Spojte se s námi


Bundesliga

Double pro trojici Čechů! Leverkusen začal psát další sérii bez prohry. Proč nechytal ve finále poháru Kovář?

Leverkusen ve finále německého poháru porazil i přes dlouhou hru v oslabení 1:0 Kaiserslautern. Po triumfu v Bundeslize získal společně s trojicí Čechů ceněný double. Bayer tak začal psát další sérii bez prohry. Proč ale nechytal Matěj Kovář?

Publikováno

dne

Leverkusen ve finále německého poháru porazil i přes dlouhou hru v oslabení 1:0 Kaiserslautern. Po triumfu v Bundeslize získal společně s trojicí Čechů ceněný double. Bayer tak začal psát další sérii bez prohry. Proč ale nechytal Matěj Kovář?

Vsaďte si s bonusem a získejte 500 Kč zdarma

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Měli zaděláno na naprosto dokonalou sezonu, bezprecedentní zápis do historie. Leverkusen pod vedením Xabiho Alonsa vyhrál poprvé v historii Bundesligu a ve všech soutěžích nepoznal hořkost porážky. Až ve finále Evropské ligy narazil na Atalantu Bergamo.

Třibrankové fiasko, které zařídil nigerijský střelec Lookman, chtěl německý tým s trojicí Čechů na soupisce odčinit v pohárovém finále proti druholigovému Kaiserslauternu. Za čtyřnásobného mistra nastoupil jako obvykle v základní sestavě Filip Kaloč.

Na hrotu Leverkusenu vyběhl od úvodní minuty Patrik Schick. Adam Hložek a Matěj Kovář zůstali pouze na lavičce. U brankáře to bylo trochu překvapení, protože v sezoně pohárové zápasy chytal. Možná to je důsledek nepovedeného finále Evropské ligy.

Do sobotního finále vstoupil lépe druholigový celek, Daniel Hanslik vyslal na Hradeckého dělovku, ale finský gólman kryl. V patnácté minutě mohl favorita poslal do vedení Florian Wirtz, ale také na druhé brance se vyznamenal brankář, čtyřiadvacetiletý Julian Krahl.

Bayer získal double i přes dlouhou hru v deseti

Skóre se tak otevřelo až o další dvě minuty později. A byla to jedna velká fotbalová nádhera. Z velké vzdálenenosti se z voleje opřel do míče Granit Xhaka a mohl běžet slavit. Pro zkušeného Švýcara, který do Leverkusenu přišel z Arsenalu, to byla čtvrtá branka v ročníku.

Zvýšit mohl po krásné asistenci Grimalda Schick, ale chybělo mu lepší technické provedení. Před poločasem ovšem přišel pro německého mistra problém. Odilon Kossounou se totiž nechal po druhé žluté kartě hloupě vyloučit. Na Bayer čekalo dlouhé oslabení.

Přestože hrál ale Leverkusen v deseti, tak se většinu druhého dějství nenechal příliš zatlačit. Naopak na rozdíl dvou branek mohl výsledek upravit tradičně agilní Jeremie Frimpong. To už nebyl na hřišti český kanonýr Schick, o půli ho totiž nahradil Stanišič.

Bayer už hubené vítězství uhájil, i díky krátkému střídání Hložka, a začal psát novou sérii bez prohry. Ta poslední trvala neuvěřitelných 51 zápasů a 361 dní, než ji ukončila Atalanta. Jak dlouhá bude tato?

Zdroj: Bayer Leverkusen

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.