Spojte se s námi


Fortuna liga

Fanoušci reagují: Hovorka jako zrádce podruhé? Po návratu do Sparty to schytává od obou táborů

David Hovorka má rád výzvy. A s určitou porcí nadsázky lze říci, že si asi rád dělá život těžkým. Už potřetí během své kariéry změnil kabát, po konci profesionální kariéry se totiž vrací do Sparty, která ho vychovala. Naštval tím přitom oba fanouškovské tábory.

Publikováno

dne

David Hovorka má rád výzvy. A s určitou porcí nadsázky lze říci, že si asi rád dělá život těžkým. Už potřetí během své kariéry změnil kabát, po konci profesionální kariéry se totiž vrací do Sparty, která ho vychovala. Naštval tím přitom oba fanouškovské tábory.

David Hovorka fotbalově vyrostl na Spartě, kromě gólu zadnicí v přátelském utkání ale v rudém dresu velkou díru do světa neudělal. První hostování v Hradci moc nevyšlo, tak šel do Viktorie Žižkov.

Tam potkal osudového trenéra Jindřicha Trpišovského a jeho asistenty. Ti si jej později vytáhli i do Liberce, odkud si ho vzala zpět Sparta.

Na Letné Hovorka odehrál jednu sezónu a odešel do Jablonce. Tam se opět rozehrál do skvělé formy a do Slavie si ho znovu přivedl Trpišovský. I přes sparťanskou minulost se ve Slavii neskutečně rychle dostal do obliby fanoušků, zejména kvůli výkonům v Lize mistrů, speciálně na San Siru proti Lukakovi.

Poté si ale prošel dvěma těžkými zraněními kolene, fanoušci sešívaných mu při tom vyjadřovali velkou podporu a když v létě končil kariéru, loučil se v kabině v slzách. Tím, jak zápasy prožíval a hecoval tribuny, jej všichni brali jako srdcaře, který bude pokračovat ve Slavii.

Jenže v neděli večer přišel velký šok, David Hovorka se totiž vrací do Sparty. Konkrétně bude působit v úseku mentálního koučinku pro mládež. Garantem této spolupráce je Marian Jelínek, u kterého se Hovorka „vyučil“.

Hovorka do Sparty? Fanoušci mají jasno

Hovorka dokázal nevídané – svým návratem totiž naštval jak fanoušky Sparty, tak Slavie. Letenští jej totiž s otevřenou náručí rozhodně nevítají a sešívaní, kteří už jej přijali za svého, berou tento krok jako zradu.

„Hovorka? Tenhle slávistickej srdcař bude pracovat ve Spartě? Prosím?“ nechápe fanoušek letenských. „To si děláte pr*el? Víte, že dneska není apríl?“ vztekají se další. „Hovorka bude učit měnit kabáty podle toho, kdo dá víc?“ rýpnul si další fanoušek Sparty.

„Zrádce. Dávejme příště raději prostor odchovancům,“ nechápou tento přechod ani na druhé straně řeky. „Chápu, že si musí nějak vydělávat, ale tohle?“ diví se fanoušek Slavie. „Tak nějak se vědělo, že je to pořád sparťan. Takže mě tenhle krok ani nepřekvapuje,“ nabídl jiný pohled další fanoušek sešívaných.

Zdroj: X, AC Sparta Praha

Reklama

Oblíbené