Spojte se s námi


eSport

FIFA 21 versus PES 2021! Který ročník fotbalových her bude mít tento rok navrch?

Publikováno

dne

FIFA či PES? Herní fotbalové série se již několik let snaží přetáhnout hráče od konkurenčního produktu. FIFA dlouhodobě vlastní licence, které jsou u Pro Evolution Soccer slabou stránkou. Grafikou ale vede hra vydávaná společností Konami. Která z her ale bude mít tento rok navrch?

FIFA vs PES, zdroj YouTube.com

Série FIFA patří společnosti EA Sports, Pro Evolution Soccer (PES) vlastní společnost Konami. Ta se již několik let marně snaží předehnat svého největšího konkurenta. I proto do své hry zapojuje prvky, ve které hráči série FIFA doufají, leč zatím bezúspěšně.

Pro Evolution Soccer zase ztrácí ze své prestiže kvůli licencím, které se postupem času snaží získávat. Dnes si ale srovnáme prvky obou her, aby si každý fanoušek fotbalových her mohl vybrat tu, která mu bude více sedět.

Grafika – Vítěz PES

Obě hry se mohou chlubit velmi propracovanou grafikou. V posledních letech ale vítězí PES, jelikož si na tomto prvku dává opravdu záležet. FIFA mírně zaostává, se systémem Frostbite, který využívá poslední roky, je ale lepší.

Licence – Vítěz FIFA

FIFA si na licencích zakládá, v nedávné době získala také práva na Ligu mistrů a Evropskou ligu, která patřila Pro Evu. Mimoto má přes 700 licencovaných týmů ve 37 ligách. Společnost Konami musí používat jiné názvy klubů. FIFA tento problém donedávna nemusela řešit, ovšem PES se domluvilo s Juventusem na výhradní licenci, a proto můžeme ve hře FIFA 20 vidět místo Juventusu – Piemonte Calcio.

Gameplay – Remíza

Gameplay je metrika, která se nedá přímo zhodnotit. Každému totiž vyhovuje něco jiného. Někteří tvrdí, že FIFA není reálný simulátor a PES se tomu více příbližuje. Nicméně u asijské hry můžeme vidět až příliš nereálné pohyby, které způsobují, že mnoho hráčů série FIFA nechce přejít k PES. FIFA ovšem ztrácí na chybách (bugy), které se zde vyskytují ve velké míře.

Módy – FIFA

Díky módu Ultimate Team vede série FIFA. PES se snaží o podobný mód, nicméně MyClub či Master League nejsou až tak zajímavé. Kariérní mód je sekundární prvek hry, do kterého FIFA příliš vylepšení v posledních ročnících nepřidala. Přesto se s konkurenčním Pro Evolution Soccerem dá srovnávat. FIFA také v posledních ročnících potěšila příběhovým módem, který v ročníku 20 nahradila Volta, která už se úspěšnosti nedočkala.

Cena – PES

FIFA bývala v posledních ročnících dražším produktem. Ovšem rozdíl nebyl až tak propastný. Pokud si ovšem budete chtít vybrat vylepšenou edici, za sérii FIFA si několik stovek opravdu připlatíte.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.