Spojte se s námi


Fotbal

Dříve nastupoval za Barcelonu, nyní po paběrkování končí ve švýcarském Sionu. Co se stalo s Alexem Songem?

Publikováno

dne

Dvaatřicetiletý Kamerunec Alex Song býval hvězdou Arsenalu a svými výkony si vysloužil přestup do Barcelony. Nyní se po paběrkování ve švýcarském Sionu stal volným hráčem. Jakými kroky vedla cesta Alexe Songa a jaký je jeho příběh si rozebereme v tomto článku.

Do Arsenalu přestoupil Alex Song 11. srpna 2005 z francouzského klubu SC Bastia. Kamerunský defenzivní záložník se za účelem získání zkušeností vydal 30. ledna 2007 na hostování do Charltonu. Dne 14. května 2007 se Song vrátil zpět do Arsenalu a jeho role v klubu už jen rostla.

Během svého působení v londýnském klubu odehrál Song úctyhodných 206 utkání, vstřelil 10 gólů a připsal si 23 asistencí. Svými výkony si vysloužil zájem několika předních světových klubů a 20. srpna 2012 se stěhoval do Barcelony. Katalánci zaplatili za kamerunského hráče s francouzskými kořeny 19 miliónů eur.

Alex Song měl ovšem velkou smůlu v tom, že v Barceloně mimo jiné působil Sergio Busquets, který taktéž nastupoval na pozici defenzivního záložníka. Busquets, jenž je odchovancem katalánského velkoklubu, dostával ve většině případů v základní sestavě před Songem přednost.

Během dvou let odehrál Song v barcelonském dresu celkem 65 utkání, vstřelil 1 gól a připsal si 2 asistence. Následně odešel 30. srpna 2014 na hostování do West Hamu. Hostování bylo stanoveno na jednu sezónu. Ovšem po jeho skončení se Song nevrátil do Katalánska, ale prodloužil si své hostování ve West Hamu o další sezónu.

V rámci těchto dvou sezón odehrál Song v dresu West Hamu celkem 46 utkání a připsal si 3 asistence. Druhé hostování v anglickém klubu skončilo 30. června 2016. Po skočení hostování se Barcelona dohodla se Songem na ukončení smlouvy a 21. července 2016 odešel Kamerunec zadarmo do ruského klubu Rubin Kazaň.

V ruském klubu vydržel nyní již dvaatřicetiletý hráč do 31. ledna 2018, kdy se s klubem dohodl na rozvázání smlouvy. Během svého působení v ruském klubu odehrál Song 23 utkání, vstřelil 1 gól a připsal si 2 asistence.

Jako volný hráč se defenzivní záložník upsal 14. srpna 2018 švýcarskému klubu FC Sion. V této sezóně odehrál Song 12 utkání, během kterých strávil na hřišti 584 minut. Což je v přepočtu na minuty necelých 7 zápasů. Během těchto utkání vstřelil Song 1 gól a připsal si 2 žluté karty.

Další minuty si už Kamerunec v dresu Sionu ovšem nepřipíše, neboť byl společně s dalšími osmi hráči z klubu propuštěn. Po celém světě jsou veškeré sportovní akce pozastaveny a kluby tak logicky ztrácí spousty příjmů.

Proto se FC Sion rozhodl (podobně jako jiné kluby) snížit svým hráčům mzdu ve snaze udržet klub nad vodou až do konce sezóny. Avšak podle švýcarských deníků byla řada hráčů propuštěna poté, co odmítla souhlasit s novými podmínkami.

Mezi těmito hráči je právě Alex Song, jeho bývalý spoluhráč z Arsenalu Johan Djourou, Seydou Doumbia, Pajtim Kasami, Christian Zock, Ermir Lenjani, Xavier Kouassi, Mickael Facchinetti a Birama Ndoye.

Alex Song je tedy momentálně volným hráčem a může si hledat své příští angažmá. Má podle vás Kamerunec ještě na nějaký lepší klub či případně alespoň na to, aby působil v top 5-ti ligách a nebo už je odsouzen hrát v méně prestižních soutěžích?

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.