Spojte se s námi


Evropská liga

Evropský pohár či HET liga, čemu dávají kluby přednost?

Publikováno

dne

Po čtvrtečních vystoupeních v Evropském poháru se dnes naše fotbalové trio představí v zápasech HET ligy.

Plzeňští, kteří po velmi špatném výkonu ve Švýcarsku proti Luganu, které bylo týmem k poražení, zpytují možná svědomí po nevyužité příležitosti upevnit si pozici ve skupině. Ani po dvanácté za sebou, na mezinárodním poli, se zvítězit Viktorii nepodařilo.

„Výlety“ do zahraničí, a fotbalové zápasy se západočechům nedaří, nebo je domácí liga přece jen větším tématem?

Nyní hostí Zbrojovku Brno. Ta se snaží dostat ze spodních pater výše a trenér Pivarník bude jistě chtít dokázat, že je dobrým trenérem a předčit kouče Vrbu. Vedoucí celek by měl moravský celek přehrát a připsat si další 3 body a držet náskok před pražskou Spartou a ostatními týmy.

Slávia Praha zahrála ve Španělsku výtečných 30 minut a vedení 2:0 bylo příjemně překvapivé. Do konce poločasu ho neudržela a druhý byl již v režii Villarrealu. Hrál se ale výborný fotbal a bod je nakonec úspěch. I výkon Slávistů byl poctivý a dobrý.

Dnes hostí Pražané Slovan Liberec a forma obou týmu slibuje hezký zápas.Domácí se budou snažit držet druhé místo v tabulce a dohlédnout na Plzeň, stejně jako držet si odstup od rivala Sparty. Ale bude to boj o gól.

Fastav Zlín  stále sbírá zkušenosti v Evropském poháru. Ve čtvrtek do jeho výkonu,a celého zápasu, zasáhla i hustá mlha, přesto tým trenéra Páníka měl blízko k vítězství.

Vyrovnanost skupiny, ale ještě dává naději a s takto bojovným výkonem mohou přijít další body a nakonec i překvapivý postup.

Nyní čeká „ševce“ těžký soupeř v podobě Mladé Boleslavy, krčící se na dně tabulky. Bude to možná podobný zápas, jako s Kodaní, snad bez přítomnosti mlžného temna a body se budou také možná dělit.

Ve skupinách Evropské ligy mají ještě všechny české týmy o co hrát. Postoupit mohou všechny tři. Věřme, že jejich výkony k tomu přispějí.

Reklama

Oblíbené