Spojte se s námi


Premier League

Fellaini utrpěl vážné zranění, Manchesteru United může chybět až do konce března

Publikováno

dne

Marouane Fellaini utrpěl ve středečním utkání proti Tottenhamu vážné zranění kolenního vazu, k němuž došlo pouze sedm minut poté, co na hrací plochu přišel po přestávce jako střídající hráč, a zřejmě bude muset podstoupit operaci.

Belgický reprezentant přišel na hřiště po hodině hry, když nahradil ve Wembley spoluhráče Jesseho Lingarda, jenže o sedm minut později musel manažer José Mourinho střídat znovu a kvůli zranění místo něj poslal do hry Andera Herreru.

Manchester United měl již před víkendem rozhodnout o tom, zda bude muset podstoupit operaci či nikoliv. Na oficiálních internetových stránkách klubu se zatím informace neobjevila, ovšem že je v péči lékařského týmu bylo potvrzeno.

Marouane Fellaini se potýká se zraněním kolenního vazu od října loňského roku, kdy se zranil během kvalifikačního zápasu na mistrovství světa proti Bosně a Hercegovině. Jeho zranění se ovšem od té doby výrazně zhoršilo a nyní může chybět až dva měsíce.

Třicetiletý belgický záložník odehrál během listopadu čtyři zápasy a poté chyběl Manchesteru United šest týdnů, aby se po návratu do sestavy Rudých ďáblů zapojil do dalších čtyř zápasů před posledním zraněním pouze z lavičky.

Belgičan se ocitá ve velmi složité situaci, protože na konci sezóny mu na Old Trafford vyprší smlouva a kvůli vážnému zranění kolenního ligamentu se nabízí otázka, zda bude připraven pro nadcházející mistrovství světa.

„Myslím si, že jsem s Fellainim udělal chybu, jenže jsem chtěl trochu změnit dynamiku týmu. Po pár minutách došlo ke zranění. Vždy je to totéž, kolenní vaz. Nemyslím si, že je to něco vážného, ale okamžitě něco cítil, a tak jsem usoudil, že v zápase nemůže pokračovat,“ prohlásil ve středu po utkání José Mourinho.

A na páteční tiskové konferenci pokračoval slovy: „Nemám žádné nové zprávy, protože vám nechci poskytnout informace založené na původním dojmu. Nemyslím si ovšem, že nás čekají dobré zprávy, má problém s kolenem. Je to stejné koleno jako při předchozích zraněních, ale ne ve stejném místě. Chce to více dní. V sobotu je mimo hru.“

„Nejedná se o přední křížové vazy a není to úplně přetržené, tak snad to nebude tak vážné, protože ho potřebujeme v blížících se zápasech Champions League, ve které nás čekají náročné zápasy. Pravděpodobně bude chybět několik týdnů, ale v tuto chvíli nemohu říci, zda to bude dva, tři, čtyři nebo pět týdnů,“ prozradil nakonec José Mourinho a již v úvodu rozhovoru se omluvil, jak Marouanemu Fellainimu osobně, tak celému týmu.

Marouane Fellaini se připojí na seznam dlouhodobě zraněných hráčů, na kterém již jsou Eric Bailly a Zlatan Ibrahimović. Nicméně, tým Josého Mourinha hlásí pozitivní zprávy, oba hráči by se totiž mohli vrátit do sestavy na konci měsíce.

Do jaké míry podle Vás stojí za Fellainiho zraněním Manchester United?

Související články:

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.