas Tuchel na konci právě probíhajícího ročníku zázemí Allianz Areny opustí. Bavorský gigant poměrně dlouho hledal náhradu, přičemž nyní to vypadá, že dojde k návratu dříve vyhozeného kouče. Vrátit se údajně má Julian Nagelsmann.

Publikováno

dne

Současný kouč Bayernu Mnichov Thomas Tuchel na konci právě probíhajícího ročníku zázemí Allianz Areny opustí. Bavorský gigant poměrně dlouho hledal náhradu, přičemž nyní to vypadá, že dojde k návratu dříve vyhozeného kouče. Vrátit se údajně má Julian Nagelsmann.

500Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Psala se druhá polovina března roku 2023. Bayern Mnichov učinil šokující krok, který nikdo nečekal. A také dost kontroverzní, který vyvolal hodně reakcí. Julian Nagelsmann byl podle mnohých nepochopitelně odvolán z pozice hlavního trenéra, nahradil jej Thomas Tuchel.

Hasan Salihamidžič a Oliver Kahn, kteří takto rozhodli, však sami byli odejiti dva měsíce po angažování Tuchela. Předseda dozorčí rady Herbert Hainer neskrýval svou frustraci ohledně toho, že nebyl dostatečně informován. Čestný prezident Uli Hoeness pro změnu veřejně označil vyhazov talentovaného kouče jako nerozumný krok.

Na druhou stranu, Nagelsmann byl fotbalovou komunitou často kritizován za to, že nedokázal Bayernu vtisknout jakousi ideální herní tvář. Jenže jak se nyní ukázalo, byl to nakonec menší problém, než jaký bavorský celek zažívá nyní.

Éra dlouhé dominance je u konce, mistrovský titul zcela zaslouženě získal Bayer Leverkusen. Vedení mnichovského giganta už před časem ztratilo s trenérem Tuchelem trpělivost a hledalo adekvátní náhradu.

Na seznamu Bayernu figurovala především dvě jména – Ruben Amorim ze Sportingu Lisabon a Xabi Alonso z nyní už mistrovského Leverkusenu. Druhý jmenovaný však potvrdil, že Bayer rozhodně neopustí, Amorim nakonec popřel veškerá jednání s každým klubem.

Nagelsmann zpět do Bayernu?

A tak aktuálně druhému týmu německé nejvyšší soutěže nezbývá mnoho jiných alternativ. Podle Sky Sports Germany je Bayern s Nagelsmannem již v pokročilé fázi jednání.

Konkrétně to v současné době vypadá tak, že Nagelsmann s vedením Bayernu prý jedná o smlouvě na tři až čtyři roky. Pokud by však vedení bavorského giganta neuspělo, mají na seznamu ještě dvě jména – Roberto De Zerbi a Unai Emery.

Nutno dodat, Nagelsmann po konci v Bayernu převzal německý národní tým. Jeho hlavním koučem má být i na letošním Euru v Německu. Jestli tomu tak bude i po jeho skončení je nyní i vzhledem k jednání s Bayernem nepravděpodobné.

Zdroj: Bundesliga, Sky Sports, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.