Spojte se s námi


Evropská liga

Evropská liga 5. kolo

Publikováno

dne

Evropská liga hlásí 5. kolo, předposlední, před určením postupujících do dalšího, již play-off stadia.

Ve hře jsou stále tři české celky a bude hodně záležet na dnešních výsledcích s jakou nadějí půjdou do závěrečného kola.

Zcela jasné je to u Fastavu Zlín, kterému pouze výhra na hřišti Šeriffu Tiraspolu zachová ještě šanci na možný postup ze skupiny. Moldavskému týmu se daří, posledních několik zápasů v lize neprohrál a je skoro kompletní.

Trenér Páník ale věří v překvapení, bojovnost a zlepšený výkon. Akční poslední zápas, ve kterém bude hostit Lokomotiv Moskva a museli by znovu vyhrát. Znatelně budou chybět Vukadinovič a Janíček, ale zbytek týmu by se o šanci měl poprat.

Plzeňská Viktoria se počtvrté za posledních pět měsíců utkává s rumunským celkem FCSB – Steua Bukurešť. Bilance, pouze 1 bod a skóre 3:9 nevěští nic dobrého, ale západočeši chtějí ve dnešním utkání vše odčinit.

Výhra by je znatelně posunula k postupu ze skupiny. Mohli by slavit již po tomto kole v případě prohry izraelské Beer Ševy s Luganem.

Domácím bude chybět hlavně Krmenčík, ale zkušení útočníci Bakoš či Řezníček by jej měli plně nahradil spolu s nabytou zálohou, dobrých střelců a pevnou obranou. Možná i větší motivace bude hrát svou roli. Soupeř již má postup jistý.

Slávia Praha po jasném vítězství v lize odletěla do Izraele vyhrát. Tak zní slova trenéra Šilhavého. V zápase s Maccabi Tel Aviv jsou favoritem.

Astana, hrající doma s Villarrealem, má však stále o 2 body více a bude záležet i na tomto utkání. Ani zatím první Španělé však nemají postup jistý a budou se snažit bodovat, nejlépe vyhrát.

Zdá se, že bude velmi zajímavé až poslední kolo, ve kterém se střetne Slávia doma právě s Astanou.

Pražané mají zraněných několik záložníků, mezi kterými jsou Sýkora a Rotaň, ale široký kádr by je měl dostatečně nahradit. Plně k dispozici je již Simon Deli.

V nočních hodinách budeme vědět, jak se zvýšily, či zanikly šance našich zástupců. Věřme, že kvalitními výkony potěší české fanoušky a zlepší naší pozici v evropském fotbale.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.