Fanoušci Sparty si Kotalíkův odchod příliš idealizují. Na koho se teď bude házet vina?

Dne 18. 11. vydala pražská Sparta vyjádření o konci Adama Kotalíka v klubu. Většina sparťanské obce začala slavit. Znamená ale pro Spartu odchod člověka, který měl na starost formální část přestupů, tak razantní změnu?

zdroj: sparta.cz

Adam Kotalík přišel do Sparty v létě roku 2015. Jeho novou pozicí byl sportovní ředitel letenského klubu, který se měl starat o sportovní činnost klubu. Do té doby však s takovou funkcí neměl zkušenosti, proto byli fanoušci ihned po příchodu skeptičtí.

O svou pozici generálního ředitele přišel před rokem, když klub posílil František Čupr. Funkcí Kotalíka tak bylo dotahování přestupů. Tudíž jak příchodů, tak odchodů. Dle mnohých měl zásadní roli při koupi i prodeji Stancia či příchodu Kangy a Dočkala.

Fanoušci Sparty mu ale nemohli přijít na jméno. Klub neměl výsledky a Kotalík byl často tím, který vystupoval v médiích. Sparťanští příznivci si ho tak spojili především se vším zlým, co se na Spartě v posledních letech dělo.

Po jeho odchodu tak nebylo divu, že byly plné sociální sítě radostných sparťanů, kteří odchod rozhodně kvitovali. Byl ale Kotalík tím hrobařem Sparty? Jeho prací bylo přeci jen primárně dojednávání přestupů a smluv.

Dle všeho měl i v příchodech jako takových své slovo. A vzhledem k jeho nezkušenosti v oboru se nabízí otázka, proč si pan Křetínský vybral do jedné z nejdůležitějších pozic klubu právě Kotalíka?

Jeho odchod je pouze prvním krokem pro znovuzrození týmu z Letné. Pro Spartu se ale s největší pravděpodobností nic nemění. Akorát se hodí více práce na Tomáše Rosického, který je sice oblíbený, ale za svou funkcionářskou kariéru neměl žádné mentory, od kterých by se mohl učit.

Fanoušci přesto žijí v naději, že se v momentě Kotalíkova odchodu něco změní. Když se tak nestane, na koho se bude házet vina tentokrát?

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Liberec si brousí zuby na útočníky pražských ‘S’, zároveň by rád přivítal Hušbauera

Deník Sport přišel s informací, která zaujme fanoušky nejen Slovanu Liberec, ale také oba tábory pražských 'S'. Údajně byla započata jednání o...

Marek Jankulovski opouští pozici sportovního ředitele Baníku. Kam povedou jeho další kroky?

V Baníku Ostrava dochází před spuštěním nového ligového ročníku 2020/2021 ke změnám nejen hráčským, ale i funkcionářským. Pozici sportovního ředitele již nebude...

Václav Černý opět mění působiště! Z Utrechtu odchází hostovat do Twente

Před rokem Václav Černý nadobro a nenávratně opustil slavný Ajax Amsterdam, v němž se navzdory slibným předpokladům i kvůli častým zdravotním komplikacím...