Spojte se s námi


Hokej

Francie třikrát vedla, ale Německo v dramatickém duelu získává povinné tři body a čeká na výsledek USA

Neskutečně dramatický duel mezi Francií a Německem přinesl hned 9 gólů. Francouzi šli třikrát do vedení, ani jednou jej ale neudrželi a Německo tak vyhrálo poslední duel ve skupině poměrem 6:3. Na konečné umístění ve skupině si musí počkat na výsledek zbývajících duelů.

Publikováno

dne

Neskutečně dramatický duel mezi Francií a Německem přinesl hned 9 gólů. Francouzi šli třikrát do vedení, ani jednou jej ale neudrželi a Německo tak vyhrálo poslední duel ve skupině poměrem 6:3. Na konečné umístění ve skupině si musí počkat na výsledek zbývajících duelů.

500Kč zdarma s kódem: BIGPROMOCZ

+ soutěž o 5.000.000Kč během MS v hokeji

Vyzvednout bonus
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Počty před zápasem byly jednoduché. Francie nehrála o nic a šla si poslední zápas na MS prakticky jen užít, Němci potřebovali vyhrát k co nejlepšímu umístění ve skupině a tím pádem papírově lehčímu losu ve čtvrtfinále.

Jenže to byli Francouzi, kdo měl první obrovskou šanci, a to hned po deseti vteřinách. Po chybě Němců uháněli dva na jednoho, Perret ale tváří v tvář Grubauerovi našel jen jeho lapačku.

Ihned poté přišel ale faul z francouzské strany a dvě velké šance Němců. Michaelis ale z dorážky těsně před brankovištěm trefil pouze rameno Papillona. O chvíli později uháněl sám na brankáře Dominik Kahun, jeho bekhendová klička ale gólem neskončila.

Poté se ozvala znovu Francie. Nejprve přišlo varování v podobě nastřelené tyče, v 17. minutě ale přišel první zásah. Na dlouhou přihrávku si sjel Justin Addamo, který po naznačení střely přihrál na pravou stranu a osamocený Valentin Claireaux otevřel skóre.

Otočka Němců

Němci ale ještě před koncem první třetiny dokázali srovnat. Stachowiak napadáním získal puk, který před branku vrátil Kahun a  Marc Michaelis jej poslal přesně pod břevno.

Pokud ale Německo mělo zabrat a potvrdit třetí místo v tabulce, tak to vypadalo, že o play-off hraje spíš Francie. Hned na startu druhé třetiny se po závaru před brankou Německa k odraženému puku dostal Anthony Rech a dorazil jej do sítě.

Ani tentokrát ale reprezentaci galského kohouta vedení dlouho nevydrželo. Po čtyřech minutách totiž srovnal Lukas Kalble. Jenže dramatický zápas pokračoval a do vedení šla opět Francie. Sascha Treille si převzal nahození z obranného pásma a sám před Grubauerem vrátil outsidera do vedení.

Německo sice díky Peterkovi opět ihned srovnalo, jenže po dlouhém zkoumání sudí došli k verdiktu, že šlo o postavení mimo hru a branka neplatila. Němci ale i tak brzy vyrovnali. Lukas Reichel unikl po levém křídle, Papillon poté trochu hledal puk a Stachowiak jej doklepl do branky.

Gólový zápas pokračoval, Michaelisovu přihrávku využil Kastner a poprvé v zápase poslal Němce do vedení. Ještě před koncem druhé třetiny to bylo o dva góly, jenže sudí po rozboru u videa podruhé v zápase gól odvolali.

Ve třetí třetině už byl zápas v režii Německa. Hned po příchodu na led zvýšil na 5:3 skvěle hrající Stachowiak, po pěti minutách navíc Reichel z přesilovky zvýšil na 6:3. Další gól už nepadl a Němci tak budou čekat na výsledek zbývajících duelů, jestli skončí na druhém nebo třetím místě.

Zdroj: IIHF

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.