Spojte se s námi


Ostatní

V Eliteserien vrcholí boj o udržení

Publikováno

dne

Norská Eliteserien nabídne v pondělí dohrávku 27. kola, ve kterém Lillestroem bude hostit Aalesund. Zápas startuje v 19:00 SEČ a nepůjde o málo.

Lillestroem

Lillestroem je aktuálně v bezpečné zóně, konkrétně na 11. místě s 31 body. Na sestupové pozice má však čtyři kola před koncem náskok „jen“ tři body. Lillestroem během sezóny sbírá body hlavně doma. Doma v poslední době prohrál jen s Rosenborgem, což je první tým tabulky a aspirant na zisk titulu. V posledním domácím zápase LSK vyhrál 1:0 nad Sogndalem (13). V posledním venkovním však shodně prohrál na hřišti Odd (7).

Kouč Erlandsen má v tomto zápase k dispozici kompletní kádr. Chybět tedy nebude 39ti letý matador Kippe (O 20/4), Mathew (Z 26/2) či Knudtzon (U U 25/7).

Aalesund

Aalesund řeší sestupové starosti s největší aktuálností. V tabulce je na předposledním místě s 26ti body a dvoubodovu ztrátou na bezpečnou zónu. Aalesund má venku tristní bilanci, všech šest posledních zápasů prohrál. Ani doma to není nic extra. Aalesund vyhrál naposledy naposledy 25.6.2017. Od té doby nevyhrál již 13 zápasů.

Trenér Aalesundu Fredriksen bude v tomto zápase postrádat vykartkovaného Arnarsona (O 18/0). Celý tým předvádí špatné výkony. Trošku ostřejší měřítko snesou snad jen výkony Kirkesov (O 25/0).

Prediction

Aalesund je ve velké krizi a má našlápnuto k sestupu. Lillestroem také není nijak v bezpečí a nedovolí si zápas vypustit. Navíc tento zápas lze hodnotit jako obligátní zápas o 6 bodů a LSK by výhra přinesla více klidu. Tipuji výhru domácích. SK vypisují na jedníčku kurzy kolem 1,85.

Reklama

Oblíbené