Spojte se s námi


Tipsport Extraliga

Extraliga v kostce: Letní dril finišuje, hráči se pomalu přesouvají na led. Plzeň hlásí důležitý podpis, Olomouc nové dresy

Venku praží slunce jako na Sahaře, po ledu ani vidu, ani slechu. Letní přestávka je v nejhlubší možné fázi. Zatímco některé týmy urputně trénují na rozpálených venkovních prostorech, běhají po horách, jiné se za chvíli konečně dotknou poprvé ledové polohy v klimatizovaných arénách.

Publikováno

dne

Venku praží slunce jako na Sahaře, po ledu ani vidu, ani slechu. Letní přestávka je v nejhlubší možné fázi. Zatímco některé týmy urputně trénují na rozpálených venkovních prostorech, běhají po horách, jiné se za chvíli konečně dotknou poprvé ledové polohy v klimatizovaných arénách. To aktuálně nejzajímavější vám přinášíme v tomto novém, rychlém a stručném přehledu. 

  • Je čas udělat nejlepším hráčům pápá. S tímto heslem vstoupili po oslavách do přípravné fáze třinečtí Oceláři. Dříve už dali oficiálně sbohem Matěji Stránskému či Michalu Špačkovi. Definitivně se už s týmem rozloučil taky nejproduktivnější obránce Extraligy Martin Gernát. Tři roky s drakem na prsou byly dle slov slovenského beka zatím nejlepší léta jeho hokejové kariéry. Ambice má nejvyšší, láká ho zámoří. Tam se zkusí probojovat skrz švýcarské Laussane.
  • Opačné problémy teď řeší managment brněnské Komety. Do modro-bílého dresu se oblékne sedmadvacetiletý zkušený slovenský útočník Michal Krištof. Účastník několika světových šampionátů a olympijských her působil posledních deset let především ve Finsku. Naposledy to bylo v týmu Kärpät Oulu. Podle prvních slov Krištofa hrálo roli taky několik hráčů v kádru Komety, se kterými se zná osobně. Těší se na skvělé zázemí, bydliště „kousek“ od domova a na fanoušky. Snad se mu minimálně to poslední splní.
  • Sparta opět zbrojí, opět půjde do soutěže s nejvyššími ambicemi. Poslední horkou posilou Pražanů se stal obránce Michal Moravčík, což nejvyšší ambice jen potvrzuje. Hokejisté Sparty mají nejhorší letní dril za sebou. „Jsem spokojený. Byla hodně fyzicky náročná, ale kluci šlapali výborně,“ řekl na závěr náročné fáze kondiční trenér Martin Šetelík. Celkem Sparťané polykali sedm až osm tréninkových jednotek týdně. Teď je čekají přibližně dva týdny volna, než společně vlítnou na led.
  • Devět týdnů tvrdých tréninků na suchu už mají i hokejisté Vítkovic. Hlavní kouč ostravského týmu Miloš Holaň hýří po tomto období spokojeností. Celý tým podle něj makal na 100 % a hráči spojili vše, co se od nich před přípravou chtělo. Jejich následný harmonogram prakticky kopíruje program Sparty. Dva týdny volna a potom hurá na led! Před začátkem sezony čeká Vítkovice hned deset přípravných utkání.
  • Podezřele dlouhé ticho se line z kladenského zbouraného zimáku. Po velkolepém návratu do Extraligy zatím rytíři počítali především odchody než příchody. To by se však mělo v nejbližší dnech změnit. Klub údajně odtajní hned sedm čerstvých posil. Je však pravda, že majitel Jaromír Jágr musí mít starostí až nad hlavu. Místo soupisky řeší taky to, kde bude vůbec jeho tým hrát. Rekonstrukci pracovníci nestihnou, to je už víceméně jasné. Zatím to nejblíže vypadá na náhradní azyl v Chomutově. Údajně není nikdo proti.
https://www.facebook.com/103690357904694/posts/318254973114897/?d=n
  • Letní peklo mají za sebou už i hráči Plzně. Martin Straka na klubovém webu prozradil, že klub jedná s dalšími posilami, jak do obrany, tak i do útoku. Mohla by to být otázka několika dní. Dotáhnout se zatím podařilo prodloužení partnerství se společností Škoda Transportation o další tři roky, z čehož mají momentálně v Plzni asi největší radost. Ještě radostnější budou Indiáni podle Straky v období, kdy se na hokej opět dostanou diváci. Na otázku, jestli si dokáže představit, že by se hrál další rok bez diváků odpověděl jasně, že ani náhodou.
  • Olomouc chystá třetí sadu dresů! Prozradil to v rozhovoru pro klubový web marketingový manažer Simon Vejtasa. Doplňková sada dresů by měla nést jména všech, kteří se nedávno zúčastnili kampaně Kápni božskou červenou a alespoň dvakrát darovali krev. Více však prozradit nechtěl, má to být pro fanoušky především velké překvapení.

Zdroj: Tipsport Extraliga

Reklama

Oblíbené