Spojte se s námi


Hokej

Extraliga nabitá událostmi! Pětibodový Pech v přestřelce, děkovačka Dynama a famózní Cienciala. Jiříček opět pyká

Tipsport Extraliga má za sebou první víkend, který nabídl mimořádnou sprchu zajímavých událostí. Po nedělním 2. kole už má soutěž hráče, jenž zaznamenal v jednom utkání pět kanadských bodů.

Publikováno

dne

Tipsport Extraliga má za sebou první víkend, který nabídl mimořádnou sprchu zajímavých událostí. Po nedělním 2. kole už má soutěž hráče, jenž zaznamenal v jednom utkání pět kanadských bodů. V zápase papírově slabších týmů padlo hned dvanáct branek! Skvěle se do startu sezony obuly Pardubice, kterým velkou měrou přispívá bodově David Cienciala. Sedmnáctiletý David Jiříček dostal po svém návratu od Disciplinární komise další flastr. 

Hezké poledne všem fanouškům Tipsport Extraligy! Vítáme vás u pravidelné rubriky toho nejzajímavějšího, co se na extraligové mapě za posledních pár hodin událo. Každý všední den kolem oběda, po celou základní část, vám servírujeme ty nejostřejší Extraligové příklepy!

  • Extraliga vítá na svých tribunách opět diváky. Ačkoliv jejich návrat do starých kolejí nebude jednoduchý, některé hokejové bašty vykazují o hokej stále velký zájem. Nejvíce diváků přišlo v úvodním kole do Pardubic. 7280 diváků mohli po vítězství domácího Dynama užit netradiční děkovačku.

https://fb.watch/7_SIVW2TtO/

  • První dvě extraligová kola naznačila, že nás letos čeká velmi dramatický a vyrovnaný ročník. Bez ztráty jediného bodu pokračují zatím jen dva týmy, Pardubice a Karlovy Vary. Naopak na první body čekají Mountfield a Kladno.
  • Nulu na svém kontě má taky pražská Sparta. Ta se zatím jako jediná do hry ještě vůbec nedostala, svou premiéru si odbyde až v úterý na ledě Dynama. Dlouhé čekání znamená zároveň pro některé fanoušky inspiraci pro nějaký ten vtípek.
  • Číslo nedělního druhého kola je 2102. Přesně tolik dní uběhlo od doby, kdy se naposledy podařilo Pardubicím zvítězit na ledě Mladé Boleslavi. To se tenkrát psal prosinec 2015. Ani tentokrát to na žádný happyend nevypadalo, jelikož Dynamo do třetí třetiny vstupovalo s dvougólovou ztrátou 1:3. I díky fantastickému obratu na 4:3 se Pardubice drží na špici tabulky. Tento pohled jejich fanoušci neviděli už opravdu dlouho.
  • Velmi dobrý start do sezony má z individuálního hlediska za sebou David Cienciala, jenž se v létě stěhoval právě z Mladé Boleslavi do Pardubic. Ve vzájemném utkání potopil svůj bývalý tým dvěma trefami, v prvním kole navíc ještě zaznamenal hned tři asistence. Na kontě má tak po dvou odehraných kolech pět bodů.
  • To, co se povedlo Davidu Ciencialovi za dvě kola, sfouknul Lukáš Pech během jednoho zápasu. Utkání Motoru s Kladnem byla skutečně mimořádná divočina, kterou nejvýstižněji dokumentuje finální skóre 7:5 pro České Budějovice. Letošní posila Motoru se na tomto výsledku podepsala pěti body za dva góly a tři nahrávky. Mimo to Lukáš Pech pokořil v tomto utkání hranici 200 vstřelených branek v základní části Extraligy.
  • Pověst zákeřného hokejisty si buduje v poslední době nadějný plzeňský talentovaný obránce David Jiříček. Ten byl potrestán krátce poté, co mu disciplinárka upravila zastavenou činnost z předkola play off minulé sezony. Za faul na Navrátila dostal také dvouzápasový trest, jeho druhá polovina ale byla proměněna na podmínku do 31. října. Tentokrát velmi nepřiměřeně zasáhl do hlavy v 1. kole Roberta Kousala, čímž opět vzbudil pozornost disciplinární komise.
  • Očekávaný návrat na led má za sebou gólová brněnská kometa Peter Mueller. První kolo v Karlových Varech ještě vynechal, v domácím utkání proti Zlínu už nastoupil. Stejně jako loni, i letos bude patřit americký útočník k tomu nejobávanějšímu, co může Tipsport Extraliga nabídnout. Hned v úvodním přestavení v sezoně 2021/2022 zaznamenal branku, která pomohla Kometě ke konečnému zisku dvou prvních bodů do tabulky.

Zdroj: Tipsport Extraliga

Reklama

Oblíbené