Spojte se s námi


Fotbal

Fotbalisté, kteří mohli reprezentovat jinou zemi

Mbappé, Haaland, Fati a další, kteří mohli skončit úplně u jiné fotbalové reprezentace. Mezinárodní fotbal pro mnoho fanoušků není tak lukrativním, ale hlavní turnaje, jako je MS a ME vždy nabídnou zajímavou podívanou.

Publikováno

dne

Mbappé, Haaland, Fati a další, kteří mohli skončit úplně u jiné fotbalové reprezentace. Mezinárodní fotbal pro mnoho fanoušků není tak lukrativním, ale hlavní turnaje, jako je MS a ME vždy nabídnou zajímavou podívanou. Jen si vzpomeňme na jízdu Islandu na Euru 2016 a jejich vikingskou děkovačku po zápase. Z toho běhal mráz po zádech!

mbappe-zdroj nike.com
Zdroj: nike.com

Nyní se pojďme podívat na velká jména současného fotbalu, které mohli skončit zcela u jiného reprezentačního týmu.

Kylian Mbappé – Kamerun

Francouz, který se stal klenotem a o jeho služby se zajímá snad každý velkoklub. Mbappé se již narodil ve Francii, ale jeho otec je narozen v Kamerunu.

Kdyby si vybral Mbappé právě Kamerun, tak by se velice pravděpodobně nemohl pyšnit titulem mistra světa, jako tomu je s Francií.

Erling Haaland – Anglie

Haaland se stal gólostrojem, který v sezóně 2019/20 nasázel 44 gólů. O poslední reprezentační pauze se hattrickem podílel na demolici Rumunska, Norové to utkání vyhráli nakonec 4:0.

Mladý talentovaný útočník ale klidně mohl skončit v reprezentaci Anglie. Narodil se totiž v Leedsu, kde jeho otec Alf-Inge Haaland hrál Premier League.

Ansu Fati – Guinea Bissau

Barcelonskému zázraku je teprve 17 let, ale musel se brzy a rychle rozhodnout jakou zemi bude reprezentovat. V roce 2002 se narodil v Guinei Bissau, ovšem už v jeho 6 letech se celá rodina přestěhovala do španělské Sevilly.

V roce 2012, když mu bylo 10 let, se připojil do proslulé akademie La Masia. A o 8 let později už si Fati připsal debut za Španělskou reprezentaci.

Alphonso Davies – Ghana

Bek Bayernu Mnichov reprezentuje Kanadu, ale jeho původ je opravdu unikátní. V listopadu 2000 se narodil liberijským rodičům v uprchlickém táboře v Ghaně. Společně však, kvůli občanské válce, utekli z Libérie.

Když bylo Alphonsovi 5 let, tak se přestěhovali do Kanady. Nyní má Davies na kontě již 17 startů za reprezentaci javorového listu.

Raheem Sterling – Jamajka

Hvězda Manchesteru City i anglické reprezentace, mohla skončit v jamajské reprezentaci! Křídelník se narodil v hlavním městě Jamajky, Kingstonu.

Zajímavostí je, že jeho matka byla atletka reprezentující Jamajku. Od 5 let ale Raheem vyrůstal v Anglii, takže si na úkor své rodné země vybral raději reprezentaci Albionu.

Christian Pulišič – Chorvatsko

Křídelník Chelsea je aktuálně největší hvězdou, co USA v poslední době vyprodukovalo. Kdyby však chtěl, mohl reprezentovat i chorvatskou reprezentaci.

Cesta k tomu by však vedla až přes kořeny jeho prarodičů. V týmu Chorvatska dochází ke generační obměně, takže by tohoto mladíka určitě uvítali s otevřenou náručí.

Zdroj: Livesport, Wiki

Reklama

Oblíbené