Fotbal
Fotbalové rekordy, které už by mohly zůstat navždy nepřekonané
Hráči jako Lionel Messi, Asmir Begovič, Francisco Gento a další se nesmazatelně zapsali do historie různými způsoby. Pojďme si připomenout světové rekordy, kterých jsme byli svědky v již velmi dlouhé historii sportu zvaného fotbal.
Messiho 91 gólů v roce 2012
Lionel Messi je jedním z nejlepších útočníků historie už nyní. Nesmazatelně se však zapsal do knih rekordů v roce 2012, kdy dokázal nastřílet neskutečných 91 gólů, čímž překonal rekord Gerda Mullera.
Nezapomenutelnými určitě Messimu budou dvě události z té doby. Hattrick proti Brazílii po gólech v 49., 50. a 51. minutě. Poté také jeho pět přesných zásahů během utkání Ligy mistrů s Leverkusenem.
Nejdelší vstřelený gól Asmira Begovice
V roce 2013 se Asmiru Begovicovi povedl 100.5 yardů dlouhý nákop, kterým zostudil svého kolegu na druhé straně hřiště, když míč skončil v bráně nevěřícně přihlížejícího Artura Boruce.
To se událo hned v první minutě utkání, když bosenský brankář dostal Stoke City do vedení. Za Southampton se pak ale dokázal na konci prvního poločasu prosadit Jay Rodriguez a utkání skončilo 1:1.
Pětiletka Realu Madrid
Mezi lety 1955 a 1960 se povedlo Realu Madrid 5x v řadě zvítězit v evropském poháru – předchůdce Ligy mistrů.
Hráči jako Di Stefano, Puskas, Kopa, Gento či Santamaria ve své době naprosto dominovali a dokázali něco, co se už pravděpodobně nikomu jinému nepodaří ani vyrovnat.
Real Madrid byl před několika lety poměrně blízko, když se Ronaldovi a spol. podařilo zvítězit v Lize mistrů 3 krát v řadě, ovšem stále je to daleko za tehdejším úspěchem Bílého baletu.
Přes 200 tisíc fanoušků na fotbalovém utkání
Oficiálně sledovalo finále Mistrovství světa 1950 mezi Brazílií a Uruguayí 173 850 diváků, ovšem podle neoficiálních zdrojů se na stadion nacpalo neskutečných 210 000 lidí.
Tehdy se na Estádio do Maracanã v Rio de Janeiru však Brazilci příliš neradovali. Místní fanoušci se sice mohli těšit z prvního vedoucího gólu svých miláčků, ovšem dvě následné trefy Schiaffina a Ghiggia rozhodli o prvenství Uruguaye.
Když odchovanci Celtiku ovládli Evropu
A na závěr jsme vybrali rekord, který je nejméně pravděpodobný, že by ho mohl někdo překonat. Jde o tým Celtiku, který v roce 1967 ovládl dřívějšího předchůdce Ligy mistrů poté, co ve finále evropského poháru porazil Inter 2:1.
Na tom by ještě nebylo nic tak senzačního, ovšem všech 15 hráčů skotského klubu se narodilo do 20 mil od Celtic Parku.
V dnešní době takto funguje například Athletic Bilbao, ovšem k podobnému úspěchu má daleko a i když si zakládá na hráčích, které si sám klub vychovává, tak jde již o podstatně rozlehlejší nábor.
I tak před španělským klubem určitě musíme smeknout, když ukazují Evropě cestu, která by fotbalu jednoznačně pomohla – loajálnost! Ta se z fotbalu kvůli přemrštěným cenám vytratila.

-
Bojové sportypřed 1 dnem
Tohle nestačí! Procházka přihlížel bitvě Blachowicz vs Ulberg. Vítěz si řekl o titul, ani jeden nenadchnul
-
Ostatnípřed 5 dny
Mládí vpřed! Nominace a program závěrečných závodů biatlonové sezony v Oslu
-
Hokejpřed 2 dny
Nadržují snad rozhodčí Třinci? Vyloučení Daňa v kontextu trestu pro Špačka vypadá směšně
-
Bojové sportypřed 1 dnem
Procházka na lovu! Chci tvou hlavu, reaguje na urážky od rivala, respektive jeho „otroka“