Spojte se s námi


Fortuna liga

Dukla znovu prvoligová! Kteří fotbalisté táhli klub k postupu?

Publikováno

dne

Nakonec nebyla nutná ani baráž! Dukla Praha je po jedné sezoně strávené ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE opět prvoligová. Bývalý armádní klub zakončil ligový ročník na třetí, barážové pozici, díky které se navrací do rozšířené první ligy. Na fotbalisty, kteří táhli klub zpět do FORTUNA:LIGY, se podíváme v tomto článku.

Zdroj: fkdukla.cz

Svěřenci Romana Skuhravého šli za postupem jako jeden tým, nebylo to o dvou, třech mužích. I to může hrát klíčovou roli v příští sezoně, kdy celek z Julisky změří své síly s tím nejlepším, co zdejší fotbal nabízí. Tým s věkovým průměrem 23 let je na naše poměry opravdu abnormální. Uvidíme, jak se nově zformované partě bude dařit proti starším a zkušenějším borcům.

Daniel Kozma
Odchovanec Mladé Boleslavi zaujal v ofenzivně laděném fotbale trenéra Skuhravého defenzivnější post, přesto zaznamenal z pozice wingbacka slušných pět gólů. Díky své fyzické vytrvalosti se pětadvacetiletý Kozma výborně hodí do náročného styly Dukly.

Daniel Tetour
Kapitán a srdce mužstva. Po odchodu zkušenějších hráčů převzal kapitánskou pásku, se kterou mu narostla křídla. Za postupem svůj tým nasměřoval čtyřmi góly a osmi asistencemi. Ve svých šestadvaceti letech je na fotbalovém vrcholu a uvidíme, jak své spoluhráče povede po prvoligových trávnících.

Filip Rada
Ten nejzkušenějších ze zkušených. I v pětatřiceti letech patří mezi nejvýraznější tváře na Julisce. Ačkoliv se o příležitosti mezi třemi tyčemi dělil s Matúšem Hruškou, ve třinácti utkáních vychytal šest čistých kont a v utkání s Vyšehradem si navíc připsal asistenci na vítězný gól. To dokazuje, jak se brankář „ze staré školy“ dokázal adaptovat na technicky náročný styl trenéra Skuhravého.

Dominik Preisler
Čtyřiadvacetiletý Preisler je schopen splnit jakoukoliv roli na levé straně hřiště, cizí mu ale není ani pozice středního obránce. V devětadvaceti zápasech mířil přesně v šesti případech a svým spoluhráčům stejnou porci gólů připravil. Podtrženo, sečteno – trenér Skuhravý má v Preislerovi (a také v Kozmovi) kvalitního a perspektivního fotbalistu na pozici wingbacka.

Lukáš Holík
Jedenáct vstřelených branek a k tomu dvě asistence. Taková je bilance útočníka Holíka, nejlepšího střelce Dukly v této sezoně. Oproti ostatním nejlepším střelcům to není mnoho, ale jak bylo napsáno výše, tak Dukla opravdu není mančaftem velkých individualit, ale společného, týmového výkonu. Uvidíme, kolik přesných zásahů přidá sedmadvacetiletý ofenzivní hráč v nejvyšší soutěži.

Použité zdroje: fkdukla.cz, transfermarkt.com

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.