Reklama

Fanoušky namíchl “domluvený” zápas Příbrami s Jabloncem. Ani náhodou, brání se Seveřané

Jablonec je se Spartou v boji o druhé místo, v průběhu týdne ale vyplavala na povrch informace, že je možná výhodnější skončit na třetím místě. Jablonec, který hrál s předposlední Příbramí, měl jasně vyhrát, prohrál ale 0:1 a na internetu se rozjely spekulace o prodaném zápase. Ty však vyvrací mluvčí klubu Martin Bergman.

Zdroj: 1. FK Příbram

Proč by měl podle fanoušků Jablonec zápas Příbrami pouštět? Vidí za tím velké kamarádství obou majitelů, Miroslava Pelty a Jaroslava Starky. Příbram v boji o záchranu potřebuje každý bod, Jablonec zase raději skončí třetí, jelikož bude mít dost možná jistotu základní skupiny evropských pohárů. Takové jsou hypotézy diváků.

Naštvaní fanoušci dost často připomínají poslední kolo z roku 2016, kdy Příbram hrála v Jablonci a potřebovala k záchraně bod. Ten přišel po bezbrankové remíze, kdy ani jeden tým nevystřelil na bránu.

O prodaném zápase nechce ale nic slyšet Martin Bergman, tiskový mluvčí Jablonce. “Tyčka, dvakrát odražený míč z brankové čáry, další velké šance, kdy jsme šli prakticky sami na bránu… no nic, makáme dál. Tohle hodně bolí… PS: nikomu bych nepřál být po zápase v kabině…,” uvedl na svém twitteru Bergman.

A v komentářích musel trpět velkou dávku kritiky. Spousta fanoušků uvádělo, že takové prohlášení tento zápas nezachrání.

“Nedovedu si představit, jak by hráči dokázali udělat “schválně” ty situace u branky Příbrami. Gólman je hodně podržel + oni šli fakt hlavou proti střelám. Já neřeknu, kdybychom ty šance neměli, ok, jsme blbci, ale v téhle situaci za týmem jednoznačně stojím,” brání svůj klub tiskový mluvčí Jablonce.

Proč by vlastně měl Jablonec chtít dobrovolně skončit třetí a připravit se o předkolo Ligy mistrů? Pokud Slavia vyhraje pohár, tým na třetím místě tabulky nastoupí do 4. předkola Evropské ligy, pokud však vypadne, má jistotu základní skupiny Konferenční ligy.

Zatímco celek, jenž skončí na druhém místě, nemá jisté nic. V nemistrovské části Ligy mistrů je velmi nepravděpodobné, že by se propracoval až do skupiny, pokud navíc vypadne už ze druhého předkola, půjde teprve do 3. předkola Evropské ligy.

A to je o jedno kolo horší, než tým ze třetího místa. Navíc nemá jistotu žádné skupiny, takže pokud prohraje i další dvě klání, je bez evropských pohárů.

Zdroj: Martin Bergman, Livesport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Příbram poslat do ČFL,Jablonec zrušit úplně(Začít od nejnižší soutěže),věčně nezpůsobilý terén,v čele kriminálník za komunistů,jejech práskač,funkcionář zločinecké ODS.Za katrem měl už být dávno-včetně syna a manželky,kteří se podle našeho trestního řádu dopustili stejného trest,činu krádežě,korupce ve stavu spolupodílnictví!zabavit majetek do třetího kolena,rozprodat hráče a všechny takto nabyté prostředky dát na mládežnický fotbal a umořit zhruba 1,7 miliardy Kč,které tento gauner rozfofroval!Zárovenˇ to bude memento pro další zloděje působící v českém fotbalu!To samé provést s pederasty,kteří zde zřídí každě utkéní,většina nezná vůbec pravidla,další polovina jsou bývalí polodebilní policajti-vyhozeni(ovšem s výsluhami)pro totální nescopnost!!Jinak se budeme propadat dála dál.Z těch třech “kandidátu” nevidím ani jednoho,který by měl schopnost a vůli něco změnit-jsou pouze pokračováním estébácko kriminálního řízení FAČR!!

  • Neviděl jsem to utkání,ani zatím sestřihy z něho.ale moc dobře si ještě pamatuji jedno utkání mezi těmito týmy a bylo to cca před 4 lety,kdy Příbram taky hrála o záchranu,ale to už hraje víceméně každým rokem a vždycky se zázračně zachrání a tak doufám,že už na ni letos konečně taky dojde a jinak,není nikomu divné a podezřelé,jak vždycky Příbram nakonci ligy začne zázračně sbírat body.a nechci ani domýšlet,co se v těch posledních dvou kolech může stát a jaké machinace se nejspíše budou odehrávat.a teďka se vrátím již k tomu zmíněnému zápasu,na ten zápas se vzpomínám,protože jsem ho viděl ve streamu na vlastní oči,asi před těmi 4 lety se hrálo v Jablonci a Příbram tam tehdy vyhrála myslím 4:2 a z projevů bylo jasné,že ten zápas je cinklý,ale nic se nedělo.taková pohodička.jinak bylo k smíchu,jak se před zápasem ptali tehdy Pospíšila,zda k zápasu přistoupí s odhodláním vyhrát a ten se dušoval,že ano.přitom ten šmejd už moc dobře věděl,jak mají hrát.ani nevím,kde je tomu šmejdovi teďka konec.

 2. Krišot se pěkně roujel.Jen mu nevadí,že do toho míchá politiku.Měl by jít kandidovat na předsedu a předvést se v praxi.Papír totiž snese všechno,včetně chlouby a snaha o jeho exibici z něj přímo srší.Asi nevyhrál v sázení.Podle jeho příspěvku jsou všichni debilní,jen on sám je chytrý a inteligentní.Jinak si myslet mohu o utkání Příbram-Jablonec co chci.Jenže dotyční,co tak vehementně tvrdí něco o prodaném zápase,zapomněli na jednu důležitou věc.Obviňují bez důkazu!Přiznávám,že to všechno nasvědčuje korupci,ale bez důkazů nelze obviňovat.Nejsme v USA,kde někoho obviní a ten musí prokazovat nevinu.U nás musí žalobce prokázat vinu!A to se nikdy nemůže podařit bez toho,aby někdo promluvil.Měli by se mírnit,než je někdo zažaluje.

  • Viděl jsem delší sestřih a musím říct, že tam byly dvě tyčky, tři zázračný zákroky příbramského brankáře a dvakrát zásah hráče na brankové čáře. Umím si představit prodaný zápas, ale pokud to byl tento, pak se skláním před neuvěřitelnou jabloneckou schopností to zamaskovat.
   PS: Jsem přesvědčený, že nikdo z přítomných fanoušků si prodání zápasu nepřipouští. Fakt ne.

   • v kolikáté minutě byla tyčka, zázračnej zákrok brankaře a zákroky hráčů na čáře?? Předpokládám, že bylo stále dost času na to aby dala Příbram další dva zásahy 🙂 PS: mač jsem neviděl ale myslím že v posledních 5-10 minutách nic takového nebylo

 3. Pane Bergman vy musíte mít kachní žaludek.Vlastně jste tiskový mluvčí a jste za tyto nesmysli placený.Zajímalo by mně ,jak bylo klukům v kabině po prodaném zápase v Jablonci s Příbramí 0:0 a sestoupila Olomouc.Tak nějak jste to pořešili vzájemnou bratrskou procházkou po tehdy ještě trávníků(dnes brambořiště) a následné utkání si pouštíte s Velkým čápem na Silvestra,když se chcete pořádně zasmát.Jenže jste zapomněli ,tak nějak nato že ve vašem čistém neposkvrněném týmu hráli odchovanci Olomouce a Brna.Přesto se ještě dnes odvážíte omlouvat včerejší podraz.Máte fanoušky fotbalu za hlupáky a to se odráží,jak na návštěvnosti u vás ,tak na oblibě vašeho a Příbramského týmu na příč republikou.Kdyby byla anketa o tom koho vyřadit z Ligy ,tak vyletíte i s Palermem.V době kdy se snaží pár bývalých reprezentantů očistit fotbal,kdy byl váš šéf ve vazbě,kdy se rozkryl ESTEBAKUV mafiánský způsob řízení fotbalu se odvážíte tu špínu omlouvat?Prohrát může každý ovšem ve vašem případě to ,jak napotvoru vždycky zachrání Palermo.Mám pro vás pochopení v tom ,že pokyny ze Sparty byli jasné Sparta bude druhá a tak jste spojili dobré z užitečným.Příště musíte být mnohem přesvědčivější dnes to neklaplo.

 4. Všichni nejsou debilové,ale jeden se mi ozval.Chlapče,když já dělal nějaký rok fotbal,tak ty jsi ješrě netahal kačera a v uhláku jsi se ještě nehral na horníka!Pokud nepříjde radikální řez,nic se nezmění a úrovenˇ bude jenom klesat,peníze nemohou jít do oddílu I.a II. ligy)mají své majitele,ale do mládeže(tam především)a do tzv. zájmové kopané-i odtud vypadne občas talent!

  • Zklidni hormony,děťátko.Mně je 72 let a zažil jsem horší věci,než je nějaký fotbal.Tak mi vysvětli,co mají tvé poliktické názory společného s fotbalovým zápasem.Nic,ale jenom jsi si ulevil.Na to máš jiné diskuze,ne sportovní.Právě jsi se jako debil projevil.Sečteno,podtrženo,to jsem skutečně za Tvé fotbalové kariéry nedělal.To jsi dělal Ty,když jsem s fotbalem skončil.Hloupými řečmi totiž žádný radikální řez neudělal.

   • Kde se podívám tam jsi ty ty “pamětníku” a všude hýřiš svými nezadatelnými prožitky,teda horšími “věcmi”.Jinak jsem stejně mlád,či stár!A stou politikou dědo z Práglu je a bylo spojeno vždy a vzdycky všechnoi ten rohlík co si jdeš koupit je ovlivnén politikou!!!Jinak to bylo i za tvých soudruhů.třeba v čele fotbalu stál tzv.fotbalový plukovník Kocek-Rada,Vízek,NehodaPelc,ajn. by mohli vyprávšt!Bylo to sice jenon s desetinou osazenstva(celá republika včetně Slovenska) a bylo to mnohem průhlednější-byla tam úlitba Dukle stím,že měla v armádním výběru z Dukel přednost a chlapce si zazupovala(důstojnické hodnosti bez vzdělání,-furtˇáci!Tak,že veteráne zdar a hlavně zdraví!!!

    • jsi opravdu srandista jako Krišot z četníků, proto jsi asi pod touto přezdívkou, líbí se mi každý kdo se stydí za svou identitu a hlavně uráží.

  • Nejde mě o fotbal ale o vaše vyjádření,dělal jsem zámečničinu celý život někteří kluci se mnou a před důchodem se stále ještě nevyznali ve výkresu-chci tim říci že i když jste Vy dělal fotbal a druhý tahal kačera tak neznamená že jste to dělal dobře a ten s kačerem může dělat věci lépe.Tímto komentem jste totálně mimo.Věk není potvrzení ani na moudrost a ani šikovnost.

 5. I trenér Rada potvrdil, že svoje chlapce nepoznával a oproti předchozím 10 zápasům hráli o 100% hůře…

  • Boss přišel za klukama, že budou penízky extra, když se moc nepředvedou a nechají Starkovi kluky vyhrát…s dodatkem “hlavně to nezmiňujte před Radou” 😀

 6. Samozřejmě, že utkání nebylo “prodané” ….kdo se fotbalem baví, který ho pozorně sleduje a přemýšlí o něm, necintá furt o Berbrovi a spol., jako já, tak mu je jasné, že takové zápasy se odehrají. A pozor, Příbram na “jaře” nehrála a nehraje vyloženě špatně! Jó to Opava s machýrkem Kováčem, tradičně zoufalé Brno, ubohoučké Teplice, popletený Zlín, tak to je poslední půlrok skutečná bída, ale určitě ne Jardova Příbram, která skutečně bojuje, na rozdíl od výše uvedených!

  • Jardova Příbram – Jardova peněženka . Vzpomeňme na mnohé zázračné výsledky Příbrami za poslední dobu. S Baníkem Ostrava , Jabloncem již 2 x, s Brnem v baráži etc etc…
   O chybějících důkazech – nebuďte labuť. Jak chcete dokázat převod hotovosti z ručky do ručky ? Kdo to bude žalovat Jeden z těch dvou ??
   Prostě : když něco vypadá jak kachna , kejhá jak kachna , kolébá se jak kachna …je to kachna !!!!

  • pokud sázíš, tak to byla jasná tutovka, že Teplice vyhrají, Budějky v poslední době toho moc neuhrály

 7. Jen je divné, že každý rok Příbram hrající o záchranu v jednom z posledních kol narazí na Jablonec hrající každý rok o poháry.. A pokaždé ho v těchto posledních kolech porazí.. Zvláštní náhoda..

 8. Pane Ace měl by jste védét že Jablonci stačí 3 místo.a Hlavné majitel Jablonce je pořád srdcem sparťan.

  • a vy byste mel vedet, ze treti misto jablonci na predkolo LM nestaci. srdcem spartan byt muze, ale predevsim je majitelem jablonce

 9. Já jsem to viděl , Jab mohl vyhrát 3-1 ale nic neproměnil ani Pilař tutovku jen do brankáře . Nemá cenu spekulovat , A Vůbec Ne kdo to neviděl

 10. Zápas jsem neviděl, ale všem konspirátorům mohu jen říci, že prodat zápas je jedna věc a druhá mnohem těžší věc je to udělat tak, aby to nebilo do vočí. Nechci snižovat umění hráčů Jablonce, ale neumím si představit, že by na světě existoval fotbalista, co během zápasu úmyslně nastřelí dvakrát tyč místo golu. Tyhle absurdní spekulace bohužel umožnují bulvární weby, jako je právě Ruik, Sportyživě atd. Nikdo seriozní se takovým nesmyslem nezabejvá. A hloupí lidé se takových absurdit chytí a rozvíjejí je do obludných rozměrů.

  • Ne, takové spekulace nabízí přímo kamarádství Starka-Pelta, jejich historie ve fotbale a například odchozený klíčový zápas, kdy Příbram potřebovala na záchranu bod. Udělala ho (snad se tehdy nevystřelilo ani na bránu) a šla dolů Olomouc.
   Weby už sesumírujou pouze to, co si tu všichni píšeme a myslíme. I když bychom rádi věřili, že to byla dneska pouze náhoda a zápas blbec.

  • to temhle konspiratorum nevysvetlis. jablonec hraje o LM a proda zapas s pribrami? tomu muze verit jen blazen

 11. Jablonec je normální průměrný mužstvo co nemůže hrát v LM. Psali pisálkové to samý když v Příbrami uhrál remízu i seshitej cirgus?

 12. Už mne serete, proč to tedy sledujete tak “intenzivně”, proč se k tomu tady vyjadřujete, když je všechno domluvený? Idioti, to si snad myslíte, že tedy Slavia je nejlepší j e n podvodem, že Opava, Brno, Příbram, Teplice, Zlín jsou na ocase ligy j e n náhodou? Vzpamatujte se, hovada. Prostě je to sport a “Jardova Příbram” prostě ten “ocas” ligy hraje pravidelně a hráči s vedením jsou s tím už smířeni a nejsou tak blbí jako Brňáci, kteří žijí v skálopevném přesvědčení, že nemůžou (a tedy nesmí) sestoupit, protože reprezentují 2.největší město republiky, blbci.

  • Já jsem na zápas koukal a jediný co bylo “divný” byla chyba golmana Jablonce 🙂 . Těžko někoho soudit bez důkazů.

 13. Vůbec si nemyslím, že to bylo domluvený. To by Rada nedopustil. Ale samozřejmě, u těchto 2 klubů, které jsou společně se Spartou nejvíce spojovány s korupčním jednáním (v dlouhodobém horizontu, tedy od vzniku samostatné české ligy, kam se hrabe Plzeň…) si nemůže být nikdo nikdy jistý…. Míra a Jarda, to je dvojka starých šíbrů….

 14. to by pan Rada nikdy nepřipustil,je to blazen na svobodě ale skvělej chlap,pamatuju jsi ho z Blšan.diky za takoveho kouče

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené