Spojte se s námi


Fortuna liga

Druholigový tým posílil mladý záložník z Major League Soccer

Druholigový klub MFK Vyškov posílil v zimním přestupovém období mladý záložník z americké Major League Soccer. Jedná se o devatenáctiletého Ethana Dobbelaerea, který přišel do Vyškova na půlroční hostování z týmu MSL Seattle Sounders FC.

Publikováno

dne

Druholigový klub MFK Vyškov posílil v zimním přestupovém období mladý záložník z americké Major League Soccer. Jedná se o devatenáctiletého Ethana Dobbelaerea, který přišel do Vyškova na půlroční hostování z týmu MSL Seattle Sounders FC. Nestává se příliš často, aby druholigový tým z České republiky posílil americký hráč z MLS. Proto si pojďme tohoto hráče trošku blíže představit.

Ethan Dobbelaere pochází přímo Seattlu ve státu Washington, kde se začal učit hrát fotbal v mládežnické akademii Seattle Sounders. Odtud střídavě hrál na farmě Seattlu Sounders, tedy v klubu Tacoma Defiance. Zde odehrál celkem dvacet sedm zápasů v nižší soutěži USL Championship a vsítil dva góly.

Za první mužstvo Seattlu si zahrál v devíti zápasech, z toho v minulé sezóně jich bylo sedm. Většinou však začínal na lavičce náhradníků. Podíval se také do mládežnické reprezentace Spojených států na mistrovství světa hráčů do 17 let, kde nastoupil ke třem zápasům v základní skupině.

Pro vedení klubu Seattle Sounders je záložník Dobbelaere brán jako jeden z několika dobrých příkladů, kdy se odchovanci jejich mládežnické akademie prosadili nebo ještě prosadí v prvním týmu.

Generální manažer Sounders Garth Lagerwey si Dobbelaerovo hostování na klubovém webu pochvaloval. „Získání nových zkušeností a dostatečného herního vytížení v různých prostředích se ukázalo být pro naše hráče přínosem a nemůžeme se dočkat, až uvidíme, jak se Ethan během svého působení ve Vyškově zlepší.“

Trenér Seattlu Brian Schmetzer o Dobbelaerovi prohlásil, že se v trénincích prvního týmu jevil v dobrém světle a že se těší na jeho další profesionální vývoj.

Mladý Američan může hrát na obou krajích zálohy, preferuje však pravou stranu. Uvidíme, jak se prosadí v mužstvu Jan Trousila ve Fortuna: Národní lize. Druhá liga je tvrdší a více svázaná taktikou oproti americkým soutěžím.

K specifickému fotbalu v českých podmínkách se americký hráč vyjádřil pro klubový web následovně: „Obzvláště v týmu jako Vyškov je klíčové znát špičkově taktiku a mít vynikající týmovou spolupráci. Může mě zlepšit, když budu rozumět všem aspektům hry.“

Dále o svém angažmá ve Vyškově prohlásil: „Jsem daleko od rodiny a domova, nicméně myslím si, že půjde o skvělou zkušenost. Mohu se dostat ven ze svojí komfortní zóny a spoustu se toho naučím. Mám šanci se osobnostně rozvíjet. Chci mít pozitivní vliv v sezóně a dát nějakých pět šest gólů během jarní fáze. Mám za cíl pomoct Vyškovu, aby se posunul výše tabulkou.“

Američanovy herní předpoklady okomentoval trenér Jan Trousil: „Působí živě, je to křídelní hráč, kterého potřebujeme. Má skvělé rychlostní předpoklady. Na hřišti působí dobře, jak technicky, tak čtením hry.“

Angažovaní Ethana Dobbelaerea se jeví spíše jako jedna velká neznámá. Vyškovský klub se donedávna profiloval na přestupovém trhu spíše jako přestupní stanice pro africké hráče.

Nejspíše nelze očekávat, že by se příchody severoamerických hráčů do našich soutěží staly dlouhodobým trendem, tak jako například v případě afrických fotbalistů. Počkejme tedy, jak se mladíkovi ze Seattlu ve Vyškově bude dařit.

Pro zajímavost do klubu Seattle Sounders FC zdarma přestoupil v zimním přestupním období slovenský reprezentant Albert Rusnák, který se narodil právě ve Vyškově.

Zdroj: Transfermarkt, MFK Vyškov, Seattle Sounders FC

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.