Spojte se s námi


Chance Liga

Dva ligové vyhazovy najednou. Skončil Weber i karvinský Hejdušek. Do Hradce míří exsparťanský trenér

Fortuna liga se po reprezentační přestávce znovu rozjela, víkendové porážky ale neustáli dva trenéři. Hradecký Jozef Weber a Karvinský Tomáš Hejdušek.

Publikováno

dne

Fortuna liga se po reprezentační přestávce znovu rozjela, víkendové porážky ale neustáli dva trenéři. Hradecký Jozef Weber a Karvinský Tomáš Hejdušek.

Hradec Králové čekala výzva. Po dvou letech s Miroslavem Koubkem, kdy se Votroci drželi v horní polovině tabulky, odešel zkušený kouč do Viktorie Plzeň.

Novým trenérem se stal Jozef Weber. Mnozí mu nepředpovídali dlouhou budoucnost a to se také potvrdilo. Bývalý trenér Karviné, Českých Budějovic či Mladé Boleslavi vydržel jen 8 kol.

Vaz mu zlomil výprask 1:5 s Mladou Boleslaví. Ani předchozí výsledky ale vedení neuspokojily. Přitom začátek nebyl špatný, Hradec nejprve prohrál v Edenu se Slavií, odkud se s body nepočítalo a poté remizoval venku s Plzní.

Při otevření nového stadionu poté rozstřílel Budějovice 5:1 a vypadalo to nadějně. Jenže do reprezentační pauzy Votroci porazili jen Zlín, jinak prohráli s Baníkem, Bohemians i Sigmou. Porážka s Boleslaví tak Weberovi ukončila angažmá.

Novým koučem Hradce Králové se stane bývalý trenér pražské Sparty Václav Kotal. Zkušený taktik se na prvoligovou scénu vrací po dvou a půl letech.

Během jednoho dne se však udály dva vyhazovy. U týmu Karviné skončil Tomáš Hejdušek, který přitom slezany v minulé sezóně do ligy vytáhl.

Karviná přitom také odstartovala nový ročník výborně, když přejela výsledkem 4:1 Zlín. Jenže pak se sypala prohra za prohrou, což vytrhla jediná remíza s Jabloncem. Sebevědomí týmu nepomohlo ani nečekané vypadnutí z Mol Cupu s Uničovem.

Víkendová porážka s Teplicemi už vedení definitivně nalomila k odvolání mladého trenéra. A náhrada? Spekuluje se o Ondřeji Smetanovi, bývalém trenérovi Baníku Ostrava. Ten po konci na Bazalech převzal Jihlavu, aktuálně vede třetiligový Hlučín.

Zdroj: Fortuna liga

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.