Exkluzivní rozhovor se Zíkovými o průběhu a detailech prodloužené smlouvy s Martinem Dúbravkou

Spekulace kolem slovenského brankáře Martina Dúbravky jsou dnešním dnem u konce. Ex-sparťanský brankář, který si svými výkony podmanil celý Newcastle, si vysloužil velmi netradiční a dlouholetou smlouvu na dalších šest let s příslibem možného pokračování i po případném ukončení fotbalové kariéry. Veškeré detaily a průběh o prodloužení smlouvy nám zastupující agenti Zíkovi prozradili v osobním rozhovoru ihned po oficiálním zveřejnění anglického celku.

zdroj: tbrfootball.com

Jak dlouho jednání trvalo?

Jednání trvalo od začátku tohoto roku 2019, kdy jsme si dali verbální slib s generálním ředitelem Newcastlu na to, že si ke konci sezóny 2018/2019 k tomuto tématu sedneme.

Z jakého důvodu až ke konci sezóny?

Na konci sezóny z důvodu toho, že Martin přišel v nějaké pozici, kde se možná ani nepočítalo, že takřka okamžitě získá takto dominantní postavení v rámci klubu, kdy přišel do Newcastlu za podmínek v té době adekvátních. Ale tím, že Martin opravdu předvedl své kvality a dostal se opravdu hodně vysoko z hlediska výkonů, vystupování a celkové pozice v Premier League, tak jsme došli k závěru, že současná smlouva a její podmínky nejsou již adekvátní jeho postavení v klubu, protože se svými výkony dostal mezi naprosto klíčové hráče v Newcastlu.

Kdy se začaly detaily nového kontraktu řešit detailně? Až v novém přestupovém období?

Všechno to spělo k tomu, že se nové podmínky začnou vyjednávat již koncem května s koncem sezóny, nicméně poté došlo v Newcastlu k náznakům, že možná odejde trenér Rafa Benítez, a že se jedná o novém majiteli a tudíž nebylo v tu chvíli v klubu nic jisté, takže se naše prodloužení neustále posouvalo a prodlužovalo, protože bylo potřebné nejprve vyřešit situaci samotného klubu.

Jaká to pro Vás a pro Martina byla situace?

Byla to pro nás velmi stresující situace, protože Martin Dúbravka je pro nás jeden z nejdůležitějších klientů a chtěli jsme mu dodržet svůj slib, že dokážeme zajistit podpis nové vylepšené smlouvy. A když se celá situace o měsíce stále posouvala, tak to bylo pro všechny zúčastněné frustrující a nekomfortní situace a období.

Jak na tuhle situaci reagoval sám hráč?

S Martinem jsme tuhle situaci dobře zvládli, zachovali jsme všichni chladnou hlavu, tak nějak jsme na tom postupně a systematicky dále pracovali, nicméně jsme se i aktivně připravovali na jiné varianty možnosti přestupu do jiného klubu.

Kdo projevil zájem o služby slovenského brankáře?

Jednalo se například o AS Monako či Porto, kde byl jedním z kandidátů na brankářskou pozici.

Prý se ptalo i francouzské Paris st. Germain?

Ano musíme potvrdit, že i PSG, kde jsme se bavili se sportovním ředitelem Leonardem, bývalým vynikajícím hráčem AC Milán, a ten měl Martina ve svých plánech, kde to bylo vázané na odchodu německého brankáře Trappa.

Jejich plánem bylo, že v momentě, kdy odejde Trapp, tak by se jim líbila brankářská dvojice Areola a Dúbravka.

Dnes v klubu však nepůsobí ani jeden z nich, i to se ve fotbalovém businessu stává, situace kolem hráčů se každým dnem může změnit a vy jako agent na to musíte reagovat.

Proč nedopadl přesun do pařížského celku?

Dle nás to nedopadlo proto, protože PSG mělo prodlevu s přestupem Trappa a mezitím se Newcastle možná i pod vlivem konkrétní nabídky PSG rozhodl aktivně jednat, což nás potěšilo, a vyústilo to v podepsání nového a velmi zajímavého kontraktu, který je Martinovi zaslouženou odměnou za jeho fotbalové i lidské kvality.

Na jak dlouho se smlouva prodloužila?

Martin podepsal šestiletý kontrakt, což mu zajišťuje určitou jistotu až do pokročilého fotbalového věku.

GLOBAL SPORTS

To jsou velmi netradiční podmínky. Je to tak?

Nás to velmi potěšilo a je opravdu velmi znát, jak se Martin v novém prostředí prosadil.

Velice nás během jednání potěšila a zaujala možnost, že by se Martin mohl stát ikonou Newcastlu, kde by navázal na odkazy velkých brankářů klubu jako byl Pavel Srníček či Shay Given.

Klub i samotný hráč si dovedou představit, že by po kariéře Martin mohl v klubu pokračovat třeba v nějaké pozici v managementu.

Musíme ještě dodat, že Martin si velmi získal místní fanoušky natolik, že má již i vlastní popěvek, čehož jakmile hráč dosáhne, tak je na dobré cestě stát se pro klub a jeho fanoušky doslova kultovním hráčem, klubovou ikonou.

To je naprosto neskutečný zvrat v kariéře, kdy do Sparty přicházel v nejisté pozici, když měl za konkurenta velmi nadějného Tomáše Koubka.

Martinův příběh je ideální jako vzor vyprávět mladým klukům nebo hráčům, kteří nejsou zrovna v nejlepší situaci a prochází si nějakým negativním obdobím.

Protože u Martina je důkazem, že není nikdy pozdě. Že když na sobě makáš a obklopuješ se správnými lidmi, tak potom se dá těch cílů dosáhnout i ve středním fotbalovém věku.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Kauza Kúdela? Pouhá snaha odvrátit výsledek! Cílem bylo vytvoření tlaku na UEFA, říká skotský běžec

Kauza ohledně Ondřeje Kúdely a údajného rasismu je již známa i široké veřejnosti, která se o fotbal jako takový nezajímá. Nyní se k této kauze připojil skotský běžec Eddie Stewart, který žije od roku 1992 v České republice.

Přestupový trh v Extralize: Davida Kašeho lanaří Sparta, Sobotka by mohl zůstat. Zlín posiluje, Kometa tratí 

Kdeco nám už teď naznačuje, že přestupové období před začátkem další sezóny bude letos mimořádně plodné. Jen co Sparta vyletěla z bojů o Masarykův pohár, už se v jejich organizaci mluví o velkých změnách.

Je to oficiální. Všech šest klubů Premier League opouští Superligu

Ve dnech minulých visela nad fotbalovou Evropou obrovská mračna. Vypadá to však, že se žádná ukrutná bouře konat nebude, všech šest týmů Premier League potvrdilo svou neúčast v nově vzniklé Superlize.