Spojte se s námi


Fotbal

Fotbalové rekordy, které už by mohly zůstat navždy nepřekonané

Publikováno

dne

Hráči jako Lionel Messi, Asmir Begovič, Francisco Gento a další se nesmazatelně zapsali do historie různými způsoby. Pojďme si připomenout světové rekordy, kterých jsme byli svědky v již velmi dlouhé historii sportu zvaného fotbal.

Messiho 91 gólů v roce 2012

Lionel Messi je jedním z nejlepších útočníků historie už nyní. Nesmazatelně se však zapsal do knih rekordů v roce 2012, kdy dokázal nastřílet neskutečných 91 gólů, čímž překonal rekord Gerda Mullera.

Nezapomenutelnými určitě Messimu budou dvě události z té doby. Hattrick proti Brazílii po gólech v 49., 50. a 51. minutě. Poté také jeho pět přesných zásahů během utkání Ligy mistrů s Leverkusenem.

Nejdelší vstřelený gól Asmira Begovice

V roce 2013 se Asmiru Begovicovi povedl 100.5 yardů dlouhý nákop, kterým zostudil svého kolegu na druhé straně hřiště, když míč skončil v bráně nevěřícně přihlížejícího Artura Boruce.

To se událo hned v první minutě utkání, když bosenský brankář dostal Stoke City do vedení. Za Southampton se pak ale dokázal na konci prvního poločasu prosadit Jay Rodriguez a utkání skončilo 1:1.

Pětiletka Realu Madrid

Mezi lety 1955 a 1960 se povedlo Realu Madrid 5x v řadě zvítězit v evropském poháru – předchůdce Ligy mistrů.

Hráči jako Di Stefano, Puskas, Kopa, Gento či Santamaria ve své době naprosto dominovali a dokázali něco, co se už pravděpodobně nikomu jinému nepodaří ani vyrovnat.

Real Madrid byl před několika lety poměrně blízko, když se Ronaldovi a spol. podařilo zvítězit v Lize mistrů 3 krát v řadě, ovšem stále je to daleko za tehdejším úspěchem Bílého baletu.

Přes 200 tisíc fanoušků na fotbalovém utkání

Oficiálně sledovalo finále Mistrovství světa 1950 mezi Brazílií a Uruguayí 173 850 diváků, ovšem podle neoficiálních zdrojů se na stadion nacpalo neskutečných 210 000 lidí.

Tehdy se na Estádio do Maracanã v Rio de Janeiru však Brazilci příliš neradovali. Místní fanoušci se sice mohli těšit z prvního vedoucího gólu svých miláčků, ovšem dvě následné trefy Schiaffina a Ghiggia rozhodli o prvenství Uruguaye.

Když odchovanci Celtiku ovládli Evropu

A na závěr jsme vybrali rekord, který je nejméně pravděpodobný, že by ho mohl někdo překonat. Jde o tým Celtiku, který v roce 1967 ovládl dřívějšího předchůdce Ligy mistrů poté, co ve finále evropského poháru porazil Inter 2:1.

Na tom by ještě nebylo nic tak senzačního, ovšem všech 15 hráčů skotského klubu se narodilo do 20 mil od Celtic Parku.

V dnešní době takto funguje například Athletic Bilbao, ovšem k podobnému úspěchu má daleko a i když si zakládá na hráčích, které si sám klub vychovává, tak jde již o podstatně rozlehlejší nábor.

I tak před španělským klubem určitě musíme smeknout, když ukazují Evropě cestu, která by fotbalu jednoznačně pomohla – loajálnost! Ta se z fotbalu kvůli přemrštěným cenám vytratila.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.