Spojte se s námi


Bundesliga

Frimpong do Manchesteru? Hvězda Leverkusenu zaujala velké kluby v Anglii, proč by přestup do City dával smysl?

Jeremie Frimpong je velkou hvězdou Bayeru Leverkusen. Jeho výkony na hřišti ostatně jsou jedním z důvodů, proč německý klub v této sezóně jednoznačně kráčí za titulem. Podle posledních zpráv si právě jeho výkonnosti všimly oba manchesterské velkokluby.

Publikováno

dne

Jeremie Frimpong je velkou hvězdou Bayeru Leverkusen. Jeho výkony na hřišti ostatně jsou jedním z důvodů, proč německý klub v této sezóně jednoznačně kráčí za titulem. Podle posledních zpráv si právě jeho výkonnosti všimly oba manchesterské velkokluby.

Sezóna snů. Tu momentálně prožívá Bayer Leverkusen a vlastně všichni, kteří jsou s tímto klubem spojeni, včetně fanoušků. Německý celek si totiž jednoznačně jde pro historicky první mistrovský titul, přičemž ve fotbalové Evropě si letos dělá velké jméno.

Kromě toho je ale Bayer také jedním z favoritů na zisk trofeje pro vítěze Evropské ligy. Jak se ve fotbale říká, musí si toho hodně sednout, aby klub vůbec mohl pomýšlet právě na boj o ligové prvenství.

A právě to se v Leverkusenu stalo. Klub je zdravý, jeho vedení ví moc dobře, co dělá. Žádaný kouč Xabi Alonso pak poskládal sestavu, která má na to konkurovat těm nejlepším klubům v Evropě.

Na týmové soupisce pak figurují jména, která ale právě z celé sestavy trochu vyčnívají. A jedním z těch jmen je například Jeremie Frimpong, který na pravém křídle dělá divy a jeho výkonnost neustále roste. Že by hvězdný křídelník budoucnosti? No, proč ne?

Nizozemskému talentovi je stále teprve třiadvacet let, už nyní je ale právě on jedním z předních aspektů úspěšného tažení Leverkusenu napříč Bundesligou. Dalo by se říct, že bylo jen otázkou času, než si jeho počínání všimnou evropské velkokluby.

Frimpong zaujal kluby v Manchesteru

Na základě posledních zpráv si na nizozemského křídelníka brousí zuby dva velké manchesterské kluby, tedy United a City. Zásadním faktem co do potenciálního transferu je, že Frimpong má ve smlouvě výstupní klauzuli v hodnotě 35 milionů liber (necelých 41 milionů eur).

Ta však může být aktivována pouze v nadcházejícím letním přestupovém okně. Nutno dodat, Frimpong má v Leverkusenu platný kontrakt do konce června roku 2028, přičemž jeho tržní hodnota už nyní činí 50 milionů eur.

Citizens v něm konkrétně vidí možnou náhradu za Kylea Walkera. Pep Guardiola v něm navíc vidí skvělou akvizici i co se týče zastupitelnosti na různých pozicích. Xabi Alonso jej sice primárně využívá jako křídelníka, Frimpong ale v případě potřeby nastoupí i na středu hřiště.

Rodák z Amsterdamu navíc ještě před přestupem do Celtiku strávil více než deset let v akademii Manchesteru City. Vedení United v něm zase vidí ideální posilu z hlediska věku a požadované ceny, podle deníku The Sun jej dlouhodobě sledují právě skauti Red Devils.

A čistě z pohledu statistik – Frimpong v probíhajícím ročníku nastoupil ke 25 ligovým zápasům, ve kterých zaznamenal bilanci 8+8. Další tři góly a tři asistence přidal v Evropské lize a domácím poháru.

Zdroj: The Sun, Transfermarkt, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.