Spojte se s námi


Fortuna liga

Friis před derby se Slavií: Na soupisce máme mnoho hráčů. Ke každému zápasu se musíme postavit tak, abychom byli co nejsilnější

Pohárové derby v Edenu je za dveřmi. Už tuto středu uvidíme dlouho očekávaný zápas mezi Slavií a Spartou, který může výrazně napovědět o favoritovi MOL Cupu. Oba týmy do něj jdou po vítězství a o špatné náladě uvnitř týmu nemůže být řeč.

Publikováno

dne

Pohárové derby v Edenu je za dveřmi. Už tuto středu uvidíme dlouho očekávaný zápas mezi Slavií a Spartou, který může výrazně napovědět o favoritovi MOL Cupu. Oba týmy do něj jdou po vítězství a o špatné náladě uvnitř týmu nemůže být řeč.

První ze dvou derby v tomto týdnu je tu. Sparta vycestuje do Edenu, kde se představí proti rovalovi ze Slavie a čeká nás opravdu zajímavý zápas. Hosté jsou v euforii po postupu přes Galatasaray, přesto jsou outsiderem.

Sparta v Edenu pravidelně nevyhrává, navíc se očekává, že se zaměří spíše na ligový souboj a ve středu pošle do utkání obměněnou sestavu. Slavia ovšem může uvažovat stejně.

„Máme před sebou opravdu náročný program, ale nezbývá nám vlastně nic jiného než se soustředit vždy na další utkání. Nejde přitom pouze o dvě derby, následně nás čekají i střetnutí s Liverpoolem a mezitím další náročný duel v Plzni.

Na soupisce máme mnoho hráčů, z nichž vybíráme podle jejich stavu a dostupnosti. Bez rozdílu soupeře se ke každému zápasu musíme postavit tak, abychom byli co nejsilnější,“ řekl před zápasem asistent trenéra Sparty Lars Friis.

Všichni pamatují na střetnutí v minulém ročníku MOL Cupu, kdy Sparta doma na Letné hostila rivala ve finále a stadion tím pádem musel být rozpůlený na dvě poloviny. I to tehdy pomohlo Slavii a ta po zásluze slavila výhru po výhře 2:0.

„Byl to pro nás, a pro mě konkrétně, velmi smutný den. Slavia ve finále zaslouženě vyhrála. Neřekl bych ale, že bychom nějak cíleně šli po odvetě. Podle mě ani není dobré nad tím takto přemýšlet, protože do zápasu musíte jít s čistou hlavou a hrát chytře.

Pokud bychom mysleli jen na odplatu nebo něco podobného, sami bychom si zápas ztížili. Můžu jen říct, že derby rozhodně chceme vyhrát,“ dodal.

Sparta bude moct své zaváhíní z minulé sezony napravit už ve středu 28. února od 18 hodin. Utkání je vyprodané a ti, co se nedostanou na stadion, jej budou moci sledovat na obrazovkách televize ČT Sport.

Zdroj: AC Sparta Praha

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.