Spojte se s námi


Evropská liga

Fakta a čísla: Jak si vedli slávisté proti Leicesteru?

Samotný zápas skončil výsledkem 0:0, nenabídl příliš gólových šancí, ale i přesto byl divácky atraktivní. Pojďme se podívat na fakta a čísla jednotlivých hráčů Slavie v utkání s Leicesterem.

Publikováno

dne

Samotný zápas skončil výsledkem 0:0, nenabídl příliš gólových šancí, ale i přesto byl divácky atraktivní. Pojďme se podívat na fakta a čísla jednotlivých hráčů Slavie v utkání s Leicesterem a také si představme nejlepšího hráče zápasu.

Zdroj: SK Slavia Praha

Dynamický fotbal, provázaný dokonalou taktikou z obou stran, okořeněný kvalitními individuálními výkony. To je věc, co pravého fanouška musí bavit. Zápas pražské Slavie a Lišek z Leicesteru nabídl ty nejvyšší parametry moderního fotbalu.

Srdce fanouška českého fotbalu zaplesalo zejména v pasáži, začátku druhého poločasu, kdy sešívaní dokázali na slušných 15 minut zamknout Lišky ve svém pokutovém území.

Momenty, kdy útočili i střední obránci Kúdela se Zimou, proti týmu, který má jedny z nejlepších protiútoků na světě, stály opravdu za to.

Nyní se však podívejme na to, jak si v číslech vedli jednotlivý hráči Slavie a kdo byl vyhlášen jako nejlepší muž zápasu.

Fakta a čísla

Gólman Ondřej Kolář i defenzivní čtveřice v zápase rozhodně obstála. Kolář zneškodnil největší šanci zápasu, dobrá čísla z utkání si připisuje také David Zima a Alexander Bah.

Dle serveru WhoScored má mladý střední obránce hodnocení 6,99. Dánský pravý bek byl dokonce nejlepším hráčem sešívaných a druhým nejlepším na hřišti!

Bah si vysloužil známku 7,47, měl druhý nejvyšší počet doteků s míčem na hřišti (74), jeho úspěšnost přihrávek byla 58,8 %, 3x se pokusil vystřelit a důležitým faktorem hry Slavie byla i jeho vynikající vhazování.

Středoví hráči sešívaných v zatěžkávací zkoušce proti hvězdné trojici Maddison-Tielemans-Ndidi také obstáli a dokonce byli mírně lepší.

Nejlepším středovým hráčem v utkání byl dle WhoScored Lukáš Provod (7,3), i když to bylo pouze o setiny ratingu před Tielemansem (7,25). Do utkání se skvěle dostal i střídající Jakub Hromada, který měl jednu z nejvyšších procentuálních úspěšností přihrávek (80 %).

Útočníci Vardy i Kuchta to měli nesmírně těžké. Vardy měl pouze 13 doteků s míčem a ani si nevystřelil, slávistický hrotový útočník měl 23 doteků s míčem a stejnou úspěšnost přihrávek jako jeho sok (50 %).

I přesto dostal nižší hodnocení, čemuž osobně moc nerozumím, protože svojí pracovitostí a presinkem byl v utkání přínosnějším než anglický reprezentant.

Sima a Olayinka vs. Barnes a Albrighton

Křídelní hráči sešívaných dostali od serveru WhoScored známky nad 7! Abdallah Sima (7,19) vytvořil 2 klíčové přihrávky, 3x vystřelil, z toho jednou mezi tři tyče. Ale co by mohl zlepšit, je přesnost přihrávek (56,3 %).

Peter Olayinka (7,1) měl o pár doteků s míčem více, ale přes jeho stranu se hrálo o poznání méně. Oba ale odvedli velice dobrou práci.

Harvey Barnes i Marcus Albrighton od WhoScored dostali horší známky, první jmenovaný 6,7 a druhý jmenovaný 6,78.

Nutno podotknout, že kdyby Barnes proměnil v prvním poločase svojí šanci, tak by byl pravděpodobně mužem zápasu. Jeho úspěšnost přihrávek byla mezi ofenzivními hráči vůbec nejlepší na hřišti (81 %).

Muž zápasu

Mužem zápasu byl vyhodnocen turecký střední obránce Leicesteru Caglar Soyuncu (8,32), který odehrál téměř bezchybný zápas. Krom své precizní defenzivní práce měl nejvíce doteků s míčem na celém hřišti (79), vyhrál 8 hlavičkových soubojů a jeho úspěšnost přihrávek byla 76,3 %.

Pro svěřence trenéra Jindřicha Trpišovského to je určitě skvělé zjištění. Tým, který v letošní sezoně Premier League nastřílel 4. nejvyšší počet gólů, v ofenzívě relativně propadl a mužem zápasu se tak logicky musel stát střední obránce Soyuncu.


Zdroje: WhoScored, Livesport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.