Spojte se s námi


Fortuna liga

Dva odchovanci Sparty končí kariéru v mladém věku. Jedním z nich je i nedávný kapitán juniorky

Publikováno

dne

Sparťanští fanoušci mohli v poslední době postřehnout dva konce kariéry nadějných fotbalistů, kteří vyrostli v mládeži letenských a od kterých si klub sliboval mnohé. „Moje psychická i fyzická stránka už není připravena na tak náročné zranění,“ řekl Martin Matoušek.

https://www.instagram.com/p/B7MRveDB_3F/

Čtyřiadvacetiletý Martin Matoušek byl prvním, kdo konec své kariéry oznámil. „Těžko se mi hledají slova, ale chci říct jen to, že jsem musel ukončit svou fotbalovou kariéru,“ napsal na svůj instagramový účet.

„Každý, kdo mě dobře zná, ví, jaké jsem měl zdravotní problémy s koleny a moje psychická a fyzická stránka už není připravená na tak náročné zranění, operace, návraty atd. Každopádně bych chtěl poděkovat všem, kdo mi věřili, stáli při mě v těžkých chvílích a podporovali až do konce,“ dodal.

„Děkuju tomu, že jsem potkal spoustu špatných a závistivých lidí, protože ti mě motivovali nejvíce, ale jsem rád, že jsem poznal i pár pravých kamarádů do konce života. A nakonec děkuju bohu, že mi dal dar hrát fotbal,“ zakončil bývalý kapitán juniorského týmu pražské Sparty.

Jeho posledním zápasem tak bylo utkání s Jihlavou v září roku 2018, kde nastoupil za Hradec Králové (kam tehdy přestoupil právě ze Sparty) v základní sestavě, ale po 14. minutách musel střídat. Další minuty už nepřidá.

Druhým fotbalistou je třiadvacetiletý Jan Špaček. Ten na svůj instagramový účet napsal popisek „Nastal čas,“ z čehož si většina lidí vyvodila, že ani on už ve své fotbalové kariéře pokračovat nebude. Za třetiligový Vltavín v letošní sezoně nastupoval pouze v závěrečných minutách, jeho posledním zápasem byla odehraná minuta proti Štěchovicím.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.