Spojte se s námi


Fortuna liga

Drama kolem Condeho! Zlín měl vysoké nároky, chtěla ho Sparta i Slavia

Cheick Conde vyletěl během letošního roku jako málokdo. Ještě loni na podzim válel v dresu Táborska v ČFL, na jaře šel ve stopách Ibrahima Traorého a z třetiligového klubu se přesunul do Zlína. Ve žlutomodrém dresu zaujal svými výkony, trenér Páník o něm dokonce prohlásil, že může být i lepší než Traoré.

Publikováno

dne

Cheick Conde vyletěl během letošního roku jako málokdo. Ještě loni na podzim válel v dresu Táborska v ČFL, na jaře šel ve stopách Ibrahima Traorého a z třetiligového klubu se přesunul do Zlína. Ve žlutomodrém dresu zaujal svými výkony, trenér Páník o něm dokonce prohlásil, že může být i lepší než Traoré. A včera byl hlavní postavou posledního dne přestupového období. 

Zdroj: Facebook | Fastav Zlín

S pondělní půlnocí se uzavřela i možnost provádět další přestupy. Obě pražská „S“ to dobře věděla a chtěla ještě posílit střed hřiště. Jako nejlepšího kandidáta si zvolila talentovaného 20letého záložníka ze Zlína. Sparta s ním má osobní zkušenost, ve vzájemném zápase se blýskl Conde kvalitním výkonem.

Zejména v prvním poločase Spartě zatápěl, ale ani po červené kartě se ze hry nevytratil. Rodák z Gunei disponuje kvalitní rozehrávkou, fyzickou kondicí i silovou připraveností. Perfektní mix pro hráče na pozici defenzivního záložníka.

Už dříve se na záložníka vyptával Liberec, bylo mu ale řečeno, že hráče si rozeberou pražská „S“. V pondělí tak měl Conde společně se Zdeňkem Grygerou přicestovat do Prahy a jednat o přestupu do jednoho z velkoklubů.

Ševci za svůj klenot údajně požadovali lehce přes jeden milion eur, tedy v přepočtu 30 milionů korun. Tato cenovka se v současné těžké době nezdála na ani jedné straně Vltavy a tak se hledala jiná řešení.

Nejprve se zdálo, že mají navrch sešívaní, ti přišli s konkrétní nabídkou hostování s opcí, k dohodě ale nedošlo. Večer ještě do jednání vstoupila Sparta, ale na druhé straně barikády k dohodě nedošlo z důvodu vysokých finančních nároků Zlína.

Conde tak zřejmě zůstává ve Zlíně, je ale velice pravděpodobné, že během zimy se přestupová jednání rozjedou znovu. Hráč narozený v roce 2000 je horkým zbožím a Ševci ho tak nechtějí prodat pod cenou.

Sparta nakonec ale přece jen posilu do středu hřiště sehnala, za pět minut dvanáct dotáhla hostování Davida Pavelky z turecké Kasimpasy.

Zdroj: Deník Sport

Reklama

Oblíbené